Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

stenli_g
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Мар 2014 14:51

Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от stenli_g » 22 Мар 2014 15:06

Здравейте,
много бих искал някой да ми обърне внимание защото имам проблем с двигателя на колата но не мога да отстраня проблема.Ходих при какви ли не майстори,дори ходих в представителството на тойота за диагностика и не можаха да ми помогнат.Проблемът е следният: колата когато се кара нормално тя просто няма мощност като и подам газ на баир и все едно я стискам за гушата и не иска да набере както трябва.Но след 4000 оборота като че ли колата се развърта и започва да се наема както трябва,но я няма в ниските обороти.Като се запали мирише на бензин яката работа сякаш не го изгаря всичкият бензин който пуска дюзите.Колата когато и се появи този проблем беше още по зле.От представителството на тойота казаха,че трябва да се експериментира и дадоха като предложение да се зададе предварения на зацепването на зъбните колела .Зададе се доста голямо предварение когато се осети подобрение като предварението на колелата е 30 градуса което не е нормално.Сменено е какво ли не по колата.Като се започне от кабели , свещи , дистрибуторна капачка,палец,детонационен датчик,бубина и ламбда сонда,но ефект няма.Колата се кара всеки ден няма проблем,но това нещо дразни.И ако някой има представа от каде може да е проблема да сподели.Само да доуточня,че колата има монтирана газова уредба,но проблема го има и при 2те горива. моторът е 1.6 16v 4a-fe 95година 115к.с. А забравих да спомена,че се погледна и компресията,но всичко си е в нормите.Не гори масло всичко би трябвало да е както трябва,но не е .Доста ходене по мъките без резултат.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от PESHO OT MARS » 22 Мар 2014 19:53

Сверихте ли зацепването на разпределителните валове?
И какво разбираш под нормите когато говориш за компресията?
Каква е газовата уредба обикновена или ГИ?
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

stenli_g
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Мар 2014 14:51

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от stenli_g » 23 Мар 2014 16:51

PESHO OT MARS написа:Сверихте ли зацепването на разпределителните валове?
И какво разбираш под нормите когато говориш за компресията?
Каква е газовата уредба обикновена или ГИ?
Да сверено е зацепването .. на валовете.И компресията на цилиндрите е 10 атмосфери.Газовата уредба е обикновенна. Междодругото забравих да спомена,че се прави и реглаж на повдигачите на клапаните. Съжелявам,че съм я пропуснал тази подробност,но то не беше 1 или 2.

Златин
Мнения: 56
Регистриран на: 02 Ное 2009 09:35
Местоположение: Троян

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от Златин » 24 Мар 2014 08:31

Да не би да смуче въздух от някоя малка дупка в маркуч и да обеднява сместа, а на високи обороти да върви, тъй като влиза много въздух през дросела и допълнителния малко влияе? Това можах да измисля.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от sha4ev » 24 Мар 2014 11:56

Здрасти колега.Каква е газовата,обикновенна или ГИ.Смисъл ако е обикновенна газова този мириз на бензин не трябва да го има.Казвам го,защото и аз съм със същата Тойота с обикновенна газова.Ако проблема ти се е появил след монтирането на газовата,виж дали ти спират дюзите,когато преминеш на газ.
Можеш да провериш,като извадиш захранващия газов маркуч от изпаритела и караш така на бензин.Ако всичко е наред значи релето или емулатора не спират дюзите.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

stenli_g
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Мар 2014 14:51

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от stenli_g » 24 Мар 2014 12:26

sha4ev написа:Здрасти колега.Каква е газовата,обикновенна или ГИ.Смисъл ако е обикновенна газова този мириз на бензин не трябва да го има.Казвам го,защото и аз съм със същата Тойота с обикновенна газова.Ако проблема ти се е появил след монтирането на газовата,виж дали ти спират дюзите,когато преминеш на газ.
Можеш да провериш,като извадиш захранващия газов маркуч от изпаритела и караш така на бензин.Ако всичко е наред значи релето или емулатора не спират дюзите.
Мирише на бензин,защото от известно време се кара само на бензин,мирисът го няма когато се кара на газ , но това с маркуча е една доста добра идея и ще видя какво може да се направи за да видим. :) Газовата уредба я сложихме веднага когато я купих колата преди 6 години.Проблемът не е в това дали има газ или не защото проблемът го има и в 2та случая.

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от sha4ev » 24 Мар 2014 15:09

Проблемът не е в това дали има газ или не защото проблемът го има и в 2та случая.

Точно това ми е мисълта,че от газта може да идва проблема.Смисъл като запалиш колата тя работи едновременно и с двете горива,и оттам да идва проблема.Само предполагам.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

stenli_g
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Мар 2014 14:51

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от stenli_g » 24 Мар 2014 18:51

sha4ev написа:Проблемът не е в това дали има газ или не защото проблемът го има и в 2та случая.

Точно това ми е мисълта,че от газта може да идва проблема.Смисъл като запалиш колата тя работи едновременно и с двете горива,и оттам да идва проблема.Само предполагам.
Не колега не е това проблемът майсторите го правиха този тест,и не това :(. А току що слезнах до колата да погледна от къде евентуално може да смуче въздух,но просто не можах нищо да видя.Понеже не съм все пак техник и съм с простата ми обща култура бихте ли ме осведомили от къде евентуално може да смуче.Не видях никакъв маркуч.Не споменах,че свещите отдолу са червени дори когато вече са истинали.И когато и подам рязко газ, шумът на двигателя е гъгнещ.Докато ако и натискам плавно газта на педала този шум го няма.

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от Vokil » 24 Мар 2014 21:42

Кога и как се появи проблема ? Изведнъж или постепенно докато я караш ли стана така или е стояла дълго време и после е започнала ?
Човек и добре да живее умира .......

stenli_g
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Мар 2014 14:51

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от stenli_g » 25 Мар 2014 04:50

Vokil написа:Кога и как се появи проблема ? Изведнъж или постепенно докато я караш ли стана така или е стояла дълго време и после е започнала ?
Изведнъж се появи по време на път.Колата се кара всеки ден и не е стояла.Дори в момента се кара постоянно.Но това е,че няма мощност и като види баир все едно аз като малък с балканчето на селския баир biggrin.gif

Златин
Мнения: 56
Регистриран на: 02 Ное 2009 09:35
Местоположение: Троян

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от Златин » 25 Мар 2014 08:55

Откъде да смуче въздух? Аз имам същата кола-115 к.с. с газов инжекцион е. Но не съм специалист и аз. Но: Цепнатини по маркуч за серво на спирачките, към датчика за разреждане в колектора, неуплътнени дюзи-малко вероятно. Не знам как и подадена газта, там някакъв проблем, но по-добре иди на майстор и го помоли да види има ли такова нещо, знам че не обичат да им даваш акъл, то кой ли обича. Маркучите за подаване на газта. Може да се изолира газовата уредба за проба-да се прекъсне подаването на газ, но и да изолират маркучите. Ама е хубаво с газта да се занимава майстор газаджия, защото е опасно. Запушен катализатор, но пишеш, че след 4000 оборота върви. Мисля, че един спокоен майстор ще оправи работата за 2 дни. Успех!

Аватар
sha4ev
Мнения: 191
Регистриран на: 29 Яну 2013 12:12

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от sha4ev » 25 Мар 2014 10:30

stenli_g написа:
sha4ev написа:Проблемът не е в това дали има газ или не защото проблемът го има и в 2та случая.

Точно това ми е мисълта,че от газта може да идва проблема.Смисъл като запалиш колата тя работи едновременно и с двете горива,и оттам да идва проблема.Само предполагам.
Не колега не е това проблемът майсторите го правиха този тест,и не това :(. А току що слезнах до колата да погледна от къде евентуално може да смуче въздух,но просто не можах нищо да видя.Понеже не съм все пак техник и съм с простата ми обща култура бихте ли ме осведомили от къде евентуално може да смуче.Не видях никакъв маркуч.Не споменах,че свещите отдолу са червени дори когато вече са истинали.И когато и подам рязко газ, шумът на двигателя е гъгнещ.Докато ако и натискам плавно газта на педала този шум го няма.

Това със свещите някъде четох,че-
Полата на централния електрод на свещта има характерен червеникав оттенък, цвета може да се сравни с този на керемида. Това почервеняване се дължи на работата на двигателя с гориво, съдържащо прекалено много добавки, в състава на които има метал. Продължителното използване на такова гориво може да доведе до образуване на електропроводими отлагания по изолацията на свещта, през които може да преминава тока вместо да отива до електрода и така свещта ще престане да работи.
TOYOTA AVENSIS 1.8 129 PC

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от PESHO OT MARS » 25 Мар 2014 12:50

Простия тест да смуче от някъде е следния. Купуваш един флакон "сгъстен въздух" за почистване на офис техника, реално вътре няма сгъстен въздух а аерозол на същата база като на дезодорантите която е силно възпламенима. При работещ двигател почваш да пръскаш лекичко около колектора мъркучите и т.н. елементи от всмукателния тракт ако някъде промени звука на мотора (повиши обороти) значи дърпа въздух оттам. Внимавай с пръскането защото охлажда сериозно особено ако обърнеш флакона наопаки и да не се пукне някой нагорещен елемент евентуално.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от Vokil » 26 Мар 2014 22:42

Много интересно взе да става щом от веднъж се е получил проблема.не съм виждал на никой 4афе но винаги съм се чудил дали не е възможно да превърти зъбно колело на разпределителния вал. От къде си ?
Човек и добре да живее умира .......

valen_tin
Мнения: 115
Регистриран на: 08 Апр 2009 14:54

Re: Проблем с двигателя на Тойота Карина Е 1.6 16V

Мнение от valen_tin » 03 Окт 2014 15:22

дали се е оправила тази кола, че аз имам съвсем подобен проблем и за момента без резултат

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта