Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

horhe78
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Мар 2015 16:16
Местоположение: Стара Загора

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от horhe78 » 02 Сеп 2016 16:31

Благодаря ви за информацията. Ще пробвам на местно ниво да видим дали могат да ми помогнат тука в Стара Загора (ако има доверен механик от Стара Загора пишете). Ще отида при механика който ми направи основния ремонт да пробваме там дали ще може да се свърши работата. Ако не стане ще търся връзка пак с мехаННика да видим може ли да ми помогне. При развитие ще ви информирам.

nikan
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Апр 2011 14:32
Местоположение: Монтана
Автомобил: РАВ4 2003 дизел

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от nikan » 11 Окт 2016 12:14

Колега, horhe78 собственик съм на ТОЙОТА РАВ4 2003 г. двигател Д4Д 116 к. с. и след ремонт на турбокомпресора се сдобих с абсолютно същия проблем какъвто си описал. Моля сподели реши ли проблема и къде се оказа причината за спада на налягането на маслото. Предварително благодаря.

horhe78
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Мар 2015 16:16
Местоположение: Стара Загора

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от horhe78 » 11 Окт 2016 13:44

nikan написа: Колега, horhe78 собственик съм на ТОЙОТА РАВ4 2003 г. двигател Д4Д 116 к. с. и след ремонт на турбокомпресора се сдобих с абсолютно същия проблем какъвто си описал. Моля сподели реши ли проблема и къде се оказа причината за спада на налягането на маслото. Предварително благодаря.
Между другото, като се замисля, и на мен мъките ми с маслото започнаха след смяна на турбокомпресора с рециклиран.

nikan
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Апр 2011 14:32
Местоположение: Монтана
Автомобил: РАВ4 2003 дизел

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от nikan » 11 Окт 2016 15:12

След многократни консултации с уважавани от мен майстори, отваряне на картера, почистване на клапани, смяна на масло и филтри няколко пъти стигнах до следния извод: не става въпрос само за спадане на налягането и стичане на маслото в картера, става въпрос за това че помпата остава суха и тези няколко секунди са и необходими за да вдигне маслото от картера, което от своя страна ме води към нея като модул който ще трябва да анализирам при следващото влизане в бокса. До този момент при смяна на маслото лампата гаснеше за секунда, както и обикновено се държи. Проблема е неприятен и поради факта, че майсторите избягват да се ангажират с такива ремонти.

horhe78
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Мар 2015 16:16
Местоположение: Стара Загора

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от horhe78 » 13 Дек 2016 13:51

Здравейте колеги. Преди около месец смених въпросния клапан за който говореше Toyo_driver, (клапана при мен е с номер 15703-27010), но нещата не се подобриха напълно. Има някакъв напредък вече свети по 10-15 секунди, а понякога и нормално си гасне лампата за маслото. Навярно има и друг проблем по двигателя но няма кой да каже къде е :( . Прилагам снимка с клапана който смених. Колегата nikan, може да смени този клапан и при него нещата да се подобрят. Работата е за половин час а клапана струва 32 лв. в Тойота и малко чакане за доставка. Весели празници колеги!
Прикачени файлове
OIL VALVE SUB ASSY
OIL VALVE SUB ASSY
IMG_2016111512.jpg (141.32 KiB) Преглеждано 1739 пъти

radimaistora
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Сеп 2016 17:06
Местоположение: Пловдив

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от radimaistora » 27 Яну 2017 19:10

Здравей колега .Темата е от миналата година но сега я прочетох.Имах същия проблем с друга марка автомобил .И при мен се смениха много неща ,даже когато сменях маслената помпа майстора ми каза че това е най смазваната част от автомобила,но ще опитаме и с това .Да ама не стана .Та по същество:На път за морето колата претрака ,и светна лампата за налягане на маслото.Закарах я в сервиз където установиха превъртял биелен лагер.Тогава нищо не разбирах от коли .Казаха че ще шлайфат вала ,нови биелни и основни лагери и т. н.След около месец отидох да си я взема тъй като междувременно отпуската свърши.Всичко пито платено и обратно към Пловдив.Прибрах се без проблем.На другия ден тръгнах към София и след 30 км. същия проблем .Обратно в Пловдив този път в оторизирания сервиз.Пак шлайф основни,биелни и една подробност:при превъртял биелен лагер се сменя и биелата.Един куп пари и нерви . Ниско налягане на маслото се дължи на луфт между вала и лагерите, проверява се с манометър монтиран на място на датчика за налягане на маслото .По спецификации се сравняват стойностите които са от- до при определени обороти.Може да се тръгне и оттам.Дано да си я оправил вече и успех.Ако те интересува нещо пиши на лични.

Deian_14
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Фев 2018 17:30
Местоположение: Bulgaria

Avensis Verso 1CD-FTV 116HP - лампа на масло свети 20s

Мнение от Deian_14 » 01 Фев 2018 17:54

Здравей мехаННика имам проблем с модела Тойота корола версо 2003 г. 2.0 к. 116 d4d виждам, че имаш натрупани знания. Та на въпроса смених главата на Тойотата смених маслото и масления филтър и преди да сложа дюзите дадох на старт валовете на клапаните въртят нормално и двигателя изглежда че работи добре но не качва масло на главата проверих турбото дали е качило по тръбичките но няма както съм го сложи така си седи никакво масло въртях ме доста ма стартер поне 6, 7 пъти докато колата сама не спре стартера и пак няма масло проверих масления филтър и там няма масло и не знам от къде идва проблема а иначе главата я смених защото скъса ангренажния ремък и бяха изкривени клапани и ми излезе по изгодно да си купя втора рака глава ако можеш да ми помогнеш ще съм благодарен.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта