Ярис 1,3vvt-i лошо поведение на студен мотор?

Аватар
zero
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Ное 2014 09:09
Местоположение: Пловдив

Ярис 1,3vvt-i лошо поведение на студен мотор?

Мнение от zero » 09 Дек 2014 09:02

Както някои от вас знаят от скоро съм собственик на Ярис Версо с 1,3 мотора 2000г, сутрин обаче като е студена прави едни номера, пали си нормално, на място работи нормално, но ако не я изчакам да позагрее се държи доста странно. Тръгвам бавно и усещам че педала на газта не е много отзивчив. Спирам, пускам спирачката (колата е автоматик) и тя потегля сама но като и дам газ нищо не се случва, все едно не съм натиснал педала, ако задържа така натиснат след секунда две изведнъж се сеща че е дадена газ и рипва да върви, много неприятно щото кръговото е баш до нас , спирам там отваря се дупка да мина, аз давам газ и нищо :) така е горе долу докато изгасне лапата че е позагряла. Лошото е че няма съединител да го натисна и да я изфорсирам да влезе в обороти и да тръгна. Ясно е че ще трябва и диагностика може би, но реших да попитам щото си им знаете болежките може да е нещо често срещано и да знаете лека за него :)
Свещите са сменени с иридиеви на дензо ИК16 не са чисто нови но си имат ресурс според предписания за тях нормален пробег от 50к.км. Не Пречи и да ги сменя пак за всеки случаи имам и комплект обикновени НГК, но като че ли го имаше и със старите свещи, които бяха Дензо на не знайно колко.км но видимо си бяха за смяна, лошото е че с тях я карах много малко студена.
п.п. Забравих да спомена нещо което може да е важно, бях свалил акумулатора да се зареди, щото покраи КАТ и обслужване само пали гаси. Та да не би да и е трябвало време да поработи на празен ход малко да се обучи или знам ли, щото аз бързах запалих и тръгнах. Ще си покаже довечера маи дали се е обучила или проблема остава :)
Honda Cr-V
Toyota Yaris Verso 1,3 auto
Изображение

Аватар
zero
Мнения: 56
Регистриран на: 30 Ное 2014 09:09
Местоположение: Пловдив

Re: Ярис 1,3vvt-i лошо поведение на студен мотор?

Мнение от zero » 09 Дек 2014 19:40

Тази вечер беше далеч по добре, утре сутрин ще видим.
Honda Cr-V
Toyota Yaris Verso 1,3 auto
Изображение

naemans
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Фев 2015 10:38

Re: Ярис 1,3vvt-i лошо поведение на студен мотор?

Мнение от naemans » 13 Фев 2015 18:26

Здравейте! Включвам се в темата тъй, като и аз кото собственик на Тойотка 1,3 VVTIq имам проблем при студен двигател. Преди Нова година се наложи да сммениме ангретажната верига/ пълен комплект/ тъй, като от известно време индикатора светеше за проблем в двигателя. Та след като свършихме тази важна задача, при студен двигател при обороти от около 1000 до 2000 се чува един лек трагащ звук от двигателя. Ако някой вече и изпитал такъв проблем, моля за повече информация, дали е нещо за което да се притенявам, защото автомобила се ползва в повечето време от жена ми.

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Ярис 1,3vvt-i лошо поведение на студен мотор?

Мнение от saho » 15 Фев 2015 10:45

До колегата zero. Вземи и купи точните свещи за модела - денсо и ги хвърли тези някъде където не минават хора та да ги вземе някой да се мъчи и той. Иначе да обучава се компютъра на на загряло на обороти, но стъпнеш ли газта трябва да реагира.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Кирил
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2015 17:51

Re: Ярис 1,3vvt-i лошо поведение на студен мотор?

Мнение от Кирил » 24 Фев 2015 16:12

До naemans след смяна на горната гарнитура се появи такъв шум Върнах се при майстора вика повдигачи или клапани по мое настояване огледа пак излезе боклуче в клапанчето на вакума

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта