Вадене на скъсана подгревна свещ

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от nowyaris » 14 Дек 2014 23:54

Да де,ама за читава магия си трябва читав магьосник,но са доста редки. sad.gif
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4892
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от slowtraveler » 15 Дек 2014 00:23

Абе факт е, че я извади...
А там където няма майстори има добър инструмент...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от zi_zi_top » 15 Дек 2014 08:20

По-интересен е фактът, че в оторизирания сервиз на Фиат нямат екстрактор! wacko.gif bash.gif
Не ми се вярва твоят Фиат да е единичен случай за смяна на свещи и да не се рентира закупуването на такъв инструмент. Меринджеят им е за смяна.... :censored:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4892
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от slowtraveler » 15 Дек 2014 08:24

zi_zi_top написа:По-интересен е фактът, че в оторизирания сервиз на Фиат нямат екстрактор! wacko.gif bash.gif
Не ми се вярва твоят Фиат да е единичен случай за смяна на свещи и да не се рентира закупуването на такъв инструмент. Меринджеят им е за смяна.... :censored:
И аз това им казах - че за нищо не стават....
Защото сервиза едновременно обслужва и Опел (и Шевролет), а Опела също ползват същия двигател... Което означава, че 'струмента' ще могат да го ползват и за двете марки... Е да, ама дори и с инструмент не винаги има положителен ефект - понякога се случва да се скъса свещта на такова място, че да трябва да се вади глава...
Съответно навярно мениджъра мисли така: щом има риск - няма смисъл да се влагат пари, а и освен това при сваляне на глава ще вземем повече пари за труд....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4287
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от BOz » 15 Дек 2014 11:27

Никой бе е балама в случая от официалния сервиз.
То си е написано в инструкциите за ремонт - ако се скъса свещта, то се сваля главата. Това е официален сервиз, който трябва да работи по процедури, за да ви осигурят винаги едно и също качество. Ако искате експерименти и процедури, които могат да варират спрямо инструмента, отивате и намирате друг сервиз, който може да ви предложи въпросното нещо.

Колега lowtraveler, не каза дали двигателя е 1.3 или 1.9 в случая. Все повече производители прибягват към този вид свещи. Доказано е, че този вид свещи се развиват много по-лесно от другия вид свещи, където резбата е близо до нагревателния елемент.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4892
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от slowtraveler » 15 Дек 2014 13:25

BOz написа:Никой бе е балама в случая от официалния сервиз.
То си е написано в инструкциите за ремонт - ако се скъса свещта, то се сваля главата. Това е официален сервиз, който трябва да работи по процедури, за да ви осигурят винаги едно и също качество. Ако искате експерименти и процедури, които могат да варират спрямо инструмента, отивате и намирате друг сервиз, който може да ви предложи въпросното нещо.

Колега lowtraveler, не каза дали двигателя е 1.3 или 1.9 в случая. Все повече производители прибягват към този вид свещи. Доказано е, че този вид свещи се развиват много по-лесно от другия вид свещи, където резбата е близо до нагревателния елемент.
Въпросното 'нещо' се продава:
Например: http://www.replautotrading.com/Replauto ... 041660.pdf
или: http://www.darwendiesels.com/common-rai ... m?id=12442
Двигателя е 1.3/90к.с.
Не знам кое е доказано, ама е доказано, че съвременните подгревни свещи се късат много по-често заради заяждане на долната/дългата част...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4287
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 102 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от BOz » 15 Дек 2014 16:23

Мисля, че не съм казал, че няма такива инструменти, нали? Даже лично съм използвал такъв, но това е друга тема.
Казах, че щом няма такъв инструмент като оригинален номер, то няма да ти предложат такъв вид услуга в официален сервиз.
Освен този официален сервиз да не е някакъв общ сервиз, който в последствие да е взел лиценз и за официален на въпросната марка - най-често в региони, където нямат изгода един сервиз да е представител само на една марка, заради малобройните клиенти - примерно в северозападна България.

Казах, че е абсолютно нормално официален сервиз да иска да ти свали главата, защото така се прави по процедури, които са им осигурени от Фиат.
Има много неща, които могат да се свършат с 80% по-малко работа, но в процедурата ако пише, че трябва да извършат даденото нещо еди как си, то така ще го направят и съответно така ще те таксуват, спрямо работната им карта.

пс. Не, че е много във връзка с темата, но погледни хората как махат инжектор:
https://www.youtube.com/watch?v=XwZOTf8vYhE
И подобен случай но със заснетия успех накрая:
https://www.youtube.com/watch?v=nK8MqxEeMJY
:)
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4892
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

Re: Вадене на скъсана подгревна свещ

Мнение от slowtraveler » 15 Дек 2014 16:34

BOz написа:.....Казах, че е абсолютно нормално официален сервиз да иска да ти свали главата, защото така се прави по процедури, които са им осигурени от Фиат....
Той точно това искаше - да ми свали главата в прекия и преносния смисъл tooth.gif
А сервиза е по съвместителство на няколко марки, след като отделния сервиз на фиат нещо започна да сдава багажа, и имаше някаква трансформация от административна гледна точка...
Практически в момента шоурума на Фиат и Опел са съседни сгради в едно каре, а сервиза е общ...
Което е разбираемо, особено имайки предвид, че имат и абсолютно еднакви модели (например оригинален фиат, на който е сложена емблема Опел)...

В конкретния случай твърдо мисля, че пораженията върху автомобила са много по-малки при този тип вадене на скъсана свещ, отколкото ако се разхвърля глава... Вероятност за грешка - също е по-малка...
За разликата в загубеното време и пари при единия и другия вариант - да не говорим
Дали има щатен инструмент - не се наемам да твърдя - не съм виждал пълен сервизен набор на Фиат, нито съм имал досег до каталог...
Но ако няма щатен инструмент, това го смятам за грешка на производителя...

A за инжектора - тея са майстори punk.gif punk.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта