RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пуши ?

Kirilsol
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Окт 2015 15:36
Местоположение: Варна

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от Kirilsol » 19 Дек 2015 21:09

Това с емулатора е ташак. Софтуерно го махнаха директно от компютъра (сваля се компютъра от колата и се препрограмира. Не става през буксата !!!).
Това софтуерното е от скоро. Преди не е имало решение и е ставало с емулатори -английски или руски.
Ако искаш решение НЕ СИ СЛАГАЙ ЕМУЛАТОР.

ДПФ-а като "гърне" си стои. Вътре са махнати онези пити от снимката по-горе. На тяхно място е сложено вътре проходно гърне с вата.

DeXa
Мнения: 149
Регистриран на: 08 Сеп 2014 09:24
Местоположение: София

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от DeXa » 19 Дек 2015 21:14

Kirilsol написа:Това с емулатора е ташак. Софтуерно го махнаха директно от компютъра (сваля се компютъра от колата и се препрограмира. Не става през буксата !!!).
Това софтуерното е от скоро. Преди не е имало решение и е ставало с емулатори -английски или руски.
Ако искаш решение НЕ СИ СЛАГАЙ ЕМИЛАТОР.

ДПФ-а като "гърне" си стои. Вътре са махнати онези пити от снимката по-горе. На тяхно място е сложено вътре проходно гърне с вата.
Мерси, аз това питах реално, щото и мене не ме кефи работата с емулаторите. Чипва ли я паралелно с манипулацията? Махахте ли и ЕГР-а? Защо предпочетохте да оставите кюмбето, а не сложите тръба на негово място?
2020 RAV4 XA50 2.5 A25A-FXS HSD
2018 Alfa Romeo Stelvio 2.0T
2013 РАВ4 ХА40 2.2 2AD-FHV AUTO
EX 2017 RAV4 XA40 2.5 2AR-FXE HSD (открадната)
EX 2006 RAV4 XA30 2.2 2AD-FTV DPF (открадната)

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от jim_beam » 20 Дек 2015 02:31

Kirilsol написа:Кое точно е "полското" на тази скоростна кутия ?
Дизеловите мотори 2.0 и 2.2 и 6-ст. ск.кутии се произвеждат в един уж модерен завод в полша.това им е била явно първата серия преди да налучкат допуските и са я оклепали яко.
Имаше доста случаи на прецакани кутии заради изскочил шпленд на някакво зъбно колело вътре.впоследствие променят формата на шпленда,някъде 2009 ако не се лъжа,но не обявяват сервизна кампания.Затова един вид сме на тръни и сменяш маслото и се молиш. tooth.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от steich » 20 Дек 2015 08:47

Kirilsol написа:Това с емулатора е ташак. ... ставало с емулатори -английски или руски.
Ако искаш решение НЕ СИ СЛАГАЙ ЕМИЛАТОР. ..
Какво значи емулаторите са ташак ? Да, има най различни видове и има такива които работят и които не работят. Аз предлагам 100% работещи Английски, но това е последната партида които внасям. Правих опити с едни Полски за по евтини ... пълен провал. Но какъв е проблема на работещите такива ? В някои случаи по добре е да се монтира емулатор и да не се пипа в софтуера, защото има клиенти които си мислят че когато нещо правиш по софтуера, то после ти отговаряш за цялата поддръжка на автомобила и каквото и да се случи ... ти си виновен че си "пипал". Да не говорим че и сервизите като разберат намират веднага удобно оправдание / извинение, дори и да няма основание за това ... " проблема ти е от софтуера " ... иди после им доказвай че не е така.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Kirilsol
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Окт 2015 15:36
Местоположение: Варна

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от Kirilsol » 23 Дек 2015 09:09

Kirilsol написа: .....
Остава проблема с "думкането" при палене. Оказа се заден тампон на скоростна кутия. Ще го сменям другата седмица.
.....
Проблема със скоростите обаче остава. Ще пробвам да сложа този усилен съединител който Тойота предлагат като гаранционна подмяна. В моя случай е 550 лева.
.....
както се и оказа, проблема с "думкането" се оправи след смяна на тампона на скоростната кутия. Излезе всичко около 400 лева с монтажа във фирмения сервиз.

сега ако имате същия проблем и ви отговарят в сервиза "ЕМИ ТО ВСИЧКИ СА ТАКА" да знаете че се оправя след смяната на тампона.
дори и скоростите сега почнаха да влизат по леко и без проблем biggrin.gif

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от мехаННика » 23 Дек 2015 15:14

jim_beam написа:Имаше доста случаи на прецакани кутии заради изскочил шпленд на някакво зъбно колело вътре.впоследствие променят формата на шпленда,някъде 2009 ако не се лъжа,но не обявяват сервизна кампания.Затова един вид сме на тръни и сменяш маслото и се молиш.
За да се приключи вече с тези, ъъ, неверни приказки, в тези скорости няма нито един шпленТ. В случай че си искал да кажеш ЩИФТ, то няма нито едно зъбно колело монтирано с щифт. С щифтове са монтирани вилките към осите им и досега не съм видял нито един изпаднал от само себе си. Тези кутии имат друг проблем, затова засега тръните остават.

ivan_69
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Авг 2015 11:19

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от ivan_69 » 23 Дек 2015 15:35

Благодаря на колегата Kirilsol, който описваше моя проблем и пишеше от мое име. Но за промяната и аз да кажа като уточня, че такова нещо не ми се беше случвало на останалите 4 фирмени d4-d тойоти- 2 Авенсис, 2 Короли ( едната Версо)

1. Първо при палене студена беше удар отдолу, и думкане при загряване и повторно палене( явно гумата омекваше и омекотяваше удара);
2. Всички сервизи казваха( ходих във Варна, Бургас, и Добрич) - така правят всички, или маховик?!;
3. При потегляне до 3 скорост имаше вибрации и резонанс, поради което имах чувството, че ще се откачат щипките в таблото, ако не подаваш повече газ. тогава мислех, че е от липса на катализатор и тръбата на неговото място. Единствено ме усъмни един спец по ауспуси и гърнета , който каза, че няма как на нафтова кола да има някаква голяма промяна с резонаторно гърне.
Това ни накара с колегата да мислим вместо сервизните техници и да настояваме отново в Тойота за преглед на всички тампони на двигателя. И се оказа задния на скоростната кутия, който се води тампон двигател.....
4. Спря и резонанса и бученето при ускорение на 2-3 ск.
5. За ДПФ-а може и с Емулатори да ставаше досега, но си има причини да се пише софтуер( не ми се влиза в темата за и против) а и пипнаха и динамиката софтуерно, след което колата върви чувствително по-добре, ускорява много добре, гори по-малко, за звучността на мотора не мога да кажа и преди си работеше тихо. Не е изолиран ЕГР, щото е о.к. и е чистен скоро.
6. А за ДПФ-а колегата пусна снимка, във всички представителства на Тойота казваха, че е нормално пушенето, издухвало саждите, пета дюза..., ама то не пушеше а оставаше 50-метрова диря синкаво бял насочен като струя дим, което не кореспондираше даже и с индийските еко- норми, камо ли Европа да го приеме за нормално. Който е от Варна ще му дам контакт при запитване!

Това е за сега, дано само по хубави поводи вече да пиша!

memorex

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от memorex » 23 Дек 2015 16:17

Този тампон колко ти струва само като част?
П.С.Този "тампон"за който говорим с лагер и три болта ли е?

ivan_69
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Авг 2015 11:19

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от ivan_69 » 23 Дек 2015 16:26

Води се "тампон двигател RR" - код 1237126010- 351,92 лв, ама понеже ползвах пакета за масло и филтър 5+ ми направиха 20% на труда и тампона, а дали е с лагер, чак толкова не съм задълбавал. За труд 2 часа по 36 лв.


Kirilsol
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Окт 2015 15:36
Местоположение: Варна

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от Kirilsol » 24 Дек 2015 10:59

Дали има шплент и той е причина за проблемите тук трябва някой друг да каже

Имам служебна корола версо 2008 купувана чисто нова. 2.2 136кс
Та когато стана на 190 000 влезна в сервиза поради оплакване шум в скоростите

Когато отвориха кутията валът на 3 и 6 скорост почти нямаше зъби. Не колелата а валът!
Обявиха ми умопомрачителна сума от близо 6 000 лева за ремонт и обяснението че тези шестстепенни кутии са с фабричен дефект и ако се сговнат в гаранция ги подменят. Иначе си плащаш. Какъв точно в дефекта не ми казаха но споменаха че е масов.
Естествено купих си за 1000 лева кутия на 43 000 от друга блъсната корола купувана пак от България със сервизна история и сега знам че след 100-120 000 пак ще роди.

При рав4 кутията е различна от Версото но ако технологично имат проблем рано или късно раждат всички

memorex

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от memorex » 24 Дек 2015 11:49

offtopic.gif Усещам е аз че не е добре кутията ,но не знам какво точно да сменя преди да роди .Маслото вече два пъти го сменях за 100хил.Иначе други дефекти не дава и разхода е повече от добър.

Kirilsol
Мнения: 15
Регистриран на: 08 Окт 2015 15:36
Местоположение: Варна

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от Kirilsol » 24 Дек 2015 16:39

memorex написа:offtopic.gif Усещам е аз че не е добре кутията ,но не знам какво точно да сменя преди да роди .Маслото вече два пъти го сменях за 100хил.Иначе други дефекти не дава и разхода е повече от добър.
Мисля че е по-добра идея да се провери кутия 2009-2010 дали съвпада с тази от 2006-2007 и да се търси такава.
По чуждите форуми пише че са оправили проблемите но дали са съвместими трябва да се провери.

Иначе за да разбереш какво не е наред трябва да се свали и разглоби цялата. Тук обаче е въпроса кой във Варна може да ти я диагностицира и ремонтира. в София има, но тук не знам

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от jim_beam » 25 Дек 2015 12:26

мехаННика написа:
jim_beam написа:Имаше доста случаи на прецакани кутии заради изскочил шпленд на някакво зъбно колело вътре.впоследствие променят формата на шпленда,някъде 2009 ако не се лъжа,но не обявяват сервизна кампания.Затова един вид сме на тръни и сменяш маслото и се молиш.
За да се приключи вече с тези, ъъ, неверни приказки, в тези скорости няма нито един шпленТ. В случай че си искал да кажеш ЩИФТ, то няма нито едно зъбно колело монтирано с щифт. С щифтове са монтирани вилките към осите им и досега не съм видял нито един изпаднал от само себе си. Тези кутии имат друг проблем, затова засега тръните остават.
ок механник,аз не съм техн.грамотен в тази област,само преведох грубо какво са им казали на немците в сервизите там.ще се радвам ако поясниш какво точно не е както трябва в кутията и може ли по някакъв начин освен със смяна на маслото да се предотвратят щетите.
честит празник на всички! :thumbsup:
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Re: RAV4 XA30 2AD-FTV D4D 136HP - купен без катализатор - пу

Мнение от мехаННика » 25 Дек 2015 18:19

Дефекта е описан по горе. Не е масов, по скоро често срещан. Няма какво да се направи, честата смяна на масло не влияе по никакъв начин.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта