Смяна - EGR или майстор - Corolla Verso AR10 2.2 D4D - РЕШЕН

draior
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Дек 2013 10:38
Местоположение: Перник-София-Перник

Смяна - EGR или майстор - Corolla Verso AR10 2.2 D4D - РЕШЕН

Мнение от draior » 13 Ное 2015 18:11

Здравейте приятели,
имам една дилема, която произтича от мнение на майстор а именно смяна на ЕГР.
Ще поясня малко. Пред 2-3 седмици имах проблем със загуба на ток: http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=22&t=29908 проблема го решихме със смяна на втулки на стартера.
След смяната на следващия ден след изминаване на 20 км от Перник за София светна чека и след това и другите лампи. Веднага отиване на майстор чистене на грешки след 3 дена чистене на ЕГР. След чистенето на ЕГР промяна никаква колата "прекъсва" м-у 1500 и 3000 оборота, няма мощност или по точно 1 секунда нормално една секунда забива муцуна. Странното е че проблема се появи точно след като е свалян стартера. Дали нещо са прекъснали дали някое маркуче са откачили не знам. Писах лични на Механика да ми даде телефон да го чуя да каже какво да правя, но това ще стане евентуално от понеделник. Главния въпрос е СМЯНА НА EGR? не съм чел някой до сега да го е сменял.

Преди проблема съм минал 40к километра освен акумулатор друго не съм пипал. Колата не е имал никакви проблеми.
Колата пали от раз, докато свети синята лампа че не е загряла даже не се усеща гореспоменатия проблем.
Номер на грешка не знам (вярвах на момчето че с чистене на ЕГР проблема ще се оправи и не съм питал)

Благодаря предварително за съдействието.
Последно промяна от Akima на 16 Ное 2015 22:13, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.РЕШЕН.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2006

draior
Мнения: 29
Регистриран на: 13 Дек 2013 10:38
Местоположение: Перник-София-Перник

Re: Смяна на EGR или на майстор - Corolla Verso AR10 2.2 D4D

Мнение от draior » 16 Ное 2015 20:31

Имаме правилен отговор на въпроса и той е: Смяна на майсстора.
Благодаря на Механика и колегите му за бързото решение на проблема, а именно неправилно закачен маркуч на турбото. Спестиха ми много главоболия и разходки.

Благодаря.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2006

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], TATI и 48 госта