Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Аватар
tu6ana
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2015 20:55
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от tu6ana » 10 Апр 2015 23:22

Здравейте,колеги,
търсейки автомобил на баща ми втора употреба, попаднах на една Тойота Корола ЕЕ90 1.3cc 12v 75 к.с. двигател-2Е 1988г. Страшно читав екземпляр punk.gif . Отдавна се захласвам по марка Тойота, но тази кола ме завладя worthy.gif.
Няма да навлизам в подробности калко, защото рискувам да стана смешен, но е факт, защото обмислям вариант да дам на баща ми моя Ситроен С3 2007 година, а аз да оставя Corolla-та за мен.

Единственият минус за момента е, че похапва около 10-11 литра на сто градско. Имаше задържал термостат отворен. Смених го и сега е на 6.
Разходът не се промени съществено и се замислям за газова уредба.

КарбуратУра е малко по-особен на принципа на Вентури с повече вакум. Грамотен съм технически в известна степен, но тук ударих на камък. Някой слагал ли е газ на такъв карбуратор?
Ще съм Ви благодарен ако споделите с мен, но не празни приказки а съществен опит или мнение.
По-късно ще кача снимки на Тойотата и на карбуратора, защото жената вече взе да ме ревнува от колата.

Изображение

Изображение

Изображение


Това е карбУратора, става ли за газифициране?

Изображение

:thumbsup: worthy.gif

MODEDIT Akima
Новите думички за днес:
карбУратор

Хората,които могат да
споделите с мен, но не празни приказки а съществен опит или и ние.
и
Грамотен съм технически в известна степен
директно са подминали темата още като са видяли заглавието й.Мога да те насоча към конкретен газаджия - надявам се няма да монтираш сам уредбата.Честита придобивка и много безаварийни км.
Последно промяна от Akima на 14 Апр 2015 20:36, променено общо 4 пъти.
Причина: Колега, ползвай бутона EDIT, за да не пускаш поредни мнения и малко си преоразмери снимките, за да се виждат цели.
Тойота Корола ЕЕ90 1.3cc 12v 75 к.с. двигател-2Е 1988г.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Тойота Корола ЕЕ90-странен карборатор+монтаж АГУ

Мнение от Bass_Man » 14 Апр 2015 01:13

Те всички карбуратори са по принципа на Вентури! Този се води такъв с постоянен поток и няма никакъв проблем за газ! Отиваш взимаш си една плочка за модела и нямаш никакви грижи! Аз даже трябва да имам някъде една такава плочка от моята но не съм сигурен че ще я намеря лесно.

Аватар
tu6ana
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2015 20:55
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от tu6ana » 14 Апр 2015 21:23

Bass_Man, благодаря ти за мнението. Изчетох няколко теми във форума където колеги дават отрицателно мнение по повод газифицирането на този карбуратор. Имаше мнения без никаква обосновка, на тях аз не обърнах голямо внимание. Но някои колеги изказаха мнение, че карбураторът е много капризен от към настройки и много малко специалисти успяват да го настроят да работи нормално. Причината била по сложно устройство и много вакуумни пътища. Това беше повода да пусна тази тема надявайки се колеги с такъв карбуратор да споделят своят опит в газифицирането му.

п.п Bass_Man ако намериш плочката и е от същия карбуратор пиши едно лично, може да измислим нещо.

Изображение


Akima благодаря ти за уроците по правопис и граматика, ще си взема поука! Моля те насочи ме, към кой газаджия да се обърна. Благодаря ти предварително!!!
Последно промяна от Akima на 14 Апр 2015 21:50, променено общо 1 път.
Причина: Оправих ти линковете.
Тойота Корола ЕЕ90 1.3cc 12v 75 к.с. двигател-2Е 1988г.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Akima » 15 Апр 2015 00:02

Бас вече ти е отговорил - той е точен и ще ти помогне,ако има плочка.

За съжаление другите са пак в София или Варна.

Ако във Варна ти е удобно ми пиши ЛС ще ти дам координати.

ПРЕМАХНАХ ГРЕШНАТА ГРАФИКА.

Имаше един колега от Варна май Гринго - той обмисляше да си вземе нов даже от чужбина - не знам какво стана после - потърси го и него.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Akima » 15 Апр 2015 00:22

http://www.corolla.ws/forum/showthread.php?t=17550 - май ще излезе най-полезното четиво за тази кола.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Bass_Man » 15 Апр 2015 08:08

Не му е това модела на карбуратора бях открил едно време за моята го имаше по някакви руски сайтове. Те имат и доста модификации, специално моята беше и с катализатор. Но това няма никакво значение слага се плочката и става чудно на газ!

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Akima » 15 Апр 2015 16:14

Bass_Man написа:Не му е това модела на карбуратора бях открил едно време за моята го имаше по някакви руски сайтове. Те имат и доста модификации, специално моята беше и с катализатор. Но това няма никакво значение слага се плочката и става чудно на газ!
Направих корекция.
Линк към темата при руснаците дадох над теб.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
tu6ana
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Апр 2015 20:55
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от tu6ana » 15 Апр 2015 17:35

Akima благодаря ти за труда който си положил, но Bass_Man е прав. Моят карбуратор е друга модификация. Води се карбуратор тип V . Както и да е, важното, че колегата bow.gif Bas_Man е газифицирал същият вид двигател и карбуратор. Моята Corolla също е с катализатор. Сега ако някой колега от Русе ми препоръча читав майстор от околността, темата наистина ще е ползотворна за мен.

http://i.imgur.com/O10g5ps.jpg
Тойота Корола ЕЕ90 1.3cc 12v 75 к.с. двигател-2Е 1988г.

Аватар
Win_XP
Мнения: 146
Регистриран на: 16 Яну 2009 15:22
Обратна връзка:

Re: Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Win_XP » 22 Яну 2016 22:53

Аз имам Corolla Hatch EE10 с този мотор, но карбуратора ми е друг (моята е JDM import от Кипър, 95 г.) , сложих газ и няма проблеми като изключим, че трябваше малко повече време докато си я настроя за да ми харесва как работи, отделно имах доста нацепени вакуум маркучи и няколко разменени :)

Изображение

Изображение

Баракулар
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Мар 2018 15:10
Местоположение: Казанлък

Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Баракулар » 09 Мар 2018 13:22

Bass_Man написа: Те всички карбуратори са по принципа на Вентури! Този се води такъв с постоянен поток и няма никакъв проблем за газ! Отиваш взимаш си една плочка за модела и нямаш никакви грижи! Аз даже трябва да имам някъде една такава плочка от моята но не съм сигурен че ще я намеря лесно.
Bass_man , нов потребител съм и не мога да ти пиша на лично , имам въпрос свързан с плочката за газова уредба, ако можеш ми отговори тук или ако можеш ми остави имейл или тел. номер, ще ти бъде много благодарен.

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Corolla ЕЕ90 - странен карбУратор + монтаж АГУ

Мнение от Bass_Man » 27 Мар 2018 01:55

Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Последно промяна от Akima на 27 Мар 2018 03:07, променено общо 1 път.
Причина: Лични данни.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта