Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с. - РЕШЕН

dope_dc
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2014 18:36

Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с. - РЕШЕН

Мнение от dope_dc » 18 Дек 2014 19:25

Здравейте.

Понеже съм напълно нов тук се извинявам предварително ако въпросите, които задавам са вече обсъждани, или има вече съществуваща тема по същия въпрос, която не съм открил! Сега по същество. Имам проблем с моята Toyota Corolla (wagon iX - комби)произведена 11.2004г., 2.0 D4D, 115к.с. Проблемът се състои в загуба на мощност, колата губи тяга на най малкия наклон, както и на равно и започва да пуши, турбото се изключва и колата върви по зле и от чист дизел. Карам я на втора и натискам педала до дъно и колата едвам държи 2000 - 2500 оборота, а ако наклона е по голям трябва да включвам първа. Днес на една стръмна улица не успях да се изкача, колата изгасна на първа с натиснат педал на газта до край. До преди дни когато изгася колата, и я запаля след малко проблема се оправяше, но вече и това не работи. Турбото ми работи все по рядко и явно проблема не е в самата турбина защото сутрин като запаля колата си работи нормално. Изглежда, че на топъл двигател това се получава а на студен не. Увериха ме, че при това положение не трябва да сменям турбо, защото то си работело проблема идвал от управлението на турбото, и е по скоро механичен. До сега ходих на три различни места за компютърна диагностика като последна беше в движение докато направи проблема и не показа грешка никъде. Това което стана ясно е, че когато подавам газ колата подава нужното количество нафта а турбината просто не надува?! Всички филтри по колата са сменени, обслужена е преди 400км, както и ангренажния комплект малко след това. Към момента никой не може да ми каже какъв точно е проблема и как да го разреша. Четох из форуми доста неща, както и за сходни проблеми, но никъде не видях окончателно решение и затова задавам въпроса в нова тема за да науча малко по актуална информация по въпроса.
Молбата ми е някой, който се е сблъсквал с този проблем и е стигна до крайното му разрешение да ми помогне, защото честно казано днес след третия сервиз вече започнах да се отчайвам! Благодаря предварително :)

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от TATI » 18 Дек 2014 20:06

1. Добре дошъл.
2. Горе в дясно има бутон търсене и ако напишеш "губи мощност" примерно, ще ти излезнат няколко теми по този въпрос.
3. Смени си майсторите!
4. Как така турбината не развърта, и не е за смяна? Ако я караш така, скоро ще каже мяу и до там.
5.
Това което стана ясно е, че когато подавам газ колата подава нужното количество нафта а турбината просто не надува?!
Това майстора ли го каза?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от veso_hds » 18 Дек 2014 20:45

Колега,да беше написал от къде си.Щото ако си близо до Бургас ще те пратя при хора,които ще ти решат проблема без да ти се налага да обикаляш майстори и да се чудеш какво да правиш.ТАТИ ти е написал най-важното.Аз само ще те насоча към един от възможните проблеми.Предполагам,че моторът ти е 1CD-FTV-има 2 клапана на ГНП.Свалят се лесно и могат да се проверят.Пак повтарям-причините може да са много,аз те насочвам само към една от тях.Успех!
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

dope_dc
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2014 18:36

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от dope_dc » 18 Дек 2014 21:19

Благодаря ви за отговорите :)

TATI - Да, това го каза този последния, който прави диагностиката в движение! Аз нямам конкретен майстор, просто проверих на няколко места за да видя дали ще се разреши проблема, но явно е извън лигата на тукашните майстори засъжаление.
veso_hds - Да, пропуск на новобранците явно. От Смолян съм, и явно тук няма да ми се разреши проблема.
Започвам да си мисля да я закарам някак до Тойота сервиз в Пловдив или Пазарджик. Вие можете ли да ме посъветвате или насочите за сервиз където реално проблема ще се открие а няма да е с принципа проба/грешка?

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от veso_hds » 19 Дек 2014 18:55

Горе вдясно има бутон "потребители".Потърси там колеги от Пловдив да те насочат към читав сервиз. :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

valpp
Мнения: 22
Регистриран на: 31 Яну 2013 12:38
Местоположение: Варна

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от valpp » 19 Дек 2014 21:14

Здравей.Аз имам абсолютно същия проблем с Авенсиса.При мене е от актуатора(вакуумния клапан на турбината).Провери твоя дали се движи.Той командва лопатките и ако е заседнал или сдал багажа става оле мале worthy.gif .

dope_dc
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2014 18:36

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от dope_dc » 28 Дек 2014 18:31

Здравейте.
От около седмица не съм писал, но поне стана ясен проблема ми. Оставих колата в Тойота Пазарджик и след около час и половина ми се обадиха да ми кажат, че ЕГР клапана ми е заминал. Във вторник трябва да си я взема, понеже трябваше да чакаме 4 дни да дойде новия клапан а пък и празничните дни не ми помогнаха да стане по бързо. Та, взимам я във вторник и ще пиша, надявам се да забравя за проблема и да си се радвам на тойотката още дълго и безгрижно rolleyes.gif

dope_dc
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2014 18:36

Re: Загуба на тяга на Corolla D4D 115к.с.

Мнение от dope_dc » 04 Яну 2015 11:06

Здравейте и за много години.
С радост пиша, че повредата ми е отстранена. biggrin.gif Оказа се въпросният ЕГР клапан и след подмяната с нов колата си лети безгрижно. Тествам я вече 4-5 дена няма ядове, и до морето и обратно ходих и как да кажа...страхотно е усещането турбината пак да ти работи на 100%. Благодаря на всички, които се отзоваха с мнения в тази тема. :thumbsup:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 108 госта