Разни проблеми Corolla E11-Ангренаж,Климатик,Свещи,Скърцанe.

Публикувай отговор
Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с Корола

Мнение от Japanese_fever » 05 Фев 2014 20:50

Според мен има някакво забавяне в работата на двигателя. Не се форсирва веднага като натиснеш дросела, а с известно закъснение. В началото нещо не му достига или гориво или се дави. Може да смениш горивния филтър и да видиш после как ще е. Твоята кола с MAP или МАF сензор е? Ако е с MAF свали го и го почисти.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Проблем с Корола

Мнение от Airfan » 05 Фев 2014 21:15

Може да измериш налягането на бензина на празен ход, в обороти и при такова форсиране дали не спада и да не му стига бензин. Ако се погледне и на тестер ще покаже какво не му стига - бензина или въздуха. Всъщност ако идеш на сервиз за инжекционни системи ще ти решат проблема.
Изображение Изображение

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 05 Фев 2014 23:02

Airfan можеш ли да ми препоръчаш сервиз в Пловдив, в който да я закарам? Ако си запознат разбира се. И предвид на това, че проблема не е постоянен, а ту го има ту го няма, ще може ли да се диагностицира нещо?
Toyota Corolla

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем с Корола

Мнение от jim_beam » 06 Фев 2014 00:12

ако мислиш,че може да се локализира с елкон,отивай в кючука при велко,до търговиите.много кадърен мъж,при друг не ходя в пловдив!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Проблем с Корола

Мнение от Airfan » 06 Фев 2014 09:18

iwan33 написа:Airfan можеш ли да ми препоръчаш сервиз в Пловдив, в който да я закарам? Ако си запознат разбира се. И предвид на това, че проблема не е постоянен, а ту го има ту го няма, ще може ли да се диагностицира нещо?
На мен лично същия проблем ми го решиха в автосервиз Формула на бул.Южен. Само че търси Дидо Делчев (за фамилията не съм 100% сигурен) там, той е разбирачев и само при него съм си правил още карбураторните коли.
Изображение Изображение

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 06 Фев 2014 18:52

Благодаря ви, и за двете места съм чувал и чел добри отзиви. Сега остава да намеря време да закарам колата, освен ако не се стопли до тогава и проблема да се реши от само себе си...
Toyota Corolla

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Проблем с Корола

Мнение от LEXUS » 06 Фев 2014 19:23

Като че ли заглъхва първоначално. Най-добре в сервиз я закарай за диагностика.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 06 Фев 2014 19:32

Точно така, само първоначално го прави, когато е студена и то не винаги. Аз затова си мислех, че може да е от някой температурен датчик или нещо от сорта. А за сервиз просто нямам време, вероятно ще се наложи да има я оставя за да могат да я прегледат когато е студена. Пък колата ми трябва всеки ден...
Toyota Corolla

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Проблем с Корола

Мнение от Japanese_fever » 07 Фев 2014 04:38

iwan33 написа:Благодаря ви, и за двете места съм чувал и чел добри отзиви. Сега остава да намеря време да закарам колата, освен ако не се стопли до тогава и проблема да се реши от само себе си...
Толкова ли нямаш време да закараш колата на сервиз?!?
Щом я ползваш всеки ден, значи от нея ти зависи работата.
Ще чакаш да се стопли, то сега е средата на зимата?!? wacko.gif
От самосебе си или, както казва на баща ми един приятел "То ще се оправи в карането." е валидно само за Балканче 50 сс. biggrin.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re:

Мнение от iwan33 » 26 Апр 2014 20:36

iwan33 написа:Наясно съм, че това, което ще попитам е маловажно но така или иначе вече съм направил тая тема та да си я ползвам. smile.gif Това на снимката е тази пластмаса (уплътнител може би) която е около задното стъкло. Както се вижда е доста изгоряла от слънцето и от времето (а от другата страна е и по-зле) и много ме дразни с вида си. Искам да отбележа, че това наистина е единственият недостатък по външният вид на колата. Очаквам предложения как да реша "проблема". Мина ми през ума да взема един макетен нож и да изрежа този ръб от край до край ама ми се вижда много крайна мярка и не ми стиска... smile.gif
И още нещо. може ли на тази кола да се сложи багажник на покрива и какъв трябва да е? Понякога ми се налага да превозвам дълги и леки неща и много трудно ги побирам в купето...
Ще се наложи да се самоцитирам. Тоя уплътнител се рони все едно е от захар, да му се не види, хептен зле стана. Някой има ли идея от къде да го търся, как се сменя, със стъклото ли е, отделно ли...
Прикачени файлове
DSC00582-1.jpg
DSC00582-1.jpg (477.47 KiB) Преглеждано 2725 пъти
Toyota Corolla

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 16 Дек 2014 06:38

Чудех се дали да пусна нова тема или да "възкреся" тази. :-) Вчера, на ГТП, ми казаха, че ми е скъсан единия маншон на външното каре. Та въпроса ми към знаещите е има ли нещо специфично при смяната му? Вършил съм тази работа на старата ми кола, Голф, там карето се държеше на един пружинен пръстен и се сваляше и поставяше много лесно. Така ли е и при Тойота? Четох в един руски форум, че за да се смени този маншон, трябвало да се свали полуоската защото всичко излизало от страната на вътрешното каре. Така ли е наистина?
Toyota Corolla

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Проблем с Корола

Мнение от zi_zi_top » 16 Дек 2014 13:03

Точно така! Сваля се полуоската и е препоръчително да се сменят и двата маншона. Десен външен го сменяха на моята. Като търсих маншон, не успях да намеря алтернативни, само оригинални имаше и то в комплект с греста и скобите. Дано съм бил полезен.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 16 Дек 2014 14:08

Полезен си ми и то не само в тая тема, благодаря! ;-) Но май ще се ходи в сервиз, свалянето на полуоската ме притеснява...
Toyota Corolla

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Проблем с Корола

Мнение от saho » 16 Дек 2014 15:51

Патилата няма да свършат. Новия, който ще ти монтират в сервиза ще изкара в най-добрия случай 2 години. Не искам да те отчайвам но е така.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с Корола

Мнение от iwan33 » 16 Дек 2014 16:06

Не ме отчайваш. То не се знае аз дали ще изкарам две години, ти ми говориш за парче гума...:-) Все пак карам кола, която някой отдавна е изхвърлил...
Toyota Corolla

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта