Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело - РЕШЕН

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от мехаННика » 15 Юни 2015 00:06

Ръсиш обилно със спрей за ръжда и блъскаш по колелото с нещо от по мек метал, далече от зъбите. Намираш си две Г-образни плоски отверки и леко вадиш, пръскаш, набиваш на няколко пъти и ще се раздвижи. Счупения зъб се наварява с телоподаващо и след това се оформя с пила и готово. Понякога само четене не достатъчно.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от Akima » 15 Юни 2015 00:12

worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Това е добра идея,но неприложима... :whistle:

... колегата с 2 отвертки чупи зъби,представи си,ако вземе MIG-а какви щети може да последват. biggrin.gif stretcher.gif


П.С.Това е приятелска шега - моля да не се засяга никой персонално. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от мехаННика » 15 Юни 2015 00:27

Не е идея, неколкократно отрепетирано с бляскави успехи biggrin.gif

memorex

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от memorex » 15 Юни 2015 01:32

мехаННика написа:Ръсиш обилно със спрей за ръжда и блъскаш по колелото с нещо от по мек метал, далече от зъбите. Намираш си две Г-образни плоски отверки и леко вадиш, пръскаш, набиваш на няколко пъти и ще се раздвижи. Счупения зъб се наварява с телоподаващо и след това се оформя с пила и готово. Понякога само четене не достатъчно.
Aз тука съм напълно съгласен с Механика защото това което го държи колелото в случая е мръсотията на вала и шпонката.Важното е дали има място за почукване на място.Обаче,не мога да не се присмея на японския гений било то зъл или добър да не помисли за нормален начин за вадене.Всъщност не съм очуден ,има какво още да учат момчетата. punk.gif
За счупения зъб абсолютно никакъв проблем с наваряване.

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от iwan33 » 15 Юни 2015 06:42

memorex написа:...За счупения зъб абсолютно никакъв проблем с наваряване.
Така направено ще върши ли работа въпросното колело? Т.е. датчика е на магнитен принцип а навареното ще е от друг тип метал в сравнение с останалата част, ще го отчита ли тоя "рециклиран" зъб? Четох, че заместителите на това зъбно колело не работели коректно именно защото били от друг вид метал. Или сплав...
Toyota Corolla

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от мехаННика » 15 Юни 2015 10:46

Ами направи му спектрален анализ тогава.. Давам ти съвсем безплатно бързо и лесно решение и най вече- без нови части. Пробвано. Какво искате бе хора?

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от iwan33 » 15 Юни 2015 11:35

Благодарен съм за съветите, нали затова отворих темата. Вече поръчах ново, ще дойде след десетина дни. До тогава ще се кара така, прекъсва, не прекъсва...
Toyota Corolla

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от iwan33 » 17 Юни 2015 18:34

Малко да повдигна темата. Пробвах да сваля зъбното колело, както ме посъветвахте по-горе, бих го с чука, пръсках го с ВД 40, напъвах го с Г-образно свити отверки, нищо, не мръдна. Успях обаче да счупя още три зъба от него. Накрая му пробих два отвора Ф4 от двете страни на коляновия вал, дълбоки около сантиметър, нарязах резба М5 и навих в тях два болта. Направих си една импровизирана скоба от парче шина и колелото най-накрая се предаде и излезе. Почти бях готов да го хвърля и да чакам десетина дни да дойде другото, но реших все пак да се възползвам от съвета на Механника. Занесох го да го наварят, с ъглошлаифа оформих липсващите зъби, сглобих всичко и колата взе, че заработи! punk.gif
И веднага следва нов въпрос. Оказа се, че не ми тече само семеринга на коляновия вал, а и някъде между маслената помпа и блока. Там има О-пръстен, поръчах го и ще го сменя заедно с новото зъбно колело, като дойде, и с ангренажа. Та въпроса ми е мога ли да я сваля тая маслена помпа без да свалям целия картер?
Благодаря!
Toyota Corolla

memorex

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от memorex » 17 Юни 2015 20:08

iwan33 написа:Малко да повдигна темата. Пробвах да сваля зъбното колело, както ме посъветвахте по-горе, бих го с чука, пръсках го с ВД 40, напъвах го с Г-образно свити отверки, нищо, не мръдна. Успях обаче да счупя още три зъба от него. Накрая му пробих два отвора Ф4 от двете страни на коляновия вал, дълбоки около сантиметър, нарязах резба М5 и навих в тях два болта. Направих си една импровизирана скоба от парче шина и колелото най-накрая се предаде и излезе. Почти бях готов да го хвърля и да чакам десетина дни да дойде другото, но реших все пак да се възползвам от съвета на Механника. Занесох го да го наварят, с ъглошлаифа оформих липсващите зъби, сглобих всичко и колата взе, че заработи! punk.gif
И веднага следва нов въпрос. Оказа се, че не ми тече само семеринга на коляновия вал, а и някъде между маслената помпа и блока. Там има О-пръстен, поръчах го и ще го сменя заедно с новото зъбно колело, като дойде, и с ангренажа. Та въпроса ми е мога ли да я сваля тая маслена помпа без да свалям целия картер?
Благодаря!
Механика най-добре ще ти каже но понеже на мен ми е интересно , ти кой о-пръстен поръча на щеката за мерене на маслото ли?
Аз мисля че ако сваляш помпата ще ти енужна нова гарнитура за лицето на помпата и семиринга на вала.
Ти явно добре се справяш но внимавай с центровката/белезите на ротора/.Успех

iwan33
Мнения: 113
Регистриран на: 26 Дек 2011 22:39
Местоположение: Пловдив

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от iwan33 » 17 Юни 2015 20:14

Не, не за щеката. Има О-пръстен, който е между тялото на помпата и блока. А гарнитури там няма, само един семеринг на вала на помпата и въпросния О-пръстен, всичко друго е силикон...
Toyota Corolla

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от Vokil » 17 Юни 2015 23:32

Може да се свали без да се маха картера.
Човек и добре да живее умира .......

memorex

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от memorex » 17 Юни 2015 23:45

А заедно с филтъра ще излезе ли без да се разкачи тръбата ?
Последно промяна от memorex на 18 Юни 2015 08:15, променено общо 1 път.

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от nikdel » 18 Юни 2015 07:35

Сваля се само помпата.Няма филтър, няма тръби. Като сваляне на водна помпа е. Като се свали тялото, тогава се сваля ремъчното колело(пак със зор!) В ютуб има клипове как става -да не повредиш колелото.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

memorex

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от memorex » 18 Юни 2015 08:19

nikdel написа:Сваля се само помпата.Няма филтър, няма тръби. Като сваляне на водна помпа е. Като се свали тялото, тогава се сваля ремъчното колело(пак със зор!) В ютуб има клипове как става -да не повредиш колелото.
А помпата през какво засмуква няма ли цедка или направо от картера?
За кое ремъчно колело говориш за това дето е свалено ли?

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Corolla E11 4E-FE - счупено зъбно колело

Мнение от nikdel » 18 Юни 2015 11:11

Тръбата с цедката е хваната за блока отдолу.
Колелото, което върти помпата.
https://www.youtube.com/watch?v=ifJ2PXU4aYQ
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: El lobo и 66 госта