Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение? - РЕШЕН

Xerxes
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Авг 2013 12:03

Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение? - РЕШЕН

Мнение от Xerxes » 21 Мар 2015 17:46

Здравейте,
имам следния въпрос:
На Карина-Е 1.6 бензин 4AFE двигател - при умиране на клетка от акумулатора нормално ли е автомобилът да изгасне в движение?
Случи ми се точно това и в сервиза казаха "нов акумулатор".
След като го смених, колата работи ОК, но преди това два пъти изгасна в движение.
На други коли, които съм имал, няма проблем да работи без акумулатор след като запали - как е при този модел нормалното състояние?
Последно промяна от Akima на 28 Апр 2015 15:12, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Akima » 21 Мар 2015 18:18

Генератора как е - трябва да сте го проверили,за да важи гаранцията на новия акумулатор?

Би трябвало да работи без акумулатор,но това не е никак здравословно.

Щом проблема е бил наличен и преди това май ще трябва да почетеш и да пробваш да диагностицираш проблема - http://bgbonline.celicatech.com/93celic ... is4afe.pdf.

Не си написал нищо за колата - пробег,какво е сменяно,има ли ГИ и т.н.
Попълни си населеното място в профила.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Bass_Man » 23 Мар 2015 01:01

Може да случват такива аномалии. Колата не е била без акумулатор а с дефектен такъв!

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Japanese_fever » 23 Мар 2015 01:34

Xerxes написа: След като го смених, колата работи ОК, но преди това два пъти изгасна в движение.
Колега, не стана ясно колата гаснала ли и с новия акумулатор?
Относно старият акумулатор не знам, може и да е гаснела от него, но според мен е трябвало да имаш пробели и при палене. На газ ли е колата?
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Bass_Man » 23 Мар 2015 13:02

По някой път от дефектни акумулатори стават много големи аномалии! На скоро имах подобен случай с една Е36-ца.

Xerxes
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Авг 2013 12:03

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Xerxes » 24 Мар 2015 13:16

Няма АГУ, изцяло стоков мотор и обслужена.
Алтернаторът зарежда и няма утечка, проверено.
Не съм купувал още нов акум. Карам със стария, след като го зареждах 3 дни и проблемът го няма в момента.
А къде в София може да диагностицират такъв ДВГ? И с какво - Карсофт или там както се казваше достатъчно ли е?

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Japanese_fever » 24 Мар 2015 17:05

Колега, не знам какво се маеш, след като в сервиза са ти казали, че си за нов акумулатор, а ти не си го сменил и вместо това го зареждаш?!? Сега пък търсиш проблема другаде?
Мога само да ти кажа, че преди няколко месеца имаше колега тук, на който така му гаснеше колата в движение и се оказа, че едната клема на акумулатора му се откачва като е в завой.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Xerxes
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Авг 2013 12:03

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Xerxes » 25 Мар 2015 14:47

Колега, пробвах - запалена кола, работеща, с пусната консумация - фарове и климатик - откачам акумулатора и колата НЕ гасне.
Ако исках да спонсорирам сервизите или магазините за акумулатори нямаше да пускам тема.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Bass_Man » 26 Мар 2015 01:07

Колега ясно е че няма да загасне само че като правиш такива експерименти рискуваш да изгориш нещо по ел часта на колата! Проблема не е в това дали има или няма акумулатор а дали не е дефектен. През форума не мога да ти кажа дано само следващия път като угаснеш да не си някъде по горите.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 55 пъти

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Akima » 26 Мар 2015 01:24

Колега,
вземи си купи един акумулатор - ще ти дам жокер - той играе роля и на "балансьор" - http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 79fcc899e3.

Не ти го казваме,защото ни е най-лесно или изгодно.

Да не говорим,че това е една от малкото части,за който наистина ще получиш и имаш гаранция - естествено при изправна ел.система/алтернатор.
Но пък и никой търговец няма да ти продаде нов и да ти даде гаранция без да замери с тестер твоята кола.

Предлагаме ти "болт он" решение - даже и с гаранция.
Не знам какъв е този ентусиазъм да се скапе нещо по иначе доста читавия мотор.

Никога не дискриминирам хората според финансовите им възможности,но премисли дали притежаването на автомобил е за теб,ако покупката на един нов акумулатор те затруднява толкова.Моля да не го считаш за заяждане или обида.Просто при така описания проблем ми се струва,че най-евтиното нещо е акумулаторът - дано да се лъжа,ама надали.

Успех и се надявам да споделиш как си решил проблема.

П.С.Спонсорството е безвъзмездно или срещу реклама - при теб си е покупко-продажба.
Лице, фирма, организация и пр., осигуряваща или даваща пари за провеждане на дадено събитие.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Xerxes
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Авг 2013 12:03

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Xerxes » 28 Апр 2015 09:11

Пичове, първо да ви кажа какъв се оказа проблемът в крайна сметка - лабави каиши (хлабави ремъци) и оттам незареждане на акумулатора при консумация (фарове, климатик и др.), а също и лека утечка от алармата, която се проявява когато колата не се ползва дълго време и след това се кара само на късо без възможност да се зареди добре батерията! Сменихме ремъците, махнахме алармата и всичко е точно. Не знам каква е тая сляпа вяра в сервизите, та за вас тяхното мнение е 110% достоверно. Пожелавам ви безаварийни километри и ви поздравявам за точната дефиниция на думата "спонсорство". Също така - имам 3 бр. автомобили (и не са недвижими имоти - москвичи), но и 300 да имах - пак нямаше да захапя голата кука на някой сервиз и да отида да си купя акумулатор само защото така са ми казали уж по-вещите специалисти в сервизите.

Поздрави! Lock&Del!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Carina Epsilon 1.6 4A-FE 1998 - гасне в движение?

Мнение от Bass_Man » 28 Апр 2015 13:41

Браво на теб! Гоуем си! Пожелвам ти много безаварийни километри!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта