Проблем с датчик отворена врата и акумулатор

rosendvd
Мнения: 15
Регистриран на: 24 Авг 2009 22:01
Местоположение: Шумен

Проблем с датчик отворена врата и акумулатор

Мнение от rosendvd » 07 Ное 2017 22:16

привет, акумулатора ми пада когато датчика за отворена врата ми светне на таблото . Може и да си внушавам ама вече трети път като ми свети датчика акумулатора пада на 0. Динамото ми зарежда добре даже малко отгоре защото ми свети на таблото . Минавам 100км извънградско , спирам ,слушам радио и акумулатора пак го няма. Иначе като не свети на таблото датчика за отворена врата и цял ден да не е карана пали от раз. Не ми работи и плафона като отворя вратата. Откачих всички букси на вратите и на пплафпна и пак акуму. пада. Лятото ми направи пак такъв проблем но бях закачил директно музиката към акумулатора но после като я прекарах през бушон се оправи.
колата е Корола 98-ма G6 - газ бензин
дали акуму ми е за смяна или някъде ми дърпа ток от датчика за вратите,(някой кабел да е окъсил)
E11 G6 .... 98г.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Проблем с датчик отворена врата и акумулатор

Мнение от Freedom » 08 Ное 2017 06:56

Здравей колега,
Какво означава
rosendvd написа: Динамото ми зарежда добре даже малко отгоре защото ми свети на таблото
Мерил ли си напрежението от алтернатора и консумацията от акумулатора в покой? За колко време акумулаторът пада до 0V? При затворени врати ли ти свети индикацията за отворена такава? "Музиката" работи ли при изваден контактен ключ след като си я "прекерал през бушон"? Без да се обиждаш, но съдейки от написаното мисля, че е по-добре да се обърнеш към майстор.

rosendvd
Мнения: 15
Регистриран на: 24 Авг 2009 22:01
Местоположение: Шумен

Проблем с датчик отворена врата и акумулатор

Мнение от rosendvd » 08 Ное 2017 16:23

като е запалена колата ми свети акумулатора на таблото и като ми го мериха запалена излезе 14,40волта нещо такова, но не и над 15волта и не под 14 защото съм чувал ,че и тоагава не е много добре. Не съм мерил от алтернатора и акуку. в покой . Незнам за колко време пада . При затворени врати ми свети на таблото ,че е отворено.Музиката не работи при изваден ключ .Трябва да дам една секция на ключа напред преди контакт и тогава само работи.Ето днес забравих габаритите пуснати за 30мин и после няма ток, свети таблото ама няма достатъчно ток да завърти. Запалих на скорост , поработи 10 мин и сега след 7 часа по късно си запали без проблем .
Да добавя сега не свети индикацията за отворена врата. Светне ли знам ,че няма да запали след известно време. Май към на майстор отиват нещата, ще засека дали от някой друг уред (парно , цд, халоген , светлина за мъгла)като включа да не би да прави мизерии и да се вкл. индикацията или когато си иска си се вкл. и изкл.
E11 G6 .... 98г.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Проблем с датчик отворена врата и акумулатор

Мнение от tora » 09 Ное 2017 06:37

rosendvd написа: Динамото ми зарежда добре даже малко отгоре защото ми свети на таблото
Светещата лампа означава обратното на разсъжденията ти...

rosendvd
Мнения: 15
Регистриран на: 24 Авг 2009 22:01
Местоположение: Шумен

Проблем с датчик отворена врата и акумулатор

Мнение от rosendvd » 08 Фев 2018 15:21

оказа се, не добре затворен багажник и стар акумулатор
E11 G6 .... 98г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта