D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Публикувай отговор
memorex

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от memorex » 14 Апр 2017 17:49

Да не е нещо с турбината или датчика за надува?Тази турбина между другото с водно охлаждане ли е?

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от steich » 15 Апр 2017 14:34

Добре де, изключи я тази 5-та дюза от буксата и сложи едно съпротивление 10 ohm / 5W и покарай така едни 400-500 км и виж дали ще пуши пак така.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Yosko6902
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Яну 2017 09:00
Местоположение: София

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Yosko6902 » 17 Апр 2017 10:37

В момента съм така , точно след около 500 км каране с изключена дюза си влиза в авариен режим колата .

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от steich » 17 Апр 2017 17:37

... и последно пуши с изключена 5-та дюза или не ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Yosko6902
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Яну 2017 09:00
Местоположение: София

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Yosko6902 » 18 Апр 2017 07:30

С изключена дюза не пуши изобщо и си върви перфектно.

troble
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:57
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от troble » 18 Апр 2017 17:49

Yosko6902 написа: Малко ъпдейт по моя проблем с пушенето . От както го установих , както написах вече смених тая тъпа 5-та дюза , смених тоя диференциален датчик заедно със двете игли които мерят въздуха температурата във дпф филтъра, правих няколко диагностики , продухвах разни тръбички и какво ли не . Чистих ЕГР, дебитормер, преинсталираха ми софтуера в Тойота. И в крайна сметка едно голямо нищо. Колата си пуши и не се трае . Купих я защото исках да пътувам с нея по Европа и не ми се искаше да махам ДПФ веднага защото знам че глобите са много сериозни ако те барнат да караш там . Понеже съм леко в безизходица, празен портфейл ( всички тия неща които съм написал ми струваха близо 2000 лв) и изхабени нерви смятам да го сваля тоя ДПФ . НА последната диагностика в ТМ ауто показваше че всичко е в норми освен 5-тата дюза . Нея я смених я то 2 пъти . От там ми казаха за съжаление че нито може тая дюза да се тества нито да се рециклира така че е на късмет . Но щом пръскала за регенерацията значи работи . И все пак явно пропускам нещо . Ако има някой който си е патил от такъв проблем моля ви казвайте как сте го решили .

Да не би DPF филтъра да е без съдържанието вътре в смисъл да е изтърбушен?
На каква цена намерихте датчика за диференциално налягане?
Avensis T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2007 Wagon

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от steich » 18 Апр 2017 19:43

Тогава филтъра просто си е запушен и влиза често в регенерации ... щом пуши често.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Yosko6902
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Яну 2017 09:00
Местоположение: София

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Yosko6902 » 19 Апр 2017 07:32

troble написа:....На каква цена намерихте датчика за диференциално налягане?
450 лв датчика , заедно със двете игли които мерят температурата.
 ! Съобщение от: slowtraveler
Моля ползвайте по-лаконични цитати.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от slowtraveler » 19 Апр 2017 09:23

Според мен подхода не е съвсем правилен - тук даваме идеи кое да се провери, а не предложения директно да се сменя...
Да, ако е евтина част - по-лесно е да си вземеш такава за проба и да я смениш...
Но когато въпроса е за скъпи части, според мен първо трябва да се провери детайлно дали всички 'външни белези', измервания, параметри и т.н. са в допустимите граници, и чак тогава да се хвърляш с парите...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Yosko6902
Мнения: 12
Регистриран на: 21 Яну 2017 09:00
Местоположение: София

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Yosko6902 » 19 Апр 2017 09:47

Да така е съгласен съм с теб . Аз направих грешката да се доверя на един майстор и неговото незнам до колко компетентно мнение . Все пак колата я карах 2 пъти в ТМ ауто за диагностика и тя показа че абсолютно всичко е в норми освен 5-тата дюза . Както каза я смених с две различни. Тука е момента да попитам следното : двете дюзи които купих са 2-ра употреба . Едната от аурис 2007 , другата от авенсис 2008 г . Номерата на дюзите които купих се различават от номера на моята която е уж прецакана. Също така и разпръсквача на моята дюза е с 2 дупки а тези които купих са с по 1 дупка . Предполагам че това може да има някакво значение.Знаете ли дали след монтажа на тази дюза тя трябва да се обучава или нещо подобно . В тойота бяха много учтиви да ми "подшушнат" да го свалям ДПФ И да не се занимавам с глупости. Аз искам в крайна сметка да си реша проблема, защото 2 месеца вече тая кола я разкарвам като панаирджийска мечка по сервизи , вместо да и се кефя и да си я карам .

DCAT
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Окт 2016 20:23
Местоположение: СОФИЯ

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от DCAT » 27 Апр 2017 00:27

Странното е че всички d cat пушат , а колкото и опити да са правени да се овладее тоя пушек без премахване на dpf физически и софтуерно не се получава , най -добре е да го махнеш филтъра за твърди частици , така ще спестиш много разходи на принципа проба грешка на разни "майстори". Малко хора разбират от тези двигатели защото са доста екзотични и трудни за поддръжка след като минат 100к .Цените на частите са сериозни все едно караш много висок клас автомобил , и всъщност автомобила е от новото поколение , които имат душа до изтичане на гаранцията . Конкретно първия Аурис d cat е с доста заболявания вродени , двигателя е страхотен , но комбинацията в този автомобил с пиезо дюзи и нашите горива е ужас , скоростната кутия е много слаба и капризна на масло , двигателя също ,харченето на масло по скоро зависи от самото масло а не от проблем по мотора. ЕГР се запушва лесно и бързо.
Страхотна кола мноого ми допада с тея 400 nm , но мноого тегава за издръжка. карам я с удоволствие но в момента е пак в сервиз и то не с един пробем да я излекувам и ще пиша каква е била болката и тоя път .

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Toyota Yarispz » 04 Май 2017 00:56

Мойта досега не съм я забелязал да пуши!
tooth.gif Toyota

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от slowtraveler » 04 Май 2017 08:18

Не знам какво точно имат предвид колегите - понякога от ауспуха излиза конденз/пари, които са бели на цвят и не са толкова свързани с DPF - така пушат и доста автомобили без DPF...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от Iliyа Damyanov » 04 Май 2017 18:10

Подкрепям горната теория за конденза. Получавам пушене от време на време но само през студения сезон като карам предимно на къси разстояния. Но допълвам , че косвено DPF помага за образуването на конденз по простата причина , че е допълнителна точка която охлажда изгорелите газове.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

D-CAT двигатели - DPF филтър - проблеми,решения и премахване

Мнение от slowtraveler » 04 Май 2017 18:28

Да, затова съм съгласен, но конденза в никакъв случай не се нуждае от 'ремонт' tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта