Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допустимо

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2015 14:07

На горните снимки на щеката рулетката дали е в метрична система, че нещо ме съмнява :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от maldezzar » 21 Мар 2015 16:39

slowtraveler написа:На горните снимки на щеката рулетката дали е в метрична система, че нещо ме съмнява :whistle:
:thumbsup: и аз мойта както и да я премерих излизат доста повече от 9 мм от началото до минимума , днеска ги мерих за лигавщина biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Akima » 21 Мар 2015 17:03

На снимката на TSB си пише:
Market USA
Хамериканците ползват Imperial System,а ние метрична система.

Голям проблем е явно да се пресметне,ама какво ли се чудя те НАСА загубиха така един сателит барабар с ракетата носител... no.gif

П.С.Браво на началника,че обърна внимание на рулетката - да не продаваш и рулетки.Лошото е,че разубедихме колегата с мерака за Селика. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от maldezzar » 21 Мар 2015 18:31

За мене пък това е един прекрасен автомобил за цената си . Има добро пътно поведение , седалките са удобни , добре спира . Е сега ако избирах , бих взел 2зз с 192 к.с. , но пък 143-ката е доста икономична (аз карам на бензин само) и за конете си върви доста приятно . Както казах в една друга тема един приятел с ЦЛК 2.7 дизел 170 к.с направо не можа да повярва , че от 30км/ч до 180-190 км/ч вървиме наравно(после пускаме газта просто). И веднага другата седмица се изстреля да слага чип в Годеч , е сега е друго biggrin.gif Имам голямо желание да сложа колектори и генерация , но още не мога да намеря качествен сервиз да се заемат да ги направят no.gif Та малко се отплеснах при 100 км/ч ми дава около 6 л/100 км грубо.
П.С колегата да не се отказва от автомобила , евтин за поддръжка и доста атрактивен външен вид ! punk.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Akima » 21 Мар 2015 18:44

А теб колко пъти да те пращаме при Дидо?! bash.gif
Той е виждал този мотор не само на снимка. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от maldezzar » 21 Мар 2015 18:57

Akima написа:А теб колко пъти да те пращаме при Дидо?! bash.gif
Той е виждал този мотор не само на снимка. :thumbsup:
Не му намерих телефона .. а му писах на лично какво искам и ако може телефон да даде да се свържеме и не ми отговори .. може би има доста работа и не влиза по форума rolleyes.gif
П.С До автора на темата не вярвам да се е отказал от автомобила , даже напротив не трябва да се плаши и както се казва в една приказка , което не става с пари става с много пари biggrin.gif
Toyota Celica 7gen

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от slowtraveler » 21 Мар 2015 19:00

Е как не си му намерил телефона - нали имаше линк към темата http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=16421
Там в първото мнение е телефона...
Akima написа:....Голям проблем е явно да се пресметне,ама какво ли се чудя те НАСА загубиха така един сателит барабар с ракетата носител... no.gif ...
Малко офтопик:
Рулетки не продавам и не ползвам - прекалено неточни са stupid.gif
А за НАСА не знам (нещо ми се върти в главата за проблем с Ариана), но същия проблем за конверсията и недоразбиране на мерната система води до една от най-интересните и щастливи авиационни аварии - тази с Gimli glider, когато Боинг 737 бива зареден по 'цолова' система, докато е трябвало да бъде зареден в килограми/литри... Горивото му свършва изненадващо (въвеждат в броячите в кг зареденото в либри, и броячите показват, че има още гориво), и пилотите успяват да кацнат (не без помощта на опита на пилота, който през свободното си време летял на безмоторен самолет) на изоставена самолетна писта, на която в момента имало мотосъстезание (картинг)....
Хората се разбягват, самолета каца, като единствено предния колесник не е бил заключен и самолета пада на нос, предизвиквайки малък пожар, който веднага е локализиран с пожарогасителите на участниците в мотонадпреварата... Уникален случай в авиацията....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Japanese_fever » 21 Мар 2015 19:49

slowtraveler написа:На горните снимки на щеката рулетката дали е в метрична система, че нещо ме съмнява :whistle:

Би трябвало да е в метричната, защото американците не делят инча на десети, както е в метричната система, а го делят на 1/2, 1/4, 1/8 и 1/16.
Въпреки, че на горната снимка, дето е дал Akima разстоянието ми изглежда повече да е инч, отколкото сантиметър.
Иначе ето:
Изображение
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Akima » 21 Мар 2015 19:54

Оригиналната статия - http://forums.genvibe.com/phpBB3/viewtopic.php?t=37406.
Има няколко измервания - аз предпочитам да работя в/със SI.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Akima » 21 Мар 2015 20:18

offtopic.gif
slowtraveler написа:...
Akima написа:....Голям проблем е явно да се пресметне,ама какво ли се чудя те НАСА загубиха така един сателит барабар с ракетата носител... no.gif ...
Малко офтопик:
Рулетки не продавам и не ползвам - прекалено неточни са stupid.gif
А за НАСА не знам (нещо ми се върти в главата за проблем с Ариана), но същия проблем за конверсията и недоразбиране на мерната система води до една от най-интересните и щастливи авиационни аварии - тази с Gimli glider, когато Боинг 737 бива зареден по 'цолова' система, докато е трябвало да бъде зареден в килограми/литри... Горивото му свършва изненадващо (въвеждат в броячите в кг зареденото в либри, и броячите показват, че има още гориво), и пилотите успяват да кацнат (не без помощта на опита на пилота, който през свободното си време летял на безмоторен самолет) на изоставена самолетна писта, на която в момента имало мотосъстезание (картинг)....
Хората се разбягват, самолета каца, като единствено предния колесник не е бил заключен и самолета пада на нос, предизвиквайки малък пожар, който веднага е локализиран с пожарогасителите на участниците в мотонадпреварата... Уникален случай в авиацията....
Да,чел съм за случая - има и филм за GG на NatGeo - борд C-GAUN летеше до 2013 година - от 2014 е пенсиониран.
Признавам само пичът,който приводни А320 с 0 работещи двигатели в Хъдсън,Ню Йорк.


А истината за моя спомен се оказа още по-плачевна - The Time NASA Lost a Mars Orbiter Because of a Metric System Mixup.

offtopic.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от Japanese_fever » 21 Мар 2015 20:21

Akima написа:Оригиналната статия - http://forums.genvibe.com/phpBB3/viewtopic.php?t=37406.
Има няколко измервания - аз предпочитам да работя в/със SI.
Много странни линийки?!?

Тази се води английски стил, т.е. инчове:
Изображение

А тази е метрична - милиметри. Т.е. на новата щека МИН е на 22-23мм, а на старата е на 14-15мм, а не на 9мм:
Изображение
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 21 Мар 2015 23:04

Благодаря за инфото.Трудно можете да ме откажете от Селиката ,защото ми е мечта от доста години.Просто съм се подготвил предварително за основен мотор. biggrin.gif ако не попадна на читава.Намерих мисля само 1 вид бутала за 1зз-фе и цената беше 140 лв бройката.Ако трябва ще ги сменяме.
MADE IN JAPAN

maldezzar
Мнения: 90
Регистриран на: 06 Окт 2014 18:19
Местоположение: Кюстендил

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от maldezzar » 22 Мар 2015 08:32

gojyto написа:Благодаря за инфото.Трудно можете да ме откажете от Селиката ,защото ми е мечта от доста години.Просто съм се подготвил предварително за основен мотор. biggrin.gif ако не попадна на читава.Намерих мисля само 1 вид бутала за 1зз-фе и цената беше 140 лв бройката.Ако трябва ще ги сменяме.
Шанса според мене ако я купиш от човек да попаднеш на такава , която не гори масло е по-голям , защото проблема се изразява в горене на много масло , нещо от сорта по 1 литър на 1000 км и една всекидневна кола няма кой да я кара така, а като гори много масло през ауспуха хвърля доста сив дим , пипаш и с пръст в него да видиш дали е мазен и дали можеш черното да го размажеш с пръста, защото и моя като го гледам изглежда мазен ама е конденз и сажди. Другото което се сещам , моята като я купувах ми направи впечатление , че нямаше туба с масло в багажника (макар , че не е гаранция , аз си карам и имам масло макар и да не го пипа предпочитам винаги да имам , и предния ми автомобил не го гореше , но пак си имах в багажника). Просто колега гледай внимателно и така punk.gif
Toyota Celica 7gen

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от dimkaraganchev » 22 Мар 2015 13:08

Една добавка в маслото би прикрила проблема. Същият ще цъфне веднага, след смяна на маслото. Скоро купих на съпругата Алмера. Нямаше индикации за горене на масло. След като смених маслото на двигателя, започна да гори 1л/1000км и ауспуха стана черен и мазен. Утре я вкарвам в бокса за смяна на сегменти. Такива са по-новите автомобили.

gojyto
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Юли 2010 16:37
Местоположение: Burgas

Re: Celica T23 VVTi е с проблемен мотор-гори масло над допус

Мнение от gojyto » 22 Мар 2015 14:11

Аз съм измислил тест. Преди покупката се сменя маслото.Прави се един курс от Бургас до София и обратно.Мери се.Не го ли бара значи всичко е ок.Ама дали купувачите ще се навият?
MADE IN JAPAN

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта