Високи обороти след ремонт - Corolla Е11 1.6 VVTi 110HP 2001

mentos1
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2015 12:18

Високи обороти след ремонт - Corolla Е11 1.6 VVTi 110HP 2001

Мнение от mentos1 » 26 Юни 2015 13:13

Добър ден,колеги,
Преди близо 2 години купих колата и беше за сегменти - смених ги и всичко е ок в началото.

След известно време започна сама да си дига оборотите на 1500 - 2000 на празен ход и на скорост и беше за малко, след време започна да седи така постоянно и реших че е от дросела и стъпковия мотор взех втора ръка и се пооправи за няколко седмици.

Пак почна да си дига обороти,но при форсиране се оправяше и си карах така наскоро почна постоянно преди да дигне работна температура да си ги дига и карам докато загрее и форсирам до към 5 000 rpm и пускам съединителя рязко като съм на 4 - 5 предавка и се оправи.
След известно време почна когато е студена да не си държи оборотите сякаш прекъсва и гаснеше с мъки и тресене.

Преди няколко дни я оставих в Toyota да разберат от какво е,но уви те нищо не разбраха.

И така преди 3 дена почна постоянно да е на около 2000 оборота като позагрее и през цялото време си държи такива обороти (на студено винаги не си ги държи).

Днес реших да почна сам да ръчкам и реших да махна буксата на датчика ляво на капака на клапаните (когато си срещу мотора мисля че е за ввт то) и уви запалих светна чека дигна високи обороти, форсирах и си закова на нормални. Показах малко без него и пак взе да си дига,но се оправяха при форсиране форсиране.
Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели мнения и съвети

+ преди ми се е случвало да ми святка чека за за ден два но угасна, преди да я оставя в тойота чека беше светна и при тях изгасна. С безжичен четец тия китайските не мога да се свържа с колата за да видя поне каква грешка е отчело( преди можех)

ПС. Извините за грешки пиша от телефона.
Последно промяна от mentos1 на 26 Юни 2015 14:45, променено общо 2 пъти.
Corolla e11 2001 1.6vvt-i

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Високи обороти след ремонт - Corolla Е11 1.6 VVTi 110HP

Мнение от Akima » 26 Юни 2015 14:40

Сменил ли си свещи,горивен филтър?

Огледай кутията на въздушния филтър/смени го с нов/ и провери MAF сензора,непосредствено след него.

Кой ти прави ремонта на сегментите?

Живи данни имаш ли?

Правено ли е нещо друго по-колата?

Провери "течове" - да не взема въздух от някъде - спукана тръба след филтъра например.

ISCV?

TPS имаше ли тази кола - ако да - и него!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

mentos1
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2015 12:18

Re: Високи обороти след ремонт - Corolla Е11 1.6 VVTi 110HP

Мнение от mentos1 » 26 Юни 2015 20:34

Ремонта го прави баща ми (не е фарик или нещо разбира от механиката на колите но електрониката не я знае добре)
свещи масло и всички филтри и ремък са сменени при ремонта
масло маслен и въздушен преди 2000 км са сменени
във тойота я оставихме при познат за да я тестват, но както гласи закона на мърфи при тях чека изгасна и тя си работеше нормално ( нямам документ за диагностиката)
живи данни нямам
колата има монтирана газова уредба от FOBOS (проблема го има от преди газовата)
има теч на масло от капака при обтегача на веригата (при ремонта явно не го е запечатало добре, мислех като дойде време за съединител да го оправя )
живи данни нямам (не знам как се вземат дори)
проверявам за течове спукано, счупено...
Corolla e11 2001 1.6vvt-i

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Re: Високи обороти след ремонт - Corolla Е11 1.6 VVTi 110HP

Мнение от max-2 » 27 Юни 2015 14:40

Не е лошо да видите дали не смуче въздух след дросела. Причината може да е сериозна-сервоусилвателя на спирачната помпа и банална-някое уплътнение по капака на клапаните, там, където излизат маркучи за картерна вентилация.
Carina E 4AFE LB 1992

mentos1
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юни 2015 12:18

Re: Високи обороти след ремонт - Corolla Е11 1.6 VVTi 110HP

Мнение от mentos1 » 03 Ное 2015 11:56

Проблема е решен още при закупуването на колата клапана за vvti е бил тръгнал и затова е работило когато си иска. Днеска го смених и колата мърка като котенце.
Препоръчвам на всички които имат проблем с оборотите да почистват датчика при капака на въздушния филтър. преди да се захващат със дросела.
Corolla e11 2001 1.6vvt-i

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 71 госта