Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 11 Мар 2018 23:23

Здравейте, скоро си купих Toyota Rav4 2007, 2.2 D4D, 136 HP. Случва ми се от време навреме колата да не може да се заключи с дистанционното, но ръчно през ключалката става - няма проблем. После след известно време като пробвам да я заключа и няма проблем. Купих я с един ключ, и си мислех, че може би батерията е слаба, смених я, но проблема продължава да се появява периодично. Извадих си резервен ключ, и с него проблема продължава да се появява периочно, което ме кара да си мисля, че проблема е в колата някъде, но си нямам идея от какво може да е, нито успях да разбера, какво предизвиква дадения проблем? Реших да пиша тук, евентуално ако някой е имал подобен или същия проблем, или пък просто за предположение от какво може да е, защото дори не съм сигурен към какъв тип майстор да се обърна за този проблем.

ПС: Човека, който ми правеше резервния ключ, имаше предположение, че може би колата си "мисли", че ключа е още вкаран и затова не позволява да се заключи с дистанционното, но както казах - просто предположение, не знам дали е валидно.

Поздрави!

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 12 Мар 2018 19:21

Не открих edit бутон, затова пиша на нов пост.

Забелязох, че когато не мога да заключа с дистанционното, и го направя с ключа, се заключва само шофьорската врата, затова трябваше първо от централното вътре да заключа и след това отвън с ключа, за да са заключени всички врати и багажника, което си е доста неприятно. От подобна тема видях това: Изображение мисля, че може би колата да отчита, че има ключ вкаран и затова отказва да заключи с дистанционното. Изключвам варианта за отворена врата, тъй като няма индикация за това. Всякакви мнения по въпроса и помощ е добре дошла, евентуално ако мога да тествам по някакъв начин дали колата отчита, че има ключ вкаран? Може би някой колега също може да ме насочи към майстор в София, който би могъл да открие(и евентуално отстрани) проблема.

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 13 Мар 2018 01:47

Нов ъпдейт: Днес цял ден не можех да заключа с дистанционното, и вечерта, когато се прибрах като извадих ключа, след няколко секунди светнаха плафоните в колата, и като излязох от нея успях да заключа с дистанционното. Има ли вероятност, когато са светнали лампите, колата да е отчела изваден ключ и затова да съм успял да заключа с дистанционното? По принцип, когато плафоните са настроени да светкат на отворена врата, светкат ли когато се извади ключа, защото преди тойотата имах голф 4, и точно като извадя ключа от колата, плафоните светваха, дори на затворена врата. Ще продължавам да следя, за други странни поведения около този проблем и ще пускам новости ако има.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Kiki » 13 Мар 2018 08:27

В контактния ключ има едно палче, което се задейства, когато се извади ключа от гнездото. Ако това палче блокира понякога, системата не отчита, че ключа е изваден и не позволява заключване с дистанционното.
Провери, като не иска да се заключи, да вкараш и извадиш няколко пъти ключа в контакта, докато чуеш палчето да щракне и тогава пробвай дали ще си заключи.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 13 Мар 2018 09:24

Ще го проверя, сега когато откаже, но да ти кажа един път отново не работеше, извадих ключа и след известно време се чу нещо като щракване в колата и след това успях да заключа. Това дали подлежи на ремонт?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Kiki » 13 Мар 2018 19:24

Gareeb написа: Ще го проверя, сега когато откаже, но да ти кажа един път отново не работеше, извадих ключа и след известно време се чу нещо като щракване в колата и след това успях да заключа. Това дали подлежи на ремонт?
Е точно това щракване е палчето за което говоря.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 13 Мар 2018 22:12

Ясно, благодаря за насоката. Да не ставам нахален, но дали ти или някой друг колега има информация, това да ли може да се ремонтира/сменя, и дали излиза скъпичко. Предполагам също, подобен ремонт се извършва от автоключари?

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Kiki » 13 Мар 2018 22:53

Потопи металната част на ключа в по-рядко масло, вкарай го в контакта и завърти наляво и надясно няколко пъти.
Ако имаш късмет, може да се оправи.
Ако не, търси консултация със специалист. Няма и 100% гаранция, че това ти е проблема.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Georgy
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Апр 2015 12:04
Местоположение: София

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Georgy » 16 Мар 2018 16:53

Колега Gareeb къде ви направиха резервния ключ?
Rav 4 2010, 2.2 D-4d

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 17 Мар 2018 14:54

В Пловдив, homemax.

Gareeb
Мнения: 13
Регистриран на: 11 Мар 2018 18:35
Местоположение: Sofia

Toyota RAV4 power lock спира да работи периодично

Мнение от Gareeb » 17 Мар 2018 22:44

Kiki написа: Потопи металната част на ключа в по-рядко масло, вкарай го в контакта и завърти наляво и надясно няколко пъти.
Ако имаш късмет, може да се оправи.
Ако не, търси консултация със специалист. Няма и 100% гаранция, че това ти е проблема.
Днес го пръснах и развъртях, но все още при рязко изваждане на ключа това запецва и не се връща, но при плавно си изцъква, както си трябва и колата се заключва успешно с дистанционното. Хванал съм му цаката за сега, по-нататък ще мисля, за постоянно решение на проблема. Благодаря колега, за помоща да открия проблема.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта