2.0 1CD-FTV / 2.0 1AD-FTV / 2.2 2AD-FTV / 2.2 2AD-FHV - Светнаха Check Engine / MIL, VSC & TRC - ОБЩА

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Фев 2012 12:44

jim_beam написа:
slowtraveler написа:...
При дизела няма дросел.. Тогава кое може да накара турбината да даде свръхналягане, което да се отчете от компа????

мисля,че се лъжеш!аз не само имам дроселова клапа,ами в сервиза и монтираха подгряване.
а турбината си има вентил за разтоварване точно за такива случаи.явно не е сработил достатъчно бързо.

все пак колегата diesel_power е много навътре в нещата при тойотите,както неведнъж го е доказвал!моят темпомат още действа без грешка! :thumbsup:
Ако има дроселова клапа, то е напълно възможен такъв сценарий - свръхналягане (е, не 230бара) при рязко затваряне на дросела...
Не съм ги ръчкал съвременните дизели, а стария със сигурност нямаше дроселова клапа. Та затова ми е чудно дали съвременните имат такова допълнително управление на въздуха...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nece
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Фев 2012 08:30
Местоположение: Варна

Мнение от nece » 16 Фев 2012 09:41

Взели са ти парите само,случими се същото и приятел от тойота ми каза да я вкарам в гараж на топло +откачена клейма.и готово

misho09
Мнения: 112
Регистриран на: 29 Мар 2009 22:31

Мнение от misho09 » 16 Фев 2012 18:49

Ами парите не са ми взели защото е по гаранция. Разликата е, че след като смениха клапана колата стана доста по-услужлива и реагира доста по-адекватно при ускорение отколкото до момента. Иначе казано сега върви така, както очаквах да върви преди 3 години, когато я купих. Бях коментирал преди време в форума колко е муден този двигател и колко голяма турбо дупка има.....е връщам си думите на зад. Все пак има някаква прогресия. Когато я взех няколко месеца мислех, че карам дизелов опел рекорд, няколко месеца по късно се оказа, че вакума на турбото е изваден и колата тръгна по-добре. Няколко години по-късно смениха разтоварващия клапан на турбината и взе, че тръгна по-добре. Знае ли човек, след някоя година може да сменят още нещо и да открия още по-голям потенциал в този двигател worthy.gif
TOYOTA AVENSIS 2.2 D-4D

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 16 Фев 2012 19:33

misho09 муден си е този двигател и според мен,а и не може да се мери по Vmax изобщо с немците. tongue.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

dealer
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Мар 2014 22:23
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от dealer » 11 Май 2014 10:41

Здравейте,

Имам Авенсис '07 г. 1.8 VVTi. Онзи ден си карах по магистралата с около 130-140 без никакви проблеми. Спрях за 10 мин. на една бензиностанция и малко след като тръгнах отново ми светната тези лами - Check Engine + TRC OFF + VSC.
Не усетих абсолютно никаква промяна в поведението на колата - нито загуба на мощност, нито ниски обороти, нито висока температура... колата си се движеше абсолютно нормално и след светването на тези лампи. Спрях да погледна двигателя, да не би да има нещо видимо (теч, висока температура) или нещо от сорта, но НЯМАШЕ нищо. Реших да продължа по пътя си с по-бавна скорост и нямах никакви проблеми.

Каква може да бъде причината за тази грешка?

ПС: нз дали има значение, но като тръгвах от бензиностанцията рехиш да пусна клматика за малко, защото беше напекло слънце колата (до преди това си карах без климатик) и малко след това светнаха тези лампи. Съмнява ме нещо той да е направил, но бях чувал че понякога ако климатикът е празен и може да светне Check Engine. Но пък защо светнаха TRC + VSC тогава? Възможно ли е да е това? Моля за съдействие

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от zi_zi_top » 11 Май 2014 14:29

Когато светне Check Engine винаги светват ABS, TRC + VSC, защото това са функции, които зависят от нормалната работа на ДВГ. Щом ДВГ има неизправност и свети CEL ти сигнализира, че не можеш да разчиташ на тези функции. Основният проблем е този, който е включил CEL.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

dealer
Мнения: 28
Регистриран на: 11 Мар 2014 22:23
Местоположение: София

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от dealer » 12 Май 2014 16:33

Добре, опитах да изключа акомулатора за 10-15 мин. и после като го включих отново нямах такъв проблем. Възможно ли е тази грешка да се появява поради не-добре изчистена пердишна история от удар? Преди време колата имаше удар в предната лява част (само броня и ляв калник) и тогава ми казаха да я закрам да я изчистят както трябва. Аз го отложих и сега се сещам дали не е възможно при един вид натрупване в един момент докато съм карал и колата да си мисли, че все още е ударена и в действителност да нямам по-сериозен проблем освен не изчистената стара грешка?

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от iovkito » 12 Май 2014 18:53

Вместо да се чудиш и маеш , напиши от кой град си , за да ти помогне някой колега или да бъдеш насочен към сервиз. :thumbsup: Няма значение , че си откачил акумулатора , грешките би трябвало да се пазят и могат да бъдат прочетени, тогава ще разбереш със сигурност кое не е наред по колата.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от golddigger11 » 19 Май 2014 23:23

Има може би същият проблем само че на Корола 2008 D4D двигател 1.4 изписва ми код P0101 сумати пъти чистих грешки и дебитомер сменях въздушен филтър, грешката е с описание " Увеличен/намален въздушен поток А" и нищо при мен се появява обикновенно при вдигане на оборотите за съответната предавка при спускане тъй като колата е с ММТ скоросна кутия понякога се бави с превкючването на скоростите.

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от golddigger11 » 23 Май 2014 15:17

Здравейте момчета, аз си реших вчера проблема смених MAF сензора(дебитомера), лошото при мен беше, че не се беша скапал тотално а просто не подаваше вярна информация на PC на колата след смяната му просто няма място за сравнение сутринта вървеше като куца камила след смяната като състезателен кон . За хора на който им дойде същото до главата качвам Manual за проверка при грешка Р0101 и тестване на MAF сензора той е за Корола но си мисля че важи и в общия случай.

http://troubleshootmyvehicle.com/toyota ... f-sensor-1

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: ПОМОЩ Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от Bodhid » 05 Яну 2015 17:24

Здравейте, днес и при мен се случи същото. Както си карах на АМ Тракия на темпомат с около 140 км/ч. изведнъж колата "заби муцуна". Давам газ - нищо не се случва. Тогава видях, че светят Check Engine+TRC+VSC. Отбих и я угасих. След 20-на сек. запалих и тръгнах - колата си вървеше нормално, но лампите си светеха. След около 20-30 км. направи същото пак повторих същата процедура. Последва една спирка за кафе и си стигнах до София без повече забивания и със светещи лампи. Карах си 130-140, но разхода ме "уби", не го бях виждал такъв на извънградско/магистрала 7 л/100. Ще я карам в ТМ Ауто, но имат час чак за 08.01 та да видим ohmy.gif
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от Bodhid » 08 Яну 2015 19:40

Днес ми се обадиха от ТМ Ауто да си взема колата. както писах и в друга тема, понеже имам проблем и с паленето, но само сутрин,. За паленето - казаха така ще си карам явно. sleep.gif . Иначе турбото дало грешка май от пренадуване, дюзите имали отклонения..... Да слагам добавки и да карам така, ще я следят. Диагностика 108 лв. /1,5 ч.х 72 лв./. Един приятел с Опел, каза, че имал такава грешка от турбото, то имало някакъв атмосферен датчик, напръскал го с WD-40 и сега си е ОК. Явно ще търся други майстори, че в ТМ нищо. Питам и в тази тема: ако няко знае, моля да ми даде читав майстор в Ст. Загора и региона worthy.gif
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от golddigger11 » 12 Яну 2015 14:18

Bodhid написа:Днес ми се обадиха от ТМ Ауто да си взема колата. както писах и в друга тема, понеже имам проблем и с паленето, но само сутрин,. За паленето - казаха така ще си карам явно. sleep.gif . Иначе турбото дало грешка май от пренадуване, дюзите имали отклонения..... Да слагам добавки и да карам така, ще я следят. Диагностика 108 лв. /1,5 ч.х 72 лв./. Един приятел с Опел, каза, че имал такава грешка от турбото, то имало някакъв атмосферен датчик, напръскал го с WD-40 и сега си е ОК. Явно ще търся други майстори, че в ТМ нищо. Питам и в тази тема: ако няко знае, моля да ми даде читав майстор в Ст. Загора и региона worthy.gif
Колега отиди до Габрово там има друг официален сервиз на Тойота - фирмата се казва Венци Габрово, има офис и в В.Търново аз от София ходих до там за пълна диагностика и updata на компютъра на скоростите - ММТ скоросна кутия като за всичко това ми взеха 30лв за сравнение в София онея кретени от ТМ Ауто ми искаха 145лв без ДДС :)

Bodhid
Мнения: 80
Регистриран на: 20 Май 2014 21:27
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от Bodhid » 12 Яну 2015 14:47

golddigger11 написа:
Bodhid написа:Днес ми се обадиха от ТМ Ауто да си взема колата. както писах и в друга тема, понеже имам проблем и с паленето, но само сутрин,. За паленето - казаха така ще си карам явно. sleep.gif . Иначе турбото дало грешка май от пренадуване, дюзите имали отклонения..... Да слагам добавки и да карам така, ще я следят. Диагностика 108 лв. /1,5 ч.х 72 лв./. Един приятел с Опел, каза, че имал такава грешка от турбото, то имало някакъв атмосферен датчик, напръскал го с WD-40 и сега си е ОК. Явно ще търся други майстори, че в ТМ нищо. Питам и в тази тема: ако няко знае, моля да ми даде читав майстор в Ст. Загора и региона worthy.gif
Колега отиди до Габрово там има друг официален сервиз на Тойота - фирмата се казва Венци Габрово, има офис и в В.Търново аз от София ходих до там за пълна диагностика и updata на компютъра на скоростите - ММТ скоросна кутия като за всичко това ми взеха 30лв за сравнение в София онея кретени от ТМ Ауто ми искаха 145лв без ДДС :)
Чувал съм за фирма Венци, ама си виках ТМ Ауто все пак са уж най-... пък и са ми много под ръка. Карал съм и служеби коли там,и си ги знам..ама викам аре да видим. Ама повече няма да стъпя там sleep.gif . За диагностика и 2 добавки ми взеха 142 лв. и казаха карай и ела пак да ти вземем 108 лв. Преди 6 месеца, преди да купя колата ми направиха диагностика и ми дадоха едни данни за дюзи, сега съвсем други. напр. 2-ра преди 0, сега 2,8 !!! Аз естествено попитах как така ?, отговориха ми, че като загреела колата се оправяли. И много други неща, чак не ми се пише, че се чувствам много пре...ан от тия мизерници guns.gif
Toyota Avensis II Wagon T25 2.2 D4D 150hp 2005

golddigger11
Мнения: 25
Регистриран на: 28 Апр 2014 20:13

Re: Светнаха Check Engine+TRC+VSC

Мнение от golddigger11 » 12 Яну 2015 15:21

Bodhid написа:
golddigger11 написа:
Bodhid написа:Днес ми се обадиха от ТМ Ауто да си взема колата. както писах и в друга тема, понеже имам проблем и с паленето, но само сутрин,. За паленето - казаха така ще си карам явно. sleep.gif . Иначе турбото дало грешка май от пренадуване, дюзите имали отклонения..... Да слагам добавки и да карам така, ще я следят. Диагностика 108 лв. /1,5 ч.х 72 лв./. Един приятел с Опел, каза, че имал такава грешка от турбото, то имало някакъв атмосферен датчик, напръскал го с WD-40 и сега си е ОК. Явно ще търся други майстори, че в ТМ нищо. Питам и в тази тема: ако няко знае, моля да ми даде читав майстор в Ст. Загора и региона worthy.gif
Колега отиди до Габрово там има друг официален сервиз на Тойота - фирмата се казва Венци Габрово, има офис и в В.Търново аз от София ходих до там за пълна диагностика и updata на компютъра на скоростите - ММТ скоросна кутия като за всичко това ми взеха 30лв за сравнение в София онея кретени от ТМ Ауто ми искаха 145лв без ДДС :)
Чувал съм за фирма Венци, ама си виках ТМ Ауто все пак са уж най-... пък и са ми много под ръка. Карал съм и служеби коли там,и си ги знам..ама викам аре да видим. Ама повече няма да стъпя там sleep.gif . За диагностика и 2 добавки ми взеха 142 лв. и казаха карай и ела пак да ти вземем 108 лв. Преди 6 месеца, преди да купя колата ми направиха диагностика и ми дадоха едни данни за дюзи, сега съвсем други. напр. 2-ра преди 0, сега 2,8 !!! Аз естествено попитах как така ?, отговориха ми, че като загреела колата се оправяли. И много други неща, чак не ми се пише, че се чувствам много пре...ан от тия мизерници guns.gif
От тея мизерници си купувам само въздушен филтър карах я на диагностика преди да я купя колата след това не - разбираемо защо :) Поддръжката на колата я правя при един приятел който ми е и колега и се занимава със служебните ни Тойоти. Иначе дори с репатрак ако се наложи ще я закарам в Габрово, а не в ТМ Ауто като имаш предвид че живея на около 5 минути пеша от сервиза на Цариградско :)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта