1CD-FTV T22 премахване на картерни газове и запушване EGR

slaimy
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Апр 2012 00:58

1CD-FTV T22 премахване на картерни газове и запушване EGR

Мнение от slaimy » 03 Мар 2015 19:52

Колеги, двигателят ми е 1CD-FTV, в Avensis Т22 и след като ми се наложи да сваля входящият колектор ми стана лошо, виждайки какво е в него. Диаметърът на портовете беше намален с над 2мм сажди ... Почистих го и колата стана друга :)

Да попитам, някой от вас запушвал ли входа за доизгаряне на газове, който идва от клапана, както го правят на VAG моторите ?

Премахването на на картерните газове, от входящият въздух, искам също да го разкарам, за да си нямам повече ядове със отлаганици на гадости по колектора..

Въпроса ми е някой правил ли ги е тези интервенции.. и ако да , какъв им е бил ефекта

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Re: 1CD-FTV T22 премахване на картерни газове и запушване EG

Мнение от Akima » 03 Мар 2015 20:40

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=23422

Търсачката е с марка Toyota - не се чупи лесно. :whistle:
Успех и пиши резултата! :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: 1CD-FTV T22 премахване на картерни газове и запушване EG

Мнение от Bass_Man » 04 Мар 2015 12:57

EGR - може да го махнеш но картерните газове не е добра идея! Масло може да има и заради позаминала турбина което можеш да потвърдиш като видиш какво се случва след турбината и в интеркулера. За да не влиза масло от картерните газове трябва да ползваш хубаво масло и да са ти здрави и подвижни сегментите.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта