Avensis T22 2.0 D4D - Тип и цвят на антифриза ?

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: цвят антифиз

Мнение от mirott » 07 Ное 2014 14:02

ivelinivanov74 написа:
iovkito написа:Най-добре със същия като този , който е в момента. Ако все пак не си личи какъв цвят е , източване , промиване и наливане на нов по избор.
Моят е безцветен и е за минус 30 градуса. Така си я докарах от Италия. Дали се е обезцветил или си е така ?
Това може би е силикатен антифриз-обикновенно са зелени, но не е задължително. Като стане безцветен е за смяна. Около 2 години.

Stuky
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Сеп 2009 19:07
Местоположение: София/ Варна

Re: цвят антифиз

Мнение от Stuky » 08 Ное 2014 21:12

Nedkow написа:Слагай G12 на HEPU от години слагам в коли и на клиенти само такъв и за сега няма ментета :thumbsup:
+1
Corolla e11 4e-fe, 1999
Corolla Verso 3zz-fe, 2003

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: цвят антифиз

Мнение от Toyo_driver » 09 Ное 2014 21:41

Хайде да отговорим на колегата все пак...
Авенсис 1 оригинално е зареден с етилен-гликолов Toyota long life coolant(TLLC) или така наречения Тойота red. След 2004 всички модели са заредени с Тойота Super LLC pink. Каква е разликата между двата - ами розовия е изцяло органичен и нетоксичен и има живот 150 000 км или 5 години( много компании правят такъв). Червения е направен по така наречена НОАТ технология (Hybrid organic acid technology) органични и "несъвсем" киселини/инхибитори и има живот около 40 000 км или 3 години. Вместимост на охладителната система - бензинов Т22 - 5,5 литра, дизелов - 7 литра. Имай предвид, че системата не може да се източи напълно и са ти необходими 1-2 литра по-малко.

Преди месец смених моя благодарение на Toyota_forever :thumbsup: Ето това е Тойота Ред, цвета е като малинов сироп и не избледнява след разреждане 1:1 с дестилирана вода
Изображение

Можеш да смениш антифриза със всякакъв етилен-гликолов антифриз. Г-12+ е еквивалент на розовия и цвета му е по-блед от червения с оранжеви отенъци.
Тойота препоръчват всички коли да карат с ТСЛЛК-розов, но според упътването ако в системата е имало Червен антифриз и налееш Розов, то експлоатацията на розовия се скъсява и става като на червения.... laugh.gif Така, че каквото ти душа сака.... само да е антифриз drunk.gif
Последно промяна от Toyo_driver на 09 Ное 2014 21:49, променено общо 1 път.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: цвят антифиз

Мнение от slowtraveler » 09 Ное 2014 21:48

Toyo_driver написа:Хайде да отговорим на колегата все пак...
Авенсис 1 оригинално е зареден с етилен-гликолов Toyota long life coolant(TLLC) или така наречения Тойота red. ....
Колега, не си прав... Авенсиса ми (Т22/1.6 3ZZFE, 2002г) бе зареден с розов/червен ...
И си пишеше в книжката, че не е лонг-лайф, а си е най-обикновен антифриз, който пак по книжка трябваше да се сменя през 2г....
Те май повечето са етилен-гликолови (с изключение на органичните), и май разликата при LL е само в инхибиторите ...
При смяната на антифриза в официалния сервиз на Тойота пак сложиха обикновен розов/червен (не пишеше, че е с удължен експлоатационен срок)....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Toyo_driver
Мнения: 220
Регистриран на: 19 Ное 2011 10:21
Местоположение: Русе

Re: цвят антифиз

Мнение от Toyo_driver » 09 Ное 2014 22:12

Защо да не съм прав Слоу?
И двата вида са лонг лайф само дето единия е супер лонг лайф laugh.gif Тука има и номерата даже http://www.corolla.ws/forum/showthread.php?t=23797
То "обикновен" розов/червен няма и двата са с удължен интервал за смяна. Иначе за годината наистина не мога да си спомня точно кога обръщаха от червен на розов.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4917
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Re: цвят антифиз

Мнение от slowtraveler » 10 Ное 2014 01:02

Toyo_driver написа:Защо да не съм прав Слоу?...
Защото гледах каква боза сипваха, а тя съвпадаше поне по цвят със 'заводската' (не съм правил анализ).
Тогава специално се бях загледал, защото все още LL антифризите бяха рядкост, ама авенсиса бе 'по-висок клас автомобил', и се бях учудил, че сипват обикновен...
А и в книжката пишеше изрично, че в колата се налива етилен-гликолов антифриз с нормален експлоатационен срок и да се сменя на 2г :thumbsup: За съжаление книжката не е при мен за да дам точен цитат, но предполагам все някой я е запазил ...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Re: цвят антифиз

Мнение от Оги » 10 Ное 2014 09:45

Stuky написа:
Nedkow написа:Слагай G12 на HEPU от години слагам в коли и на клиенти само такъв и за сега няма ментета :thumbsup:
+1
+1 и смяна на 5 г.
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

ivelinivanov74
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 19:26

Re: цвят антифиз

Мнение от ivelinivanov74 » 25 Ное 2014 19:46

Japanese_fever написа:Като стане -30°С ще разбереш. biggrin.gif
Ако трябваше да напишеш нещо смислено сигурно щеше да те домързи ама нали е простотия.....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: цвят антифиз

Мнение от nowyaris » 25 Ное 2014 20:57

ivelinivanov74 написа:
iovkito написа:Най-добре със същия като този , който е в момента. Ако все пак не си личи какъв цвят е , източване , промиване и наливане на нов по избор.
Моят е безцветен и е за минус 30 градуса. Така си я докарах от Италия. Дали се е обезцветил или си е така ?
Сега да ти кажа,за да не се притесняваш.Аз съм на 30 км.от Залцбург.Тук около мен няма OMV или нещо друго щото е балкан.Има само Eni / Agip . Антифриза който се продава на бензиностанциите им е само БЕЗЦВЕТЕН и наред с всички останали спецификации е отбелязана и Волфсбургската G12 ++.Със сигурност си е оригинален италиански.Аз в гаража на баба имам едно такова италианско варелче 3-годишно 20 литрово и непрекъснато доливам на Крайслера.Ако някой иска ще му донеса за Коледа 1-2 литра да пробва - аз за Яриса вече съм си занесъл 5 литра за зор-заман , нищо че е безцветен.Тука по сервизите масово го наливат на каквато кола дойде.Така че цвета не играе,важен е етикета с информацията. :thumbsup:
ПП.Пък и като е безцветен по-лесно ще се забелязват мазните капчици в него biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

ivelinivanov74
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Фев 2014 19:26

Re: цвят антифиз

Мнение от ivelinivanov74 » 26 Ное 2014 20:10

nowyaris написа:
ivelinivanov74 написа:
iovkito написа:Най-добре със същия като този , който е в момента. Ако все пак не си личи какъв цвят е , източване , промиване и наливане на нов по избор.
Моят е безцветен и е за минус 30 градуса. Така си я докарах от Италия. Дали се е обезцветил или си е така ?
Сега да ти кажа,за да не се притесняваш.Аз съм на 30 км.от Залцбург.Тук около мен няма OMV или нещо друго щото е балкан.Има само Eni / Agip . Антифриза който се продава на бензиностанциите им е само БЕЗЦВЕТЕН и наред с всички останали спецификации е отбелязана и Волфсбургската G12 ++.Със сигурност си е оригинален италиански.Аз в гаража на баба имам едно такова италианско варелче 3-годишно 20 литрово и непрекъснато доливам на Крайслера.Ако някой иска ще му донеса за Коледа 1-2 литра да пробва - аз за Яриса вече съм си занесъл 5 литра за зор-заман , нищо че е безцветен.Тука по сервизите масово го наливат на каквато кола дойде.Така че цвета не играе,важен е етикета с информацията. :thumbsup:
ПП.Пък и като е безцветен по-лесно ще се забелязват мазните капчици в него biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
/Благодаря за мнението,колега.И аз си мислех че няма как колата да е обслужена изцяло с оригинални части а антифриза да е менте,просто не бях виждал безцветен антифриз досега затова реших да питам. :thumbsup:

gotic
Мнения: 14
Регистриран на: 18 Юли 2015 23:58
Местоположение: Берковица

Re: цвят антифиз

Мнение от gotic » 05 Авг 2015 13:09

Да подновя, лекинко, темата...
Взех колата /corolla E12, 03 1,6/ с налят син антифриз.
При замерване на лоши характеристики и/ или при отстраняването на един теч,
ще го сменя с розов на febi bilstein. Такъв имам, наличен.
Въпроса ми е колко и какво рискувам до тогава?

Аватар
BOz
Мнения: 4290
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Re: цвят антифиз

Мнение от BOz » 05 Авг 2015 14:17

С обикновена апаратура не може да измериш "лоши характеристики". Може да измериш само температурата му на кристализация.
Какво рискуваш? В повечето случаи нищо. Но за какво да чакаш да го сменяш при положение, че скоро си купил колата и не знаеш дали е на 1 или на 8 години.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
kickata
Мнения: 346
Регистриран на: 11 Юни 2009 10:50
Местоположение: София

Re: цвят антифиз

Мнение от kickata » 05 Авг 2015 15:23

gotic написа:Да подновя, лекинко, темата...
Взех колата /corolla E12, 03 1,6/ с налят син антифриз.
При замерване на лоши характеристики и/ или при отстраняването на един теч,
ще го сменя с розов на febi bilstein. Такъв имам, наличен.
Въпроса ми е колко и какво рискувам до тогава?
То ако италианеца преди теб я е карал с вода, при първото застудяване ще разбереш, че нямаш парно и ще се наложи да смениш радиаторчето заради котлен камък...
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

gotic
Мнения: 14
Регистриран на: 18 Юли 2015 23:58
Местоположение: Берковица

Re: цвят антифиз

Мнение от gotic » 05 Авг 2015 16:36

Не смятам да чакам зимата.
Интересувах се дали синия е неподходящ.

Швейцарка е била... wink.gif

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: цвят антифиз

Мнение от andrian999999 » 05 Авг 2015 23:31

не си спомням , ни някой ми беше казал да не смесвам син с черен антифриз, или нещо такова единият бил органичен а другия незнам си какво и не трябвало да се смесват. Аз лично съм ги смесвал.
професионален мапер

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта