Пистов ремък и ролки - Yaris XP10 1.3 VVTi 2004

alex_pety
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юли 2015 21:58
Местоположение: Пловдив

Пистов ремък и ролки - Yaris XP10 1.3 VVTi 2004

Мнение от alex_pety » 22 Юли 2015 22:55

Здравейте!
Предварително се извинявам за некомпетентността си относно устройството и поддръжката на автомобили. Точно поради тази причина имам нужда от мнение.

Колата ми е Yaris XP10 1.3 VVTi 2004.

Днес в сервиза ми казаха че пистовият ремък, ролките, лагерите на компресора на климатика и алтернатора са за смяна.

Тъй като в момента не мога да си позволя ремонта, искам да Ви попитам, дали мога да продължа да карам колата и да отложа ремонта с няколко месеца /изминавам около 500 км.на месец/?
Колата може ли да ме зареже на пътя ако се скъса пистовият ремък или се разбият лагерите на алтернатора и компресора?

Благодаря Ви предварително.
Последно промяна от Akima на 24 Юли 2015 12:49, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Форматиране.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: Пистов ремък и ролки Ярис 1,3vvti 2004г.

Мнение от мехаННика » 23 Юли 2015 20:15

Първо, добре дошъл. Следва, попълни си в профила откъде си. Няма начин всички тези неща да са едновременно за смяна. Ако действително така са ти казали, много вероятно е да те пързалят. Също така е вероятно да са ти казали че ЕДНО от изброеното може би е за смяна, а ти да пързаляш нас. Да, може да останеш на пътя ако скъса ремък по някаква причина. Намери къде да ти кажат какво точно е за смяна.

alex_pety
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юли 2015 21:58
Местоположение: Пловдив

Re: Пистов ремък и ролки Ярис 1,3vvti 2004г.

Мнение от alex_pety » 23 Юли 2015 21:57

мехаННика написа:Първо, добре дошъл. Следва, попълни си в профила откъде си. Няма начин всички тези неща да са едновременно за смяна. Ако действително така са ти казали, много вероятно е да те пързалят. Също така е вероятно да са ти казали че ЕДНО от изброеното може би е за смяна, а ти да пързаляш нас. Да, може да останеш на пътя ако скъса ремък по някаква причина. Намери къде да ти кажат какво точно е за смяна.
Благодаря ти за мнението, въпреки недоверието ти към това което са ми казали. Не виждам смисъл да "пързалям" някой във форум. Както и да е. Някой може ли да ми препоръча къде в Пловдив (освен в Тойота) да закарам колата?

Аватар
Akima
Мнения: 7131
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Пистов ремък и ролки - Yaris XP10 1.3 VVTi 2004

Мнение от Akima » 24 Юли 2015 12:50

Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

alex_pety
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Юли 2015 21:58
Местоположение: Пловдив

Re: Пистов ремък и ролки Ярис 1,3vvti 2004г.

Мнение от alex_pety » 31 Юли 2015 14:12

мехаННика написа:Първо, добре дошъл. Следва, попълни си в профила откъде си. Няма начин всички тези неща да са едновременно за смяна. Ако действително така са ти казали, много вероятно е да те пързалят. Също така е вероятно да са ти казали че ЕДНО от изброеното може би е за смяна, а ти да пързаляш нас. Да, може да останеш на пътя ако скъса ремък по някаква причина. Намери къде да ти кажат какво точно е за смяна.
Оказа се абсолютно прав, че проблемът е само от едно място. Днес закарах колата в Bosch Service и там майсторът я "преслуша" с медицинска слушалка с някакъв накрайник и ми каза, че шумът идва от генератора. Ремъка и другите ролки са наред. Така, че във вторник ще я карам там да сменят лагера на генератора.

6i6ama
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Сеп 2015 11:30
Местоположение: Пловдив

Re: Пистов ремък и ролки - Yaris XP10 1.3 VVTi 2004

Мнение от 6i6ama » 05 Окт 2015 18:52

Зравейте от скоро съм собственик на ЯРИС 1.3 БЕНЗИН 64K.W. искам да попитам дали двете ролки на пистовия ремък им се сменят само лагерите или се сменят целите ролки

Аватар
Akima
Мнения: 7131
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 68 пъти

Re: Пистов ремък и ролки - Yaris XP10 1.3 VVTi 2004

Мнение от Akima » 05 Окт 2015 19:06

Поръчай си оригинални ролки - пример - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597.

Моля те търси преди да пускаш нови теми. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 108 госта