Проблем с Авенсис D4D 2000г.

toshetozaz
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Ное 2014 17:53
Местоположение: София

Проблем с Авенсис D4D 2000г.

Мнение от toshetozaz » 24 Ное 2014 18:20

Здравейте колеги,
Чета форума и винаги ми е помагал.Имам следния,проблем колата спря да пали.Ето и малко предистория:
Август месец,колата не за пали от първия път,както обикновено наложи се да повърти малко повече.Колата запали,но светна лампата за грешка,загаси и запали от ряз нямах повече проблеми.Отидох на море никакви ядове,но една сутрин топла,слизам да запаля и пак проблем - същия.Оправи се по същия начин.Прибрах се от морето,почетох тук и всичко води до SCV,сипах една добавка и минах 3000 км без проблем.Преди няколко дни пак запали трудно,реших да сипя пак добавка.Напълних резервоара сипах си добавката и газ към Пазарджик,никакъв проблем до там.Карах колата 3-4 пъти през деня,а тя започна да пали все по-трудно.Вечерта си тръгнах към София,колата запали много трудно по-пътя ми светна Чек лампата нямаше мощност не я изгасих за да си остана на пътя.Нямаше мощност(както и предишните пъти) но на половината път се отпуши,ала малко преди София пак загуби мощност.
Прибрах се паркирах я пред блока и днес няма палене.Навил съм се да ги сменям тези клапани.Дайте съвет.Има някой да ми помогне или да да съвет кой може да направи диагностика на място.Може ли да се направи диагностика без да се запали колата?
Колеги извинявам се дългия пост.
Toyota Avensis Wagon T22/2.0 D4D

toshetozaz
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Ное 2014 17:53
Местоположение: София

Re: Проблем с Авенсис D4D 2000г.

Мнение от toshetozaz » 26 Ное 2014 15:14

Диагностиката показа това от което се опасявах.SCV клапани.След смяната им колата пак е в движение.
Toyota Avensis Wagon T22/2.0 D4D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта