Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Аватар
StaKo
Мнения: 39
Регистриран на: 05 Яну 2010 14:25
Местоположение: София

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от StaKo » 20 Авг 2015 10:48

Не се настройвай за голяма драма. Най-добре е разбира се ако ремонта мине гаранционно при официалния вносител. Факта че протакат, може да означава, че ще се опитат да се измъкнат от този разход. Това масло е много тънко и ми се струва, че може да изчезне от двигателя доста бързо, ако 5W-30 изчезва за 1000 км.
Проблема се решава със смяна на сегменти. Кофтито е че си взел колата нова и не е минал ремонта своевременно. Ако трябва да се сменят и буталата, разхода е по-сериозен.
Но ако го правиш за твоя сметка смени само сегментите и гумичките на клапаните, поне аз бих направил така.
Не разбирам как може от 2000 г. на сам тоя проблем с разхода на масло все да се влачи в двигателите им. Това са цели 15 години.
Във всеки звяр има поне какпка милост- в мен не - значи аз не съм звяр!

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 05 Ное 2015 10:48

За съжаление без никакво обяснение отказват гаранционен ремонт. Въпреки явния дефект или повреда, и въпреки, че се появява преди изтичане на гаранцията. Не мога да го проумея, обидно е. Да си вземеш нова кола за да е здрава, да е в гаранция и да няма нужда от тежки ремонти и да те вкарат накрая в такъв филм. Понеже колата е регистрирана на фирма(то каква фирма при един доктор :)), не мога да се жалвам на комисията за защита на потребителя, но вече имам разговор с адвокат и ще взема нужните мерки. А и ще се постарая доста хора да са наясно какво представлява в България сервизно обслужване на автомобил Тойота и дали здравината на марката вече е мит. Те това е. cool.gif
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

петър
Мнения: 188
Регистриран на: 25 Фев 2008 22:47
Местоположение: Стара Загора/Плевен

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от петър » 05 Ное 2015 18:51

Вообще не се отчайвайте или пък зарязвайте така ситуацията.Аз съм в много подобна ситуация и започвам да пиша писма директно до производителя,знам че сме си в правото просто нашите протакат, и ще успея.Ремонта разбира се,че можем да си го позволим,но след като е сериен проблем и колите са ни обслужвани както трябва не виждам причина за отлагане от Бг дилър.Опишете модел,рама,дата на производство и покупка,снимайте сервизната книжка която те са подпечатвали.Напишете консумацията.Успех.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 04 Дек 2015 18:07

Понеже най-вероятно ще се наложи сам да заплатя и организирам ремонта, бихте ли ми препоръчали добър техник, който ще може професионално да диагностицира и извърши ремонта на двигателя. В Бургас съм, но ако трябва ще закарам автомобила където е необходимо. Ако е неудобно и с цел да не се прави непозволена реклама, може и на лични.
Междувременно двигателят си гори около 1л/1000км. От доста време има една лека дразнеща вибрация откъм двигателя по време на движение и при натоварване на двигателя докъм 2000 оборота, която изчезва след тези обороти. Нещо като гъгнене, все едно че е ауспух, но не е. Чува се само при движение и ускорение, на място няма паразитни щумове. Напоследък става все по-силна, а и двигателя работи по-шумно. Мисля си, че е от клапани и изпускателна система, до толкова ми стига компетенцията :) Също така при по-ниските обороти и при ускорение, когато се чува този шум, не достига мощност на двигателя. "Отпушва" се след 2000 об.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Akima » 04 Дек 2015 18:17

Колега,
продължавай да ги тормозиш и си вземи фактури за всички ремонти - за да можеш да претендираш после заплащането им при евентуално съдебно дело.

По въпроса за сервиз в Бургас - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=24292 - говори с колегата Петров.

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 04 Дек 2015 18:51

Тормозя ги и с помощта на приятел документите относно искането за гаранционно обслужване са препратени повторно и според оскъдната информация, която имам, този вид ремонт се одобрява от представителството на Тойота в Европа. Така, че ако повторно ми бъде отказан ремонт, няма какво да направя май повече, дори да се оплача на арменския поп smile.gif
С Яни Петров говорих още в началото. Той самия не ремонтира двигатели и не знам дали може да ми предложи читав майстор в Бургас. От Спекта ауто - бягам далече! Тук често се цитира колегата мехаННика, затова и питам готов съм да закарам колата и до София ако трябва.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от TATI » 04 Дек 2015 18:54

Georgepetrov137 написа:Тормозя ги и с помощта на приятел документите относно искането за гаранционно обслужване са препратени повторно и според оскъдната информация, която имам, този вид ремонт се одобрява от представителството на Тойота в Европа. Така, че ако повторно ми бъде отказан ремонт, няма какво да направя май повече, дори да се оплача на арменския поп smile.gif
С Яни Петров говорих още в началото. Той самия не ремонтира двигатели и не знам дали може да ми предложи читав майстор в Бургас. От Спекта ауто - бягам далече! Тук често се цитира колегата мехаННика, затова и питам готов съм да закарам колата и до София ако трябва.
Ами пусни му лично и мисля, че няма да ти откаже ремонта, а и ще знаеш че ще е свършен качествено.
Е, неудобство е че ще си без кола за известно време, но може да го прежалиш (освен ако нямаш и друга де).
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от baba_metca » 07 Дек 2015 18:36

Здравейте колега, къде сте изпратили документите и съответните засечки на щеката, направени от Спекта Ауто? Т.е. до тях ли, или и до други представители от България и Европа. Поискайте официални отговори с доводи и документи в случай, че пак ви откажат. Ако се стигне до там може да постнете сканирани копия от документите си тук, за да може да ги разпратим кой където може из Европа за допитване. Всички документи от заверената сервизна книжка през откриване на проблема на ~94 000км та до сега и каквото друго пазите от посещенията си там. Ако не пазите всичко, ги накарайте да ви ги изкарат наново, защото те трябва да ги имат. Важно е да има и официялен отказ с довод като документ/и.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 07 Дек 2015 20:17

Здравей! При мен има само фактури от смяна на масла и сервизно обслужване. Този месец два пъти доливам по 1л. масло, което е на доста солената цена от над 28лв, и то наливно. Всичката останала информация е в Спекта ауто. Не са ми давали обяснение кое къде се праща, какви са доводите за отказ и т.н. Лошото е, че трябва да им се доверя, че са описали подробно всички оплаквания, с които съм идвал при тях, включително с пробег и дати. Още преди повече от година им споменах за дразнещия шум от двигателя, тази година преди да изтече гаранцията пак обърнах внимание на приемчика, но отношението им беше по скоро несериозно, все едно съм параноик. Сега този шум е много силен, двигателят глъхне и "гъгне" на ниските обороти и е по-шумен на високите. Определено вече не е същия автомобил и ме е страх да го карам, но съм принуден, т.к. трябва да пътувам с него до работа.
Скоро пак ще пиша как се развиват нещата.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от baba_metca » 07 Дек 2015 21:17

Много интересно.
Би трябвало да ти дават освен фактури и документ за прием в сервиза. Например, защо ти доливат по 1л масло и други подобни. Всяко едно ходене до сервиза и приемане на колата за какъвто и да е преглед, трябва да бъде с документ защо влиза и след това какво са диагностицирали, направили и т.н. та до фактурата. Поне така е в ТМ Ауто и Тиксим Пазарджик, един път ходих и в Габровското Венци и там беше така. Освен това всички тези неща се пазят като история локално, само където в миналото нямаха синхронизирани системи или поне ставаше доста бавно, защото съм ги засичал че не знаят за предишно ходене в различните сервизи. В последно време не съм проверявал дали имат синхронизация. Явно тези в Спекта нещо се излагат и използват факта, че хората не знаят какво точно да изискват от тях. Ако може тези неща да ти дадат ще е добре, защото всъщност те са доказателството ти за проблема и неговото проследяване от оторизирания сервиз.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от TATI » 07 Дек 2015 21:26

Аз лично бих писал на Тойота Европа, както и на Тойота Япония.
Описваш всичко, но с пълни подробности, както и какво ти казва тукашния представител на марката.
Сканираш, пращаш и бъди сигурен, че хората ще ти отговорят и то адвекватно и нищо чудно да те привикат да ти оправят колата гаранционно.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 07 Дек 2015 21:28

Хубаво де, да приемем, че всичко е описано като оплаквания, констатации и т.н. И понеже гаранцията е 2+3 (или 3+2, не помня точно) години, втората част от гаранцията трябва непременно да се одобри от централата на Тойота в Европа. Така поне са ми обяснили. Въпросът е защо не се одобрява и дали нашите вносители са описали коректно случая? И от кой се поема тази удължена гаранция - от нашите вносители или от производителя. Защото ако е първото, значи "наште" се опитват да минат метър и бягат от скъпия ремонт за тяхна сметка. Ей такива странни въпроси имам на които никой не може да ми отговори ясно.
В случая трябва наистина да се заведе едно шумно съдебно дело, да се вдигне малко "гирултия", да се разгласи в медиите. Достатъчно е Господарите да направят репортаж и съм сигурен, че друга песен ще запеят.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от Georgepetrov137 » 07 Дек 2015 21:33

TATI написа:Аз лично бих писал на Тойота Европа, както и на Тойота Япония.
Описваш всичко, но с пълни подробности, както и какво ти казва тукашния представител на марката.
Сканираш, пращаш и бъди сигурен, че хората ще ти отговорят и то адвекватно и нищо чудно да те привикат да ти оправят колата гаранционно.
TATI, мислиш ли че не съм мислил по въпроса. Тойота Европа имат една форма за контакти, подобна на тази на Тойота Болканс и ако имаш някакъв по конкретен въпрос, пишат да се обърнете към местния дилър. Търсих и контакти с Тойота Япония, но навсякъде удрях на камък. Явно умишлено не са оставили възможност за подобен тип жалби.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

memorex

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от memorex » 07 Дек 2015 21:58

Georgepetrov137 написа:За съжаление без никакво обяснение отказват гаранционен ремонт. Въпреки явния дефект или повреда, и въпреки, че се появява преди изтичане на гаранцията. Не мога да го проумея, обидно е. Да си вземеш нова кола за да е здрава, да е в гаранция и да няма нужда от тежки ремонти и да те вкарат накрая в такъв филм. Понеже колата е регистрирана на фирма(то каква фирма при един доктор :)), не мога да се жалвам на комисията за защита на потребителя, но вече имам разговор с адвокат и ще взема нужните мерки. А и ще се постарая доста хора да са наясно какво представлява в България сервизно обслужване на автомобил Тойота и дали здравината на марката вече е мит. Те това е. cool.gif
Без да взимам сграна по казуса ,макар че и аз съм просто клиент, но би ли показал тук копие от гаранционните условия при закупуването?А КЗП то е жив т...к.Направи среща директно с управителя на представителството и му обясни каква е ситуацията устно,не говори със слугинажа ,на тях им е забранено да разсъждават .България не е това което се вижда като отношение от разни капути, нагаждачи и лизачи,те просто са по-удобни като кадри.Така е напоследък и на вън. guns.gif

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Auris Е15 1.33 VVTi 2010 - разход на масло ?

Мнение от saho » 08 Дек 2015 18:12

Според мен здравината и качеството на използваните материали при производството падна драстично след корола Е12 и авенсис Т25. Само като погледна таблото на нещо по ново и ми се ...,
не, че и преди това нямаха проблеми с разхода на масло.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта