Avensis T22 2.0 D4D 1CD-FTV - Странен шум ?

slaimy
Мнения: 44
Регистриран на: 29 Апр 2012 00:58

Avensis T22 2.0 D4D 1CD-FTV - Странен шум ?

Мнение от slaimy » 18 Юли 2015 11:56

Автомобил:
Toyota Avensis 2.0 D4D 1CD-FTV / 2001г. на 190хил.км.

След престой от час си запалих колата, потеглих я и започна да вади странен шум на празен ход. След повишаване на оборотите шумът се увеличаваше, но не пропорционално на оборотите, ами от 2000 до 3500 ми звучи по един и същ начин, а като остане да работи на празен ход-утихва.
Минах 10на км да я прибера до гаража, като съм я карал много внимателно, не повече от 1800 оборота.
След като я прибрах в гаража, отвих капачката за маслото и от там почна да надува налягане. Свалих капака на главата защото ми се струваше че звукът идва м/у 2 и 3 цилиндър. Там всичко изглеждаше точно. После се размислих да не си е отишла някоя дюза и да е почнала да пикае и от това да се получават ужасни детонации, но като я изгасих, вкарах 5-та и почнах да я бутам. В момента в който колелата задвижваха двигателя се чуваше странен звук подобен на този като при работещ двигател. Мога да го оприлича с търкане на гума в/у стъкло.Днес ще я сглобя и се чудя къде да я закарам да я погледнат. Моля, дайте ми препоръка. Благодаря!

P.P. Прилагам клип за да може да се придобие представа:
https://www.youtube.com/watch?v=v2MESIsa-9c
Последно промяна от Akima на 20 Юли 2015 14:31, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.

geniya
Мнения: 296
Регистриран на: 17 Авг 2014 08:38
Местоположение: Асеновград
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Avensis T22 2.0 D4d 1cd-ftv - Странен шум

Мнение от geniya » 19 Юли 2015 19:31

Звукa е нормaлен, според мен.Поне тaкa го чувaм с телефонa.
Toyota Corolla Verso 2004, 2.0D4D 116hp -----------> Toyota Rav4 XA30 2008, 2.2 D4D 136hp /No DPF/

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Avensis T22 2.0 D4D 1CD-FTV - Странен шум ?

Мнение от Akima » 20 Юли 2015 14:35

slaimy написа:....Днес ще я сглобя и се чудя къде да я закарам да я погледнат. Моля, дайте ми препоръка. Благодаря!

P.P. Прилагам клип за да може да се придобие представа:
https://www.youtube.com/watch?v=v2MESIsa-9c

Станислав,
попълни си профила,за да може да те пратим на правилното място.

От клипчето аз не хванах нищо/но и на лаптопските говорителчета не си е работа/ - колата е дизел на почти 200к все пак.

Трябваше да направиш клип на стърженето докато бутате май... :whistle: biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта