Avensis T25 2.0 D4D - шум след запалване - РЕШЕН - Стартер

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от lederman » 09 Яну 2014 09:16

Japanese_fever написа:Ама те хората ти казаха да си караш така.
И като се размажат зъбите на маховика какво правим ? Викаме "аууу тия маховици колко са скъпи... "
Що трябва да чака мухата слон да стане ?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от iovkito » 09 Яну 2014 19:45

Ще откаже да ми запали в най-неподходящия момент и пътната помощ ще струва колкото 2-3 ремонта на стартера , в това съм убеден. Някой пробвал ли е да пали такава кола на скорост?
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от sha4ev » 09 Яну 2014 21:52

iovkito написа:Ще откаже да ми запали в най-неподходящия момент и пътната помощ ще струва колкото 2-3 ремонта на стартера , в това съм убеден. Някой пробвал ли е да пали такава кола на скорост?
До колкото знам не е препоръчително да се пали на скорост,ако е с ангренаж,особено дизелите.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от Japanese_fever » 09 Яну 2014 22:30

iovkito написа:Ще откаже да ми запали в най-неподходящия момент и пътната помощ ще струва колкото 2-3 ремонта на стартера , в това съм убеден. Някой пробвал ли е да пали такава кола на скорост?
Колега бъзикам се, а и нали Vokil беше писал, че кара така цели 6 години. Сменяй каквото е нужно овреме!
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от Vokil » 10 Яну 2014 00:04

Мързела ми в никакъв случай не бива да се подражава tooth.gif
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от JapCar » 11 Яну 2014 03:09

sha4ev написа: До колкото знам не е препоръчително да се пали на скорост,ако е с ангренаж,особено дизелите.
И аз многократно съм срещал подобни мнения и в най-добрия случай се споменава, че можело да прескочи зъб на ангр. ремък., но няма обяснения защо?
На пръв поглед не мога да си обясня каква е разликата при палене дали маховика ще се върти от стартера или от колелата/скоростната кутия...
Преди години в голям студ, с Волгата дърпах дизелов бус на чужденци и запали, беше изтощил акумулатора от въртене...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от t k d4d » 11 Яну 2014 08:34

Не е добре на 1-ва и рязко пускане на съединителя.Един похабен кадет редовно съм го палил зимата на 3-та ,като пускам лееко съеденителя,и същевременно помагам и малко със стартера

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от sha4ev » 11 Яну 2014 09:16

JapCar написа:
sha4ev написа: До колкото знам не е препоръчително да се пали на скорост,ако е с ангренаж,особено дизелите.
И аз многократно съм срещал подобни мнения и в най-добрия случай се споменава, че можело да прескочи зъб на ангр. ремък., но няма обяснения защо?
На пръв поглед не мога да си обясня каква е разликата при палене дали маховика ще се върти от стартера или от колелата/скоростната кутия...
Преди години в голям студ, с Волгата дърпах дизелов бус на чужденци и запали, беше изтощил акумулатора от въртене...
Според мен, маховика се натоварва повече при палене на скорост, и вероятността да прескочи зъб при палене на скорост е голяма.Поне аз така мисля,може и да не съм прав.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от JapCar » 11 Яну 2014 13:01

Разбира се, че става дума за 2- или 3-та скорост с плавно пускане на съединителя. Той се натоварва, но едва ли повече от обратното предаване от двг. към скоростната кутия. И не става дума за редовно палена, а в редки случаи.
За дизела е ясно, че целия този тракт се натоварва повече заради по-голямата компресия, но пак не е ясно какво фатално би станало.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от sha4ev » 11 Яну 2014 16:53

Фаталното би било,както писах по рано да прескочи зъб.Разбира се говорим за моторите с ангренаж.
Последно промяна от Akima на 21 Окт 2015 21:20, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от JapCar » 11 Яну 2014 17:22

Всички са го чували, но никой не казва защо със стратера няма да прескочи, а така ще... Ако знаеш, кажи, това, че някой, някога е клазал нещо и всички го цитират без да знаят защо и му вярват сляпо, не върши работа. Може и да е вярно, може и да не е, но ако някой обясни логично защо би могло да се случи, вече всеки ще го има наум.
Ако някога, някъде е имало един случай, не значи, че е правило...
Последно промяна от Akima на 21 Окт 2015 21:21, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни постове.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от Vokil » 12 Яну 2014 01:55

Когато двигателя припали особено на по голяма предавка и не успее да вдигне обороти веднага защото е на 3-та примерно. Започва да рита (придърпва) което понякога води до обратно завъртане на коляновия вал а следващия такт пак е напред съответно ГНП-о и разпределителния вал също имат някаква инерция и ремъка накрая прескача.
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
iovkito
Мнения: 2840
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от iovkito » 20 Окт 2015 20:12

Тези дни се наканих да сваля стартера и да го занеса на ремонт , за да видят какво му има. Оказа се , че има нужда от смазване и почистване (бил пълен с боклуци) , втулките и четките били като нови. След като го сложих обратно на колата , шумът след запалване изчезна , а въртенето е като на рав4-ката , за разлика от преди , когато беше много по-мудно. Малко след като бях пуснал темата , това шумене изчезна и бях решил да поотложа ремонта , но наскоро го чух пак и реших , че е крайно време да направя профилактиката , защото идва и зима и не се знае при какви температури ще трябва да пали този двигател.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от georgi.mehana » 20 Окт 2015 20:32

Браво, колега. Миналата зима и аз минах през тази процедура със стартера. След смяна на четките, втулките и смазване започна да пали доста по добре. Не съжалявай за ремонта заслужава си, особено ще почувстваш разликата при ниски температури.
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Странен шум след запалване на двигателя

Мнение от Matematiks » 20 Окт 2015 22:38

Абе вие се радвайте, че изобщо сте достатъчно чувствителни да разберете, че има шум.... щото други не са.
Днес една патка с виещ ремък видях- добре ,не я ли дразни еб@си... wacko.gif

Иначе редовното почистване и прилежащо смазване на движещите се части е най хубавото нещо за тях. :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта