Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

vin_kel
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Фев 2009 14:43

Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

Мнение от vin_kel » 09 Фев 2013 12:35

Здравейте, колеги
имам един въпрос , от доста време имам шум при подаването на газ. Установи се че е от всмукателните колектори, четох вече 2 теми за това в други форуми и всички казваха,че няма проблем да я карам стига да не ме дразни. Искам и вашето мненение, защото от един сервиз ми казаха, че трябвало веднага да се смени, защото можело металните пластини да се откачат и да паднат и щяло да стане страшно. Благодаря преварително за вашият отговор
Поздрави

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

Мнение от мехаННика » 09 Фев 2013 13:10

Аз още не съм виждал мотор счупен по тази причина, но това е едно лично мнение. Имам някъде два колектора с такъв проблем и концепция как да се отстрани, но не съм я изпробвал на практика. Колектора се сменява бързо и лесно и ако искаш може да "мод"-на един от моите колектори и да видим дали метода работи като твоя си остава здрав в случай че нещо не се получи. Пиши на лични ако имаш интерес.


мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Re: Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

Мнение от мехаННика » 09 Фев 2013 19:52

Дано да се получи. Успех

vin_kel
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Фев 2009 14:43

Re: Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

Мнение от vin_kel » 10 Фев 2013 17:52

Здравейт,
Благодаря Ви за отговорите, този линк не мога да го отворя обаче. Мен ме уплашиха, че щели да паднат металните пластини и двигателя и край ....

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Re: Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

Мнение от lubooo » 10 Фев 2013 20:30

I used your idea but opted to fix the problem without removing the manifold from car.

I used a 3.15mm brazing rod to melt a hole inside the manifold near the throttle. Then melted a 1mm hole through the inner baffle. I melted the holes rather than drilling through it to avoid any shavings entering the engine. The distance between the outer hole and the inner baffle is approximately 14mm at the location I used. I then inserted a 25mm course thread drywall screw fitted with a 2mm O-ring to avoid any leaks.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


без демонтаж на колектора , фикс тестван от мен на моя двигател , без шум вече повече от 15 хил км .
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

grandesporti
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2016 11:23
Местоположение: София

Всмукателни колектори Корола Е12 1.4 VVTI

Мнение от grandesporti » 15 Окт 2016 12:59

Здравейте,седмици наред чета за проблемас шума и вибрациите на колектор ЗА КОРОЛА 20022 ГОДИНА..
Доста мнение изчетох че колектора може да бъде закрепен с рапидки или винтове но никой не сподели при кой майстор са си оправили автомобила.
Ако някой е имал този проблем ще се радвам да оставите някакъв контакт за комуникация защото в противен случай трябва да се смени колектора а проблема е разрешим доста по лесно и евтино.
В самия колектор има гнезда, който са разхлабени и от там се получава този шум,бучене и вибрации...
Трябва да се направят два отвора, да се закрепят с рапидки или нещо друго и проблема е решен..
МОЛЯ НЯКОЙ ДА ОСТАВИ ТЕЛ НА МАЙСТОР който му е разрешил този досаден проблем.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта