Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Аватар
manikaaa
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Окт 2014 12:47

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от manikaaa » 09 Сеп 2015 15:40

Здравейте,
Преди няколко месеца взех тойота корола 2002 г. д4д 110 к. с.
обслужих си я ,масла филтри водна помпа , ремъци и тн .... но имаше трудно палене и не върви като хората.
Смених свещите - подгревните с чисто нови , акумулатора , ревизираха стартера - паленето се пооправи но сякаш има какво да се желае.

Когато я взех не пушеше при запалване и нямаше отклонения сериозни относно маслото.
Когато го смених с тойота масло 10W40 след време забелязах едно препушване при запалване , което ме навежда на мисълта за нещо сложено преди мен в маслото ?

Когато за първи път през деня я запалвам припушва колата за около 4-5 сек. яко трудно ми е да определя ама по скоро синкав цвят , после не пуши през деня като цяло .... и в последствие се оказа ,че гори около 1л масло на 2000 км ... няма тяга и не върви като хората.
Като цяло няма притрисания и колата не прекъсва просто няма тяга особено в малките обороти . Минал съм едва 5000 км с нея....

Свалих турбото и егр, оказа се ,че някаква тръбичка е счупена между тях или нещо такова но надали е само това ... турбото няма видими проблеми дадох го да го измерват - чакам резултат,но момчето,което го взе каза ,че като го гледа е абсурд да гори по толкова масло от това турбо /видимо изглеждащо добре /чакам да излезе стенда днес/утре....

Къде да търся проблема ?
Карам я много малко и всеки дава акъл какво може да е казаха ми за някакви клапани на помпата , за дифтунги , че не харесвало маслото и какво ли още не.
МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ,ако някой знае нещо конкретно .
Мерси. worthy.gif hmm.gif
Последно промяна от manikaaa на 09 Сеп 2015 16:23, променено общо 3 пъти.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от Akima » 09 Сеп 2015 16:05

Желев,
ще трябва да опишеш колата,а не къде си се разхождал и какво е казал баджо.

С какъв пробег е?
Кой собственик си?
Какво си сменил?

Стилът ти на писане е доста объркан - моля за цифри.

Маслото на 1CD-FTV трябва да е пълна синтетика 5W30 C3,5W40,0W30 - сети се ти какво наля и защо.

Почети малко и ползвай търсачката:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=29185
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=14872
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=20690

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=27132
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=28684
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
manikaaa
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Окт 2014 12:47

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от manikaaa » 09 Сеп 2015 16:18

220 000 хил. км
2ри собственик
Сложих 10w40 поради причина ,че в книжката пишете ,че е сменяно с такова.
Опция ли е да сложа такова масло сега дали нещо ще се подобри според вас ?
Нищо не съм пипал по двигателя....

sharko01010
Мнения: 105
Регистриран на: 12 Окт 2014 15:30
Местоположение: burgas

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от sharko01010 » 10 Сеп 2015 08:56

Маниак,при мен пропушва при първото палене за 2-3секунди сиво бял пушек, Но пали много добре ,има тяга и върви много добре,маслото е сменено,. но е още е на 400км и немога да кажа колко го гори.Ако разбереш каква е повредата при тебе пиши.Защото пвечето колеги само гадаят ,ако си имал същият или сходен проблем пиши да, ама да ми пишеш празни приказки, не е хубаво защото ремонта на нещо по двиателя струва много пари.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от Akima » 10 Сеп 2015 12:36

Като върнат турбото и събереш колата смени маслото с предписаното.

Чети този файл и инспектирай подред,ако проблемът продължи - http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... h_id=14326.

Направете диагностика с Techstream 10.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от veso_hds » 10 Сеп 2015 17:30

Колега,напиши от къде си.Направи диагностика.Това,че маслото е 10/40 не е проблем и няма връзка с твоите неудачи.Аз вече 6г. карам с Мотул 10/40 и не гори грам масло.Възможна причина са клапаните на ГНП,но за да не гадаеме-диагностика. :thumbsup:
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
manikaaa
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Окт 2014 12:47

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от manikaaa » 10 Сеп 2015 18:24

турбото се оказа без никакви проблеми ... според вас ако сменя маслото с 5w40 дали ще има някакъв ефект или да пробвам с това с добавка бардао ? сегментите не са оферта за момента да се впускам .... ако е такова изобщо

sharko01010
Мнения: 105
Регистриран на: 12 Окт 2014 15:30
Местоположение: burgas

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от sharko01010 » 10 Сеп 2015 19:24

За да ти гори масло,да пали трудно, да няма тяга .да ти пуши сиво .компресията не бива.Премери си компресията ,според мен не е от клапаните на помпата.Добавката ше ти свърши горе долу работ .но наи добре е смяна на сегменти ако компресията е малка.

tanturo
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Май 2009 22:37
Местоположение: Sofia

Re: Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,

Мнение от tanturo » 25 Окт 2015 18:07

Колега, аз имах подобен проблем- оказа се изгорял дихтунг на една от дюзите. От там "духаше" компресия, стичаше се масло в цилиндъра и сутрин като запаля излизаше облак дим от моторно масло. Смених упътнението на дюзата и проблема изчезна.
Успех

Аватар
novell_hp
Мнения: 35
Регистриран на: 13 Апр 2016 13:31
Местоположение: Кюстендил

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от novell_hp » 27 Юни 2016 09:32

Здравейте, колеги.
Пускам темата с цел да разбера дали поведението на Тойотата ми е нормално, или да търся проблем?
Още откакто купих колата ми направи впечатление, че докато двигателят не достигне 2000 оборота, колата се усеща много мудна и тромава.
Под 1200-1300 започва да тресе и спешно да иска смяна на предходна предавка, а от 1300 до 2000 оборота само тъпче на едно място и едвам-едвам се наема напред.Върви добре единствено от 2000 до към 4000 оборота.
Освен това, дори да съм достигнал 2000-2500 оборота, има едно забавяне, което се проявява между подаването на газ и съответната реакция на ускорение от двигателя.
Пример - натискам газта, минават 1-2 секунди и тогава се наема напред.
Закачах я на диагностика - няма грешки.
Сменил съм маслото и всичките филтри.
Четох по темата и на места се споменава че причината е в турбината - не била с променлива геометрия и затова била куца в ниските.
От друга страна, моторът все пак е 2000 кубика - не е някаква малолитражка.
Струва ми се че същата Тойота, във версията от 90 конски сили, върви повече от моята в ниските.
1.Да не би това да е така, защото нейното турбо е по-малко и развърта по-бързо и по-рано?
2.Според вас нормално ли е колата да се държи така и липсата на променлива геометрия на турбината ли е причината?
Последно промяна от Akima на 27 Юни 2016 13:45, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Добре дошъл.Моля прочети правилата и ползвай търсачката.Правопис.Форматиране.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от Akima » 27 Юни 2016 13:54

novell_hp написа: Закачах я на диагностика - няма грешки.
Какви са показанията на инжекторите?
Какъв е пробегът - не давате детайли за колата и нейната амортизация?

1.Има конструктивна разлика в моторите и субективна разлика във вашите възприятия.
2.Мирише на SCV, но първо направете правилната диагностика.

Това ли ви е турбокомпресора:
17201 TURBOCHARGER SUB-ASSY
17201-0G010 1 € 3,118.27
Без детайли толкова от мен.Научете се да описвате колите и пробега точно.
Също така "наема" се жилище примерно, а думата, която търсите е "ускорява".


Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от Kiki » 27 Юни 2016 15:21

Колега, @novell_hp,
Вероятно става въпрос за двигател 1CV FTV 2.0 При тези двигатели наистина колата започва да тегли след 2000 оборота, защото тогава включва турбината.
При 1200-1300 оборота е нормално да тресе на по-голяма предавка.
Оборотите на трябва да падат под 1500-1600 на съответната предавка, за да не тресе двигателят.
Това не е само при този мотор.
Колкото до забавянето от секунда преди да поеме и това е нормално. Това да не е кон на който да му набиеш един шиш в слабините и той да рипне на секундата от болка. :D
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
novell_hp
Мнения: 35
Регистриран на: 13 Апр 2016 13:31
Местоположение: Кюстендил

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от novell_hp » 28 Юни 2016 10:28

Akima написа:
novell_hp написа: Закачах я на диагностика - няма грешки.
Какви са показанията на инжекторите?
Какъв е пробегът - не давате детайли за колата и нейната амортизация?
...

Колега, благодаря за съвета.
Разбирам твоята гледна точка, но не съм съгласен с голяма част от изложените неща. Пробегът на колата е 150 000 километра, но както сам знаеш, той е твърде субективен и относителен и не може да бъде категоричен показател. Зависи предимно от начина на експлоатация - нещо, което няма как да ми е известно, защото не съм първи собственик на автомобила и не бих могъл да знам как се е отнасял с него предишният собственик - например не е едно и също дали е каран постоянно на предела си, или кротко и спокойно. Също така се съмнявам да има два автомобила на 150 000 километра в еднакво състояние. В тази връзка, не виждам как аз, или някой друг, би могъл да даде адекватни и обективни даннни относно исканата от теб амортизация на колата. Вероятно трябва целият двигател да се разглоби на съставни части и да се даде отделно становище за амортизацията на всяка от тях.
Относно диагностиката - аз не съм специалист, за да знам конкретни и точни показания на определени компоненти. Закарах я на човек, който е такъв и той ми каза че "всичко е ок", под което следва да се разбира и показанието на инжекторите. Вероятно ако имаше проблем с тях, той щеше да го отбележи. Но аз няма как да знам. Ако знаех, нямаше да пускам темата тук. Турбокомпресорът също не знам какъв е.
Разликата между 90 коня и 116 е не само субективна, но и обективна, тъй като съм пробвал такава Тойота с версията от 90 коня и то по същите маршрути, по които и моята, така че имам представа.
Относно "наема" - ясно ми е какво значи това понятие и за какво се използва, но целта на употребата му беше образното олицетворение на усещането при ускорение.
Относно темата ми - не знам защо е преместена и слята с тази, при положение че колата ми не гори масло и не пуши, а просто е по-тромава до 2000 оборота?
Последно промяна от Akima на 29 Юни 2016 21:34, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от Akima » 29 Юни 2016 21:43

novell_hp написа: Разбирам твоята гледна точка, но не съм съгласен с голяма част от изложените неща.
Имате това право.
novell_hp написа: Пробегът на колата е 150 000 километра
novell_hp написа: защото не съм първи собственик на автомобила
В голяма част от случаите трябва да се презюмира множител х2, а даже и х3.
novell_hp написа: Относно диагностиката - аз не съм специалист, за да знам конкретни и точни показания на определени компоненти.
Софтуерът на дилърско ниво, наречен Techstream дава ясна представа за отклоненията на всеки инжектор - това се има предвид.
Никой не иска от вас да сте специалист или да направите пълна дефектовка на мотора, но е необходимо да потърсите сервиз/механик с познания по конкретната марка - когато ви боли зъб отивате на зъболекар, а не на ортопед.
novell_hp написа: Разликата между 90 коня и 116 е не само субективна, но и обективна, тъй като съм пробвал такава Тойота с версията от 90 коня и то по същите маршрути, по които и моята, така че имам представа.
Разликата е, че единият мотор е по-нов и с по-модерно управление. :whistle:
Technology is the only substitute for displacement.
novell_hp написа: Относно темата ми - не знам защо е преместена и слята с тази, при положение че колата ми не гори масло и не пуши, а просто е по-тромава до 2000 оборота?
В темата става дума за същия агрегат и частично се покриват симптомите - не е необходима нова тема, както четете получавате помощ.

Съветът ми е да прочетете:
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=29&t=16357

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
novell_hp
Мнения: 35
Регистриран на: 13 Апр 2016 13:31
Местоположение: Кюстендил

Corolla E12 2.0 D4D 1CD-FTV 2002 - Гори масло,няма тяга,пуши

Мнение от novell_hp » 30 Юни 2016 10:14

Ок, благодаря за споделената информация и за съвета.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта