Взаимозаменяем ли е датчик високо налягане на гориво Bosch?

valivasilev
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2013 15:10

Взаимозаменяем ли е датчик високо налягане на гориво Bosch?

Мнение от valivasilev » 03 Дек 2014 09:30

С какво може да се замени датчик за високо налягане на горивото на BOSCH с кат. № 0281002871 за Тойота Аурис 1.4 Д4Д. Разбрах, че задължително трябва да е на BOSCH, но дали трябва да е с абсолютно същия номер № 0281002 871.

Аватар
Akima
Мнения: 7122
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от Akima » 06 Дек 2014 17:44

Какъв е проблемът?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
rockton
Мнения: 36
Регистриран на: 24 Ное 2010 07:49
Местоположение: С-Ф Захарна фабрика

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от rockton » 07 Дек 2014 09:32

Не е "датчик" а е клапанрегулатор за контрол и поддръжка -налягането на горивото в рейла!
-да може да се замени със друг Бошов, по каталога за взаимозаменяемост на Бош. Принципно всички работят -до 1500 бара.
Имат разлики в закрепването(мястото-реила или помпа високо налягане) както и в регулиращият изход(иглата)!
Какъв е проблемът със твоят клапан???
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0896633459

valivasilev
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2013 15:10

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от valivasilev » 12 Дек 2014 09:05

Akima написа:Какъв е проблемът?
Свети чека на таблото. Грешката е Р 0190. Пали и се движи, но в авариен режим. Липсва пълната мощност - трудно ускорява.

valivasilev
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2013 15:10

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от valivasilev » 12 Дек 2014 09:08

rockton написа:Не е "датчик" а е клапанрегулатор за контрол и поддръжка -налягането на горивото в рейла!
-да може да се замени със друг Бошов, по каталога за взаимозаменяемост на Бош. Принципно всички работят -до 1500 бара.
Имат разлики в закрепването(мястото-реила или помпа високо налягане) както и в регулиращият изход(иглата)!
Какъв е проблемът със твоят клапан???
Не е клапана, а е другото което следи налягането в реала. Грешката е Р0190.

Аватар
Akima
Мнения: 7122
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от Akima » 12 Дек 2014 22:39

valivasilev написа:Грешката е Р 0190.
Fuel Rail Pressure Sensor Circuit - това стои срещу кода на грешката.
Symptoms
- Engine Light ON (or Service Engine Soon Warning Light) - Engine will not start

Causes
- High fuel pressure
- Low fuel pressure
- Damaged FRP sensor
- Excessive resistance in the circuit
- Low or no fuel
- Wiring harness connector of the fuel pressure sensor
- Fuel Rail Pressure Sensor
- Fuel
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

valivasilev
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2013 15:10

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от valivasilev » 15 Дек 2014 16:44

Здравей. Ако е удобно дай ми линк с подробните грешки. Харесаха ми предложенията с които разполагаш. При мен е явно окабеляване, но не мога да разбера къде е лошата връзка. Днес вадих буксата и я напръсках с VD. Изчисти грешката. Работи перфектно. Гаврих се с нея и 5000 оборота пак се появи и не подлежи на чистене. Минават неопределен брой дни докато се подаде на компютърна намеса. До Атина - 1500км без проблем. На връщане с две очистки премина пак 1500км. Мисля си,че датчика не е повреден, а причината е другаде. Упорит съм. Пробвам докрай.

Помагай.
С пожелание за Весели Празници.

Аватар
Akima
Мнения: 7122
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Взаимозаменяем ли датчик високо налягане на горивото Bos

Мнение от Akima » 15 Дек 2014 16:57

Я дай един номер на рама.Примерно на ЛС.

По подробно не знам какво искаш за тази грешка - тя е от общите за ОБД протокола - тоест е еднаква за всички производители.

Другият колега е много по-напред с материала и те съветвам да почвате меренето. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

valivasilev
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Юли 2013 15:10

Re: взаемо заменяем ли датчик високо налягане на горивото?

Мнение от valivasilev » 15 Дек 2014 17:31

Здравей. Ако е удобно дай ми линк с подробните грешки. Харесаха ми предложенията с които разполагаш. При мен е явно окабеляване, но не мога да разбера къде е лошата връзка. Днес вадих буксата и я напръсках с VD. Изчисти грешката. Работи перфектно. Гаврих се с нея и 5000 оборота пак се появи и не подлежи на чистене. Минават неопределен брой дни докато се подаде на компютърна намеса. До Атина - 1500км без проблем. На връщане с две очистки премина пак 1500км. Мисля си,че датчика не е повреден, а причината е другаде. Упорит съм. Пробвам докрай.

Помагай.
С пожелание за Весели Празници

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 48 госта