Възстановяване на имобилайзер след кражба

dragonn2
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Май 2013 21:10
Местоположение: Sofia/Samokov
Обратна връзка:

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от dragonn2 » 18 Ное 2017 16:56

Здравейте колеги! Преди 2 дни ми откраднаха Равката и тази сутрин от полицията я намериха изоставена на паркинг - още не мога да повярвам какъв късмет извадих...
Всичко добре, но сега има следният проблем: ключалката на шофьорската врата и тази за палене са тотално разбити.
Колата не може да се заключи и постоянно свети индикация за отворена врата. Колата се пали с права отверка. Само дето не може да запали защото са препрограмирали имобилайзера. Опитах с моите ключове, но лампичката "Security" продължава да мига - съответно върти, но не пали.
Сега съм пред следната дилема и моля за съвет: Колата все още се намира в полицията и ще бъде там поне още седмица. След като ми я върнат, как мога да я възстановя най-лесно? Възможно ли е да се програмира отново имобилайзера да разпознава само моите ключове, или по-точно транспондери - то е ясно че от ключовете вече нище не става...
В Тойота или друг сервиз дали могат да извършат това препрограмиране?

Друга алтернатива за която се сещам е да си купя от морга компютър за същия модел/година/двигател с прилежащите към него транспондери.
Някой знае ли дали имобилайзера се управлява от отделен компютър (immobilizer ECU) или е в едно с основният компютър на колата? И къде се намира?

Също така при огледа забелязах че липсва едно реле от малката кутия под основната в двигателния отсек. Никъде не можах да открия описание на релетата в тази кутия. На симката съм я оградил с червено.

Моля някой ако може да помогне.

Благодаря предварително!
Прикачени файлове
20170606_173713.jpg
20170606_173713.jpg (299.71 KiB) Преглеждано 2714 пъти
Изображение + Powerbox

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от kostadinnm » 19 Ное 2017 00:25

Доколкото знам имобилайзера е вграден в ECU-то, следователно няма как да е бил препрограмиран - поне така пише в моята книжка. Казваш че са ти разбити ключалките - би трябвало само с тях да минеш, но докато не си 100% сигурен си пази ключовете. Все пак може да се допиташ до официалния за по-кадърна диагноза, че тия работи си изискват доверие, а да вземеш комп от някой съмнителен моргаджия не си е работа.
Насочи се като за начало да накараш/осигуриш приемника за имобилайзера в ключалката да работи. Тогава(като изгасне sec-лампичката) екуто трябва да ти пусне гориво да запалиш. Аз така(и до толкова :)) го виждам.
А, и някои места за бушони са свободни/празни, но колегите трябва да помогнат със схема тук.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от peterhr » 19 Ное 2017 10:41

Добре, че са я намерили, което е най-важното.

Аз също мисля, че не си струва да се търси друг компютър от морга. Твоят ще може да се програмира. Ако вземеш друг, то реално "компютър" е мнного относително, това са няколко елемента, които работят заедно, трябва да ги вземеш всички, те естествено да работят.

Първо започни с намирането на релето и да видиш както то управлява. Да не се окаже, че само заради него не пали.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

dragonn2
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Май 2013 21:10
Местоположение: Sofia/Samokov
Обратна връзка:

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от dragonn2 » 19 Ное 2017 12:47

За съжаление никъде не открих информация за това какви са тези релета в малката кутийка. Разбрах само че е добавена след фейслифта.
Изображение + Powerbox

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от gimara » 19 Ное 2017 13:44

dragonn2 написа: За съжаление никъде не открих информация за това какви са тези релета в малката кутийка.
Колега, пробвай ТУК. Първо си вкарай VIN номера.

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от kostadinnm » 19 Ное 2017 17:48

Или тук: https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Toyota.
Струва ми се, че това реле може да е за перките - аз някъде над радиатора имам такава малка кутийка с три релета(изглеждат като едно главно и две други в различни цветове). Гадовете може да са го извадили да го сложат на друго място за да имитират нещо.
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

hafte
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Авг 2017 13:16
Местоположение: София

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от hafte » 20 Ное 2017 18:58

Не знам как така ги крадът, и препограмират имобилайзерите за 10 мин mad.gif , пък обратното препограмиране да е тотална главоблъсканца.
Има ли начин как да се предпазим от това и да избегнем разправиите?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от mfandakov » 20 Ное 2017 21:45

Няма проблеми за кражбата, става лесно и не му е тук мястото да обясняваме как се случва.Много добре знаете че този форум не се чете само от добронамерени Тойота фенове.Към автора на темата..
-Колега когато вземеш колата тогава ще мислиш защото твоята може да е взета само заради някои елементи по нея които може да са им трябвали.
Вземи колата огледай кое къде стои и дали си е там ,и тогава съм сигурен че ще намериш хора които да ти помогнат.

P>S Ето ти един ако твоя е заминал.
http://www.ebay.de/itm/Toyota-RAV4-III- ... 2645478238
worthy.gif

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от peterhr » 20 Ное 2017 22:00

То е ясно, че всеки може да чете форума, но може да се направи, да е скрито съдържанието за НЕрегистрирани потребители или за такива с по-малко от 10 мнения (примерно).
Пък и в крайна сметка идеи от сорта, на "оставете телефон", "прекъснете това", "сменете това", "оглеждайте се като заключвате" и т.н. Има сигурно поне 20-30 съвсем стандартни неща, които нито ще помогнат на някой да краде, нито ще го улеснят.
Ако помогнат на 5 човека да икономисат главоболията по открадната кола, това ще е ГОЛЯМ + за всички нас.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от mfandakov » 20 Ное 2017 22:33

Разместване на пиновете на ОБД буксата,скрито копче и каско.Това е формулата .

ЕЕЕЕеееее ако попаднете на тези разбира се. tooth.gif
Kirizi1.png
Kirizi1.png (202.25 KiB) Преглеждано 2525 пъти
worthy.gif

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Възстановяване на имобилайзер след кражба

Мнение от kostadinnm » 20 Ное 2017 23:55

hafte написа: Не знам как така ги крадът, и препограмират имобилайзерите за 10 мин mad.gif , пък обратното препограмиране да е тотална главоблъсканца.
Има ли начин как да се предпазим от това и да избегнем разправиите?
По книжка това е невъзможно(препрограмирането на имобилайзера) - така че ако си крадец или собственик, изгубил си всичките ключове, си прецакан :)
mfandakov написа: Няма проблеми за кражбата, става лесно и не му е тук мястото да обясняваме как се случва.Много добре знаете че този форум не се чете само от добронамерени Тойота фенове.Към автора на темата..
-Колега когато вземеш колата тогава ще мислиш защото твоята може да е взета само заради някои елементи по нея които може да са им трябвали.
Вземи колата огледай кое къде стои и дали си е там ,и тогава съм сигурен че ще намериш хора които да ти помогнат.

P>S Ето ти един ако твоя е заминал.
http://www.ebay.de/itm/Toyota-RAV4-III- ... 2645478238
Този е за следващия модел - след 2006-та, а неговата е 2004-та :)
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта