Avensis T25 2.2 2AD-FTV D4D 150HP 2007 - не пали при студено време ?

Публикувай отговор
Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от ffsolutions » 08 Яну 2015 22:31

Да, просто ми бе интересен принципът на работа. Аз изчаквам секунда-две след като изгасне подгрева и тогава паля. Направи ми впечатление, обаче, че след като е подгряла, ако завъртя една степен назад и пусна втори път подгрев, отново подгрява, даже и същата продължителност. Предполагам е така, тъй като навън е -8, -10 градуса, че и по-студено. И въпреки това, по нормалната логика, ако компютъра счита подгряването за приключило, т.е. достигната е оптимална температура, не би следвало ако пуснеш втори подгрев веднага след това той да трае толкова дълго, тъй като не би следвало за секунда да има такава загуба. wacko.gif В самото палене сякаш не усещам разлика... може би, не съм се заглеждал до такава степен. Но ако вън е -17, -18, както беше преди 2 седмици като палех сутринта, един втори подгрев едва ли би навредил. Друг е въпросът до колко би помогнал, ако изобщо помага. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

paco
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2009 12:40

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от paco » 08 Яну 2015 22:40

защо не си провериш дали всички свещи работят и тогава да правиш други гимнастики, на диагностиката не показва дали има изгорели свещи. дори и чека ти няма да светне ако са изгорели

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от ffsolutions » 09 Яну 2015 07:47

paco написа:защо не си провериш дали всички свещи работят и тогава да правиш други гимнастики, на диагностиката не показва дали има изгорели свещи. дори и чека ти няма да светне ако са изгорели
Не става въпрос за някакъв проблем, колега, просто ми е интересен механизмът на работа на тази система с подгрева, затова питам. Но ти благодаря за съвета, ще го имам предвид този момент. :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от slowtraveler » 09 Яну 2015 09:05

Компютъра навярно работи по следната логика:
1. Включват ме
2. Проверявам температурата (термодатчика температура на двигателя)
3. На база на температурата изчислявам колко време трябва да е подгрева и включвам релето

Изключването на контакта и ново включване те връщат отново на т.1., като през това време температурата на двигателя няма как да се е променила
Предполагам свещта се износва повече при такъв 'двоен' режим - ако при всяко палене се подгрява два пъти...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

paco
Мнения: 47
Регистриран на: 08 Ное 2009 12:40

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от paco » 09 Яну 2015 12:24

nece написа:Тойота авенсис 2007г 2.2 d4d при последното застудяване на -14 не пали даже и на -7 след 20 опита чак запали .При диагностиката всичко е наред,смених горивния филтър+добавка ТDA има напредък но пак гасне чак след 4 път се получи.Някой може ли да помогне?

MODEDIT Akima
ThreadName
аз го имах същия проблем, при минусови температури не иска да пали въртя докато ми падне акумулатора но не пали ако прекъсна въртенето пали от 2-3 път оказа се само една свещ работи смених ги и сега чака голям студ при -14 wink.gif запали засега е добре,
преди няколко години имах стария явенсис1 бяхме няколко коли авенсис1 авенсис 2 мисля че беше2006год 136 коня няколко WV-ta i Мерцедес при -20 само аз запалих и то от първия път на 2-то превъртане на стартера само че авенсис1 е ТДИ а те палят много по лесно от коман реал системите.
От опит мога да ти кажа че при WV TDI релето подава ток към свеща след като подгрее релето прекъсва тока тогава трябва да се запали колата и след като запали релето отново подава ток към свеща и тя продължава да работи още известно време при запален двигател мисля че около 30 сек, Но Д4Д системата пали след 2-3 превъртания на стартера и при нея горивото влиза под много голямо налягане и не е нужно голямо подгряване затова времето при тях е по малко за подгряване иначе както ти е обяснил колегата преди мен компа взема инфо колко е студено подава сигнал и свещите палят докато вдигнат 20 градуса и пали biggrin.gif ако всичко е наред

почти съм сигурен че са свещи а те се проверяват много лесно ако имаш малко технически познания можеш да си ги провериш и сам и внимавай какви добавки слагаш че има различни за ТДИ и коман реал

Аватар
alexsv_17
Мнения: 56
Регистриран на: 04 Май 2014 12:17
Местоположение: Русе

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от alexsv_17 » 09 Яну 2015 20:16

Няма никакъв смисъл от двойно подгряване , защото свещите продължават да подгряват и след като е изгаснала лампата на таблото.
Днес при не припалвана кола от няколко дена, сутринта при около минус 7 дадох контакт, изчаках да ми изгасне лампата и след около 2 секунди запалих.
Така че, опита показа, че наистина няма нужда от двойно подгряване. Не знам дали свещите се износват или не, но просто няма смисъл. Аз просто изчаках няколко секунди след изгасване на лампата и тогава запалих.
Благодаря на колегата за инфото. :thumbsup:

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от baba_metca » 13 Яну 2015 02:09

iovkito написа:Няма никакъв смисъл от двойно подгряване , защото свещите продължават да подгряват и след като е изгаснала лампата на таблото.
В това не съм сигурен. Аз като си засичах напрежението, имаше напреженеи само докато светеше лампата. После няма, което според мен си значи, че подгряват само докато свети лампата. Това при 1CD-FTV двигател. Да колегата с 2,2 дизела е с AD двигател и да на по-новите модели с по-различна електроника има подгряване и след първоначалното, до няколко минути. Но тогава пак би трябвало да си пуска ток по рейката на свещите, иначе не виждам кака ще греят. Може би тока да е по-слаб, просто да поддържа някаква температура не знам. Ама какво ще рече по-нови. 2.2 d4d май го пуснаха 2004-та за първи път в Авенсиса още преди фейслифта. Дали там има такова удължено подгряване?

Искам да кажа, че на по-старите като моя, ако е наистина студено, колкото повече изчакаш след загасване на лампата, толкова повече температура губиш, защото просто нищо не топли. Т.е. тук двойното подгряване би трябвало да има ефекта на по-продължително греене, по подобие на AD двигателите (ако някой може да каже със сигурност кои и от коя година AD двигателите имат такова удължено подгряване). Всеки може да си направи експеримента при под -10. Първият път лапмата свети дадено време, но вторият свети по-малко време, но със сигурност не изгасва така както лятото, Което ще рече, че има някаква загуба на температура поне при 1CD двигателя.

Аз не съм специалист, просто съм си правел експеримент и се опитвам да извлека някаква информация от данните.

Освен това какво износване чак толкова ще има на едни свещи. Да има 30 дни в годината в които да се наложи, евентуално, такова двойно подгряване. което ще рече 30-60 паления на година, от общо 300-600, което си е 10%. Нищо не е това. Да не говорим, че новите техники на удължено подгряване правят същото, т.е. износването е същото, да не е и по-голямо, защото там времето за работа след първоначалния подгрев се определя от компа, а при старите изгасне ли лампата, значи не се подгрява.

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от ffsolutions » 13 Яну 2015 07:46

Баба мецо, и аз си направих експеримент 2-3 пъти, когато беше под -8 сутрин, и ми се стори, че с 2 подгрявания запали по-лесно. Под по-лесно разбирай, че сякаш имаше по-малко завъртане преди самото палене и си запали все едно е лято. И с едно погряване пали от ряз, но ми се стори, че с 2 е по-лесно за автомобила. Разбира се, може и да е субективно усещане просто, но за 2-3 дни сутрин така ми се стори.
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от slowtraveler » 13 Яну 2015 08:18

baba_metca написа:....Освен това какво износване чак толкова ще има на едни свещи. ...
Абе не знам - за 80х.км/3 години изгоряха 3 от 4 свещи... Като сложиш към това и проблемната подмяна и свързани с това допълнителни разходи, започваш да гледаш с друго око на този 'така ценен атрибут' :whistle: tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от baba_metca » 13 Яну 2015 09:00

Тези атрибути са ценни, в това спор няма. Но въпроса е колко по-малко ще искарат с такова подгряване, което все пак се прави само при ниски температури. Като казвам ниски, имам в предвид нещо под -10, че даже и по-ниски. Мисля, че при това палене има един много важен фактор който някои хора изпускат - летния дизел. Имам сумати познати , които карат малко а зареждат до горе и тази зима пак направиха номера с летен дизел на под -5 градуса.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от nowyaris » 13 Яну 2015 10:39

На Вас кой Ви е казал,че подгряващите свещи "подгряват" само при минусови температури biggrin.gif ? Всеки път когато се даде "на контакт" те започват да си работят тяхната си работа smile.gif .Наистина зимата правилната им работа е изключително важна,но лятото също е така при дизеловите двигатели.И от моя немалък опит мога да твърдя че са един от най-важните "атрибути". :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от mirott » 13 Яну 2015 11:23

nowyaris написа:На Вас кой Ви е казал,че подгряващите свещи "подгряват" само при минусови температури biggrin.gif ? Всеки път когато се даде "на контакт" те започват да си работят тяхната си работа smile.gif .
Не е точно така. За първото си прав-не работят само на минусови температури. Но на повечето, особено новите над 30 градуса изобщо не се включва подгрев...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от slowtraveler » 13 Яну 2015 11:33

В диаграмата на HDI пежовските двигатели подгрева започваше под +10С, като до 0С бе незначителен - под секунда, но от там надолу тръгваше по експонента...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от nowyaris » 13 Яну 2015 12:04

slowtraveler написа:В диаграмата на HDI пежовските двигатели подгрева започваше под +10С, като до 0С бе незначителен - под секунда, но от там надолу тръгваше по експонента...
Сигурно е така,но за един дизелов двигател винаги е по-добре да пали с "топла" нафта.Особено ако са му повече километрите - и зима,и лято.Не съм наясно с най-новите дизелови двигатели,но е грешка според мен над някаква температура "свещите да не греят". На Вашите нови дизелови автомобили "реотанчето" лятото светва ли ? На мен в Австрия и БМВ-то,и Вояджъра,и Туарега показват "реотана" целогодишно,ама все пак са 10-12 годишни модели.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Re: Avensis 2 2.2 D4D спира да пали на студено

Мнение от slowtraveler » 13 Яну 2015 12:14

При мен пролет-есен не мога да разбера дали светва - колата пали веднага с натискането на бутона, а съобщенията за 'дросел', 'хидроусилвател на волана', зареждане на акумулатор се въртят на част от дисплея, където 'светва' и съобщението за 'реотана'....
Зимата се вижда съобщението. Лятото - не...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта