Захранване за радар детектор и честоти

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Захранване за радар детектор и честоти

Мнение от tora » 10 Окт 2017 12:15

От няколко месеца купих един такъв уред (whistler gt-435xi), който ползвам често, съответно захранен от запалката - Аурис Е15 2009г . И понеже кабела се мотае пред пътника си мисля за постоянно захранване от друго място, но не мога да преценя, от къде ще е най интелигентно да стане това. Над сенниците има осветление, дали ще е удачно от там?
И друго с което още не съм наясно, кои честоти да му оставя нефилтрирани, да останат само реално ползваните от пазачите. В упътването съответно нищо не пише. Забелязах, че прави и пълна скала със сигнала, когато в близка кола имат подобна джаджа. Из форума четох, че стационарните камери не се индикират, но на Лукойл по пътя за Тракия от и към Стара Загора си пищи с пълна до 9 индикация, докато на Нова Загора мълчи.

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Захранване за радар детектор и честоти

Мнение от iovkito » 10 Окт 2017 12:20

На моя whistler съм изключил всичко , което може да бъде изключено. Остават да работят само K и Х . За съжаление K не може да се изключи , на някои по-скъпи модели е възможно. Още не съм си прекарал захранването , но ще го направя скоро . Ще взема от лявата колонка , през която съм си прекарал кабелите за електрохроматичното огледало.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Захранване за радар детектор и честоти

Мнение от slowtraveler » 10 Окт 2017 12:30

Досега винаги съм успявал да захраня устройствата или през електрохроматичното огледало, или през куплунга горе над панела с лампите (обикновено там има куплунг с доста ток за опции включително и шибидах... На всичките ми автомобили досега е имало такова захранване горе...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Захранване за радар детектор и честоти

Мнение от Freedom » 11 Окт 2017 10:57

На всичките си досегашни автомобили съм вземал захранване от щекера към плафона за осветление на купето. Там отиват постоянен + и маса. Третият кабел е със захранване през модула за управление. На Whistler-а съм му включил всички филтри и въпреки това лови сигнали от датчиците за мъртав ъгъл в огледалата на другите коли. С Cobra-та в служебната нямам този проблем.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта