Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от Akima » 01 Юли 2016 21:13

Svetlozar Stankov написа: утре мисля да махна катализатора на Avensis T22 2.0 1CD-FTV D4D 110HP.
Аз мисля да не го "премахвате" - неслучайно е там.
Svetlozar Stankov написа: дали след катализатора има сонда
89465 SENSOR, OXYGEN
Not applicable
Спрете да се тровите едни други!

Изображение

Поздрави.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Svetlozar Stankov
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Юни 2016 14:00
Местоположение: Русе

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от Svetlozar Stankov » 07 Юли 2016 10:42

Даам, щом има сонда след него ... няма да го бутам :)

Аватар
angelina
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2015 09:59
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: HIGHLANDER (NAP) GSU55L-ARTMK
Получена  благодарност: 1 път

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от angelina » 19 Юли 2016 13:54

КОлеги, от три месеца карам с продупчен с 6 дупки катализатор. Тойота Ярис 1,0 2006г на ГАЗ.
Последното уточнение е важно, защото с това гориво катализатора се прочиства и си мисля, че става вечен.
От нямане какво да се прави по абсолютно здравия и прекалено муден автомобил, реших да му ударя дупки в питата на катализатора, като отвъртях сондата, която е на мнооого удобно място отпред.

Успях да сместя 6 дупки по 8 мм, без да нарушавам питата- просто за да се подобри ДИШАНЕТО. Не след дълго ми светна "ДЖеки чан" или "Чек Енджин" лампата. Изтрих грешката с ОБД2 четец и след около 200км пак се появи..

Прочетох форума тук, следвах съветите и си ПОРЪЧАХ дистанционна втулка ВЧЕРА. Днес на обяд забелязах, че лампата на таблото е угаснала. Днес на обяд пристигна и дистанционната втулка. ... worthy.gif


Три месеца чаках и накрая угасна сама. Да съм изминал около 5хил км през това време, не е повече.


П.С. Идеята за дупките ми беше, че така ще си спестя свалянето и почистването, а впоследствие и залъгването на втората ламбда сонда, а през дупката на първата ламбда сонда е прекалено изкушаващо удобно, за да се направи някоя дупка в керамиката, без да се счупи и да се наложи почистване на ватата и парчетата. Експерименти, само колкото да се улесни потока на изгорелите газове. Констатацията ми беше, че нямаше никакви сажди и нагар, но пък се надявах да се " отпуши малко" тоя 1,0, който го купих, като се отървах от един 3,0 V6
Пазарджик BMW 2.5 TDS-1995 -бивш. Opel Frontera -бивш Peugeot 607 3.0 -2006-бивш., Toyota Yaris 1.0 -2008. Mazda 6 -2015. Lexus RX 400 Hybrid, Toyota Highlander 3.5 XLE
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от slowtraveler » 19 Юли 2016 14:49

Общо взето демонстрация, как човек сам може да си създаде работа като бърника напълно изправен автомобил :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Hursa
Мнения: 4897
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от Hursa » 19 Юли 2016 19:52

А "отпуши" ли се двигателя? smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
angelina
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2015 09:59
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: HIGHLANDER (NAP) GSU55L-ARTMK
Получена  благодарност: 1 път

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от angelina » 19 Юли 2016 22:12

Аз ли му свикнах, той ли се отпуши, но сега е "самолет". Може би се научих да изпреварвам. Свикнах оборохите да са му сравнително високи когато е необходимо. Сега ми е любимия автомобил, защото е много удобен и може да ходи и по криви пътища. Вървежа му се пооправи мисля.Чувам, че се свиквало с малък двигател . Не съм забелязъл рязка промяна от дупките, защото и катализатора не беше запушен. Мястото е удобно затова подобрих на японците работата.
Пазарджик BMW 2.5 TDS-1995 -бивш. Opel Frontera -бивш Peugeot 607 3.0 -2006-бивш., Toyota Yaris 1.0 -2008. Mazda 6 -2015. Lexus RX 400 Hybrid, Toyota Highlander 3.5 XLE
Изображение

toyota777
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Авг 2016 18:05
Местоположение: Wohnort
Автомобил: RAV4 XA20 + echtes Auto

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от toyota777 » 09 Авг 2016 18:34

за P0420 може да използвате съпротивление и кондензатор така наречения MIL ELIMINATOR
необходими са един мегаом съпротивление и един микрофарад кондензатор.
има 2 жици за загряване на ламбда сондата и 2 за сигнал на 2те за сигнал поставяте както е диаграмата
цветовете на жиците може да се различават за вашият автомобил
работи перфектно за ярис МК1 2000г.
Прикачени файлове
MILElimSchem.gif
MILElimSchem.gif (7.28 KiB) Преглеждано 4589 пъти

toyota777
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Авг 2016 18:05
Местоположение: Wohnort
Автомобил: RAV4 XA20 + echtes Auto

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от toyota777 » 09 Авг 2016 19:12

проверка за запушен катализатор

ПламенВ6030НХ
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2013 11:43
Местоположение: Варна

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от ПламенВ6030НХ » 04 Сеп 2016 21:42

Здравей те!Къде във Варна могат да ми направят такава втулка преди катализатора и да я монтират.

Аватар
angelina
Мнения: 63
Регистриран на: 31 Авг 2015 09:59
Местоположение: Пазарджик
Автомобил: HIGHLANDER (NAP) GSU55L-ARTMK
Получена  благодарност: 1 път

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от angelina » 14 Сеп 2016 14:38

Помоему, когато колата е на ГАЗ, не е необходимо да се премахва катализатора, защото продължителната употреба на синьото гориво го почиства. Проблемите са важни при дизелите, които ни тровят масово. Бусове, камиони, БМВ-та и Мерцедеси с почернени задни брони.

Втулката се слага пред втория сензор за кислород. 18лв/ с пътя/ - има готови. Има зависимост между дължината и и размера на дупката вътре. Малка дължина- тясна дупка и обратно. Голяма дължина- широка дупка. Целта според мен е, да се имитират 100 градуса разлика измерени между сондата преди катализатора и сондата след катализатора. При премахването на керамиката, температурите се изравняват и светва на таблото лампата, с код за грешка , че катализатора е повреден и изисква смяна. http://eco-traffic.com/index.php?route= ... ct_id=3002 Аз сложих такава.
Прикачени файлове
Без име.jpg
Без име.jpg (164.48 KiB) Преглеждано 4497 пъти
Пазарджик BMW 2.5 TDS-1995 -бивш. Opel Frontera -бивш Peugeot 607 3.0 -2006-бивш., Toyota Yaris 1.0 -2008. Mazda 6 -2015. Lexus RX 400 Hybrid, Toyota Highlander 3.5 XLE
Изображение

group
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Окт 2016 13:11
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от group » 11 Окт 2016 14:04

Привет на колегите от форума! Време е да се включа и тук, след като вече имам 2бр. Тойотки и нито едно VW :) (странно нещо е живота :whistle: ).
Та на темата:
Прочетох я цялата и е доста полезна и ми помага в момента, понеже имам ТЛК 120 4.0 бенз/газ и Рав4 2.0 бенз/газ. Виждам обаче, че има едно твърдение, което може да навреди на някой - 'щом е с газ колата, катализаторите са вечни'. Това не е така или не съвсем. Да, чисти газта катализатора от отлагания, но е много вероятно да го запуши! Неработещ катализатор и запушен са различни неща, и не всеки го знае. Второто може да повреди двигателя! Газта много често го причинява. Доизгаря в самия катализатор, което покачва температурата му и го топи. Така се запушва и после беля... Газовата история в повечето случаи не е прецизна, както фабричната горивна система и оттам идва проблема.
Колега по-горе споделя, че му рязали катализатора и видяли, че е наред. Всъщност това е правилно решение в случая. Трябва да е сигурно, че не е запушен!
Иначе скоро ще мога да споделя дали втулката работи на Ленда и на Равката.

group
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Окт 2016 13:11
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от group » 12 Окт 2016 22:06

Малко развитие за Ленд круизър - а (Land Cruiser 120 prado - 1GR-FE двигател /за търсачката/):
Махнати 4бр. катализатора и сложени резонатори. Втулки на задни сонди, взети от линка, който angelina постна по-горе.
Отвора на втулките не е 4мм, както се споменава в тази тема, а 7-8 (нямах време да меря точно). Отделя сондата с 4см.
Отпуши се колата. Рано е да давам повече оценки.
Причината да ги махна е, че на Bank 1 са запушени и на парчета. На Bank 2 са доста по-добре. Обяснявам си го с неизправност в инжекторите на B2 и по-точно на 4ти цилиндър, което е довело до обогатяване в настройките на ГИ и следователно по-богата работа на B1 и доизгаряне на газта в катализатора.
След интервенцията няма вече грешки за неизправен катализатор! Разликата в температурата преди и след катализаторите е в порядък 500гр. преди/200гр. след. Поне аз доколкото знам, би трябвало да е обратно съотношението, но явно на екуто не му прави впечатление punk.gif
Сега обаче се появи грешка (съжалявам, но забравих точния номер и ще го добавя по натам), Bank 1 system lean. Според мен тя се дължи на настройките на газта (нямах време да направя повече тестове), защото предвид запушения катализатор към момента на настройване на ГИ бензиновите времена са се коригирали съобразно забавеното изпускане на газовете и оттам се е задало времето на газовите инжектори. Сега на бензин си ги коригира, но на газ остават променени (поне аз си мисля така ... може и да греша).
Другата причина, която ми идва на ум е втората сонда на Bank1 да е сдала багажа (B1S2) ... Поне тази графика ме навежда на такава мисъл
20161012_203556.jpg
20161012_203556.jpg (179.68 KiB) Преглеждано 4395 пъти

Мисля да карам някой и друг ден на бензин и да видя дали ще има проблеми. Същевременно нови настройки на ГИ и така да елиминирам газта, като причина. Ако продължи да е бедно на B1 (включ. на бензин) - смяна сонда B1S2.
Някой, ако има предположения или вижда грешка в логиката ми - ще се радвам да сподели, защото познанията са ми доста любителски blush.gif

п.с. дано е полезен на някой желанието ми да опиша моя опит с този двигател, защото информацията е доста кът за подобни 'български' интервенции blush.gif

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от steich » 13 Окт 2016 10:50

Странни графики на сондите. Погледни и корекциите SHFT и LTFT. Изчисти работата / проблемите на бензин и тогава настройвай газта.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

group
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Окт 2016 13:11
Местоположение: София

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от group » 13 Окт 2016 14:15

След каране само на бензин, грешката ( P0171 ) си стои. Основно на pending, но в даден момент я потвърждава. Изкарах колата по околовръстното за малко повече дистанция без тръгни/спри и малко да я изфорсирам - резултата е, че се появи и грешка P2195 pending.
След малко прочит - и двете грешки нямат връзка със задните сонди и се появяват от предна сонда Bank 1.
Та няма връзка с газта (не я карам на газ сега). Няма връзка и с липсата на катализатори. Моите познания се изчерпаха!
По някакъв начин е свързано всичко това с интервенцията по катализаторите, защото преди това нямаше такива грешки, но не знам как. Заварките са след първите сонди и не допускам, че те може да са причина.

Някакви идеи? Някой майстор в София да препоръчате?

steich - кое е странно? S1 или S2 сондите? За момента спирам да гледам изобщо S2, предвид, че няма грешка свързана с тях или греша? Честно казано за Fuel trim не съм компетентен да разбера, какво ми показва blush.gif

едит: Реших да се възползвам от предимствата на 'огледалния двигател' и свалих предните сонди за да ги разменя. Оказа се, че явно в сервиза не са успели да свалят В1S1 и при заварката е пръскало по нея. Смених им местата и същата грешка се премести на Bank2. Утре взимам нова сонда и се надявам да приключи това приключение worthy.gif

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от steich » 13 Окт 2016 18:36

Не взимай заместители, само оригинална. Ако нещо го закъсаш с задните сонди, има как да се махнат изцяло софтуерно.

DTC P0171 SYSTEM TOO LEAN ( BANK 1)

http://www.moranbahweather.com/toyota/l ... 5_0091.pdf

DTC P2195 OXYGEN (A/F) SENSOR SIGNAL STUCK LEAN (BANK 1 SENSOR 1)

http://www.moranbahweather.com/toyota/l ... 5_0182.pdf

Възможно е след смяна на сондата нещата да се оправят.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 39 госта