Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Аватар
EdinR-DrugB
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Мар 2013 08:14
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от EdinR-DrugB » 30 Апр 2015 06:50

Здравейте колеги,
знам че проблема е малко не типичен,но ако някой може да помогне ...
от няколко седмици колата сама си направи сместа доста богата.като казвам доста богата имам предвид,на място започна да се усеща миризмата на бензин отзад,на първа на пълен буст кълбета черни отзад,на другите предавки ги изчиства,ноооооооооо ... и не на последно място вдигна разхода с около 2-3 литра,което не ме притеснява чак толкова много,но всичко това комплексно ме дразни,а още повече ме дразни факта че не мога да го реша проблемчето.
всичко по колата е оригинално и чисто ново,двигателя е като нов(91000км),турбото е перфектно(проверено),свещи нови - оригинал,проверих всички вакуми - няма проблем с тях.
сондата беше станала мързелива и реших че е от това,навярно беше почнала да чете по горивна карта - нова денсо(малко се минах с нея щото излезе че е с 10 ома съпротивление а по мануал и дават от 5.1 до 7 ома - грешката пак излиза,но сондата поне работи - това ще го оптавя е керамични съпротивления,връзвам и 3 броя и е готова),сега на живи данни всичко изглежда ок.
е да де ама проблема пак си седи ... единственото подобрение е че като че ли намали миризмата малко отзад,но разхода е пак голям и черния дим си го има.
проверих и темп. датчици - ок са
дюзите - ок са
мисля си за фуел регулатора .. нооооооооо едва ли може да е то него
ако някой има идеи - благодаря предварително!

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: ST205 JDM,3SGTE,rev 3 - проблем - прекалено богата смес!

Мнение от Akima » 30 Апр 2015 12:08

Колега,
малко ми идваш труден за четене - ползвай и SHIFT. wink.gif

Провери:
  • акумулатор - най-баналното,но има възможност ниско напрежение да обърква инжекторите;
  • O2 датчик - нов,ако сместа е богата при празен ход;
  • TPS - при повреда може да е виновник - двигателят ти е направен да работи на богата смес при високи обороти;
  • Датчик за температура на охладителната течност - не помня инструкцията добре - свали си книжката;
  • Дюза за студен старт - вероятно тече;
Ако трябва да заложа - последното - направо й откачи конектора и виж дали ще има промяня.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
EdinR-DrugB
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Мар 2013 08:14
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от EdinR-DrugB » 30 Апр 2015 13:58

Приемам забележката.
Акумулатора е ок - проверен!
о2 - проверен! - на празен ход си работи коректно,сменя ги богата,бедна,богата,бедна и т.н. - Мисля че така е редно.
Датчик темп. - проверен! - ок си е!
тпс - ще се заиграя днес
Дюзата - честно не се бях сетил

Благодаря предварително!
Ще информирам своевременно как са нещата!

Аватар
EdinR-DrugB
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Мар 2013 08:14
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от EdinR-DrugB » 01 Май 2015 08:01

Само още един въпрос,за да си изчистя ситуацията - сега на живи данни сондата работи коректно,сменя си богата,бедна и т.н. обаче заради съпротивлението грешката си стои,чистя я,но при старт пак се появява.
Кво се получава сега - работи ли всъщност,при наличието на грешката или пак си чете по горивна карта?Щото ако е по карта,всички казват че сместа ще е много богата - така било направено уж да не стане роди двигателя!?Е да де ама тя ако е много богата пък ще вземе да измие лагерите - то нито така,нито иначе!???
Благодаря предварително

Аватар
Akima
Мнения: 7121
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 62 пъти

Re: Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от Akima » 01 Май 2015 13:56

По-карта е.
ЕКУ-то принципно я прави богата особено във високи об.- така е заводски.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от Bass_Man » 07 Май 2015 23:03

Много интересно колега как ги мислиш нещата според теб ако сондата е ок ЕКУ-то няма да ползва карта ли ? Сондата е само за корекция и то в някакви граници и в някои режими!!! И абсолютно винаги ЕКУ-то се движи по карта. Абсолютно много се съмнявам че от разлика в съпротивлението няколко ома ще ти изписва грешка. Всъщност каква точно е грешката защото това съпростивление е на отоплението?

Проверил ли си много добре мембраната на горивния регулатор? Ако не си извади му вакума и давай и пускай газта да видиш дали няма да бликне бензин от там.

Аватар
EdinR-DrugB
Мнения: 43
Регистриран на: 01 Мар 2013 08:14
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от EdinR-DrugB » 08 Май 2015 06:47

Това за сондата не ми е ясно - точно за това попитах - кога от къде идват данните за сместа,при наличието на грешката сондата всъщност работи ли и т.н.!?Старата сонда сонда на живи данни даваше мързелива като давах газ,а на 800 оборота сместа седеше само богата - тя е с 7 ома,по книга дават от 5.3 до 7 съпротивление.Новата пак си е денсо и на живи данни работи коректно,няма мързелива да дава,а на 800 си дава богата,бедна и си ги сменя - както трябва да е според мен!?Грешката е 21(проблем с сондата).Попитах тук там и казаха че най-вероятно е заради съпротивлението,защото всичко друго си е ок,няма проблем с веригата,кабелите и т.н.!
Регулатора и мембраната - и аз си го мислих,но не му разбирам чак толкова много - признавам си!Какво точно трябва да направя с него - от къде трябва да бликне или да не бликне това гориво!?
Благодаря предварително

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Re: Celica ST205 JDM,3S-GTE,rev 3 - прекалено богата смес?

Мнение от Bass_Man » 08 Май 2015 22:49

Е ти си сменил сондата ама не разбираш да провериш регулатора?!?! Направо ме учудваш!
Нещо такова би трябвало да ти е регулатора : https://www.google.bg/search?q=3sgte+fu ... 0&bih=1101
Махаш му малкото маркуче-вакумче и проверяваш в различни режими излиза ли бензин от там. Също не е лошо да замериш едно налягане но вече ще ти трябва някакъв приспособен манометър.
Ако сондата дава нормални смеси не би трябвало да люти отзад. Виж и живи данни в движение и когато започне да смърди какво е положението.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта