Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Публикувай отговор
pashata
Мнения: 26
Регистриран на: 25 Мар 2015 18:21
Местоположение: Пловдив
Автомобил: тойота корола версо

Re: Катализатор-премахване и поставяне на дистанционна втулк

Мнение от pashata » 07 Авг 2015 14:57

Здравейте колеги,
от март месец съм собственик на корола версо 129к.с.. Проблема с неефективен катализатор не ме подмина. Прочетох за дистанционата втулка, имам чертежите, но ме интересуват повече подробности:
- дължината на втулката 32мм ли е / както е по чертежите от руския сайт / или както е написал Uncle Dido - 40мм / 4см./
- отвора последно какъв препоръчвате - 2мм, 6мм / според чертежите / или 4мм според Uncle Dido.
Втори проблем - слаба горивна смес. Почистен дебитомер, поне за това се сетих. Подсещане къде другаде да търся нещо за почистване или сменяне.
Надявам се да не задавам тъпи въпроси, но още и се уча на версото и на задачките - закачки, нето ми ги сервира през седмица две.

valen79
Мнения: 27
Регистриран на: 08 Апр 2015 17:25
Местоположение: Бургас

Re: Катализатор-премахване и поставяне на дистанционна втулк

Мнение от valen79 » 11 Авг 2015 10:34

Тойота Корола Версо 1.8, 129 к.с 2005 г. с ММТ кутия

pashata
Мнения: 26
Регистриран на: 25 Мар 2015 18:21
Местоположение: Пловдив
Автомобил: тойота корола версо

Re: Катализатор-премахване и поставяне на дистанционна втулк

Мнение от pashata » 11 Авг 2015 20:50

valen79 написа:Колега, виж това : http://www.eco-traffic.com/index.php?ro ... ct_id=3002
Благодаря.

wikstil
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Юни 2011 12:07
Местоположение: Ямбол,Испания

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от wikstil » 28 Дек 2015 07:10

Здравейте колеги.Светна ми чека и след диагностика се оказа грешка P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold/Bank1/.Обясненията в Кале Ауто/Тойота/ Сливен бяха че е нещо по трасето ламбди,катализатор, софтуер но не могат да кажат точно къде и какво.Колата е Рав 4 1AZ-FE 2004 г.без газ засега.Поогледах отдолу и отгоре и видях 2 сонди.Едната е горе на катализатора а другата долу на тръбата.След прочетеното от темата реших да си поръчам или направя втулка за да започна с долната сонда.Bank 1 по схеми които видях сочи горе в дясно но за друг модел Рав4.Има ли откъде да се види Bank 1 за моята кола и дали не значи че проблем е в горната сонда?Колата работи нормално и без проблем с мощност и ускорение.Някакви идеи?

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от steich » 28 Дек 2015 09:40

Грешката се отнася за неефективен катализатор т.е. или наистина неефективен катализатор или неработеща или проблем с втората сонда след катализатора.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

wikstil
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Юни 2011 12:07
Местоположение: Ямбол,Испания

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от wikstil » 28 Дек 2015 18:59

Това ме интересуваше,дали става въпрос за втората ламбда.Ще пробвам с втулката да видя ще има ли ефект.Все пак става въпрос за 20тина лева а не смяна на катализатор която може да се окаже безсмислена.По каталога на NGK/NTK ми излиза диагностична сонда с номер OZA 670-EE18.Някой може ли да потвърди че това е за моята кола?Универсалните на БОШ стават ли?В Е- бея намерих много варианти но за години до 2003 и след 2006.За моята така и не видях.Излизат разни двигатели 1-AZ-FE с по 4 сонди на катализатора а на моята виждам само 1 сонда горе и една долу на тръбата?Днес изчистих чека като изключих акумулатора но след 30тина км. пак светна заедно с тракшън контрола.Явно има нещо но не вярвам да е катализатора защото колата върви здраво и няма проблем с мощност и ускорение.Чакам включване на всички които знаят по нещо за проблема с чека.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от Akima » 28 Дек 2015 22:44

Дай VIN.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

wikstil
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Юни 2011 12:07
Местоположение: Ямбол,Испания

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от wikstil » 29 Дек 2015 05:57

JTEHH20V606113267.Интересуват ме варианти за диагностична сонда ако втулката не свърши работа.Поздрави.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от Akima » 29 Дек 2015 13:13

wikstil написа:JTEHH20V606113267
P0420 DTC Procedure - следвай стъпките.
05/2004 TOYOTA RAV4 (ACA21L-AWPNKW) EUR LHD 1AZFE ATM
89465 SENSOR, OXYGEN
89465-42120 1 € 232.67
89467B SENSOR, AIR FUEL RATIO
89467-28010 1 € 248.13
Ако са заминали сензори или катализатор търси Дидо Гущера - има координати тук.

Изображение

Успех и благодари по-често. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

wikstil
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Юни 2011 12:07
Местоположение: Ямбол,Испания

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от wikstil » 29 Дек 2015 17:06

Благодаря Акима и то много.Преди да започна всякакви смени на сензори,катализатори и т.н. един важен въпрос който ми щракна в главата днес.Тъй като всички кабели бяха разкачени от главата заради проблем с нея дали е възможно кабела на долната сонда да не е закачен както трябва?В тази връзка някой може ли да ми каже къде да гледам защото днес надничах оттук ,оттам но не знам къде трябва да е закачен към двигателя/компа/.Чека не светеше когато я карах преди интервенцията с главата/пукната/ и нейното сваляне.Дали е възможно?Благодаря предварително на всички които ще помогнат за решаване на проблема.Не обичам нещо по колата ми да не е в ред.Поздрави.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от Akima » 29 Дек 2015 20:58

Изображение


Проследи кабелите от сондата - но първо я измерете според документа от горния ми пост.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

wikstil
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Юни 2011 12:07
Местоположение: Ямбол,Испания

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от wikstil » 30 Дек 2015 06:43

Благодаря Акима .Тук обаче има някакво несъответствие между снимките и това което виждам на колата.На моята 1AZ-FE виждам само един датчик горе в дясно/Банк 1,сензор1/и един долу на тръбата след катализатора и преди нещо малко и тумбесто като втори катализатор/заглушител?/ в ляво като застана пред колата.Горе на катализатора няма 4 датчика а само 1.След като разгледах файла който си ми пратил долу видях написано 1AZ-FSE и този надпис ме препрати към Корола.Изглежда има разлика в двигателите заради тази буква S.Благодаря отново за помощта ти днес ще разгледам по добре моята.Поздрави.

wikstil
Мнения: 37
Регистриран на: 14 Юни 2011 12:07
Местоположение: Ямбол,Испания

Re: Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна вту

Мнение от wikstil » 30 Дек 2015 10:02

Така.След като се разрових из сайтове и каталози установих следното.Сондата която съм написал преди е за модела до 2003г.След 07.2003 г. по каталога на NGK/NTK e-OZA 670-EE23.До тази дата дават 2 сонди-лява и дясна,а за фейса каквато е моята само една.Видях и в ютуба Рав 4 с по 2 сонди горе и 2 долу но при мен е една.Сега ще търся къде е забоден конектора към кабелите да не би да е слаба връзката,ако не почвам с втулката.Поздрави и весело посрещане на новата 2016г.

Аватар
hallowe_en
Мнения: 57
Регистриран на: 06 Сеп 2015 03:55
Местоположение: София

Re: откраднат катализатор

Мнение от hallowe_en » 11 Яну 2016 20:53

Здравейте.
Колата е Avensis T25 2.0 D4D 116HP 2003.

Днес разбрах какви са "симптомите" на откраднатия катализатор.
Утре ще търся решение.Колата беше подпряна с паве на задната гума.
От дясната предна страна беше повдигната с крик и съответно липсата се вижда на снимката.
Това е в район Младост 4, София.


Някоx може ли да ми каже с колко катализатора е?
Само този,който съм снимал ли го крадат изедниците?

Благодаря Ви за помощта.
Прикачени файлове
Lipsa1.jpg
Lipsa1.jpg (197.9 KiB) Преглеждано 6281 пъти
Последно промяна от Akima на 12 Яну 2016 06:50, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.Правопис!Вежливост!
Тoyota Avensis II
дата на производство декември 2003
дизел
85kw (116кс)
model: CDT250L AWMEYW
пробег: 230 000км

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Катализатор - премахване и поставяне на дистанционна втулка

Мнение от iwan33 » 22 Мар 2016 13:38

Привет!
Колата е Corolla E11 - с двигател 4E-FE.
Забелязах, че напоследък заработи лошо и на газ и на бензин, понамирисва и на развалени яйца.Чел съм, че това са признаци на свършил катализатор.
  1. Въпросът ми е какво да правя, да го махам ли?
  2. Ще се налага ли да правя втулка, като коментираната в темата?
  3. Ако махна катализатор тръба ли се слага или някакво малко гърне?
  4. Ще имам ли проблеми на ГТП, имам предвид вредните емисии?
Предварително благодаря на отзовалите се!
Последно промяна от Akima на 24 Мар 2016 13:33, променено общо 1 път.
Причина: Правопис.Моля прочетете правилата.
Toyota Corolla

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 30 госта