Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двиг. - РЕШЕН

Аватар
Akima
Мнения: 7128
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от Akima » 22 Ное 2015 23:21

мехаННика написа:Много по лесно и евтино ще е да се отвори картера и да се прегледат биелните лагери. Все пак не съм чул шума, нямам много доверие на клипчета и записи от телефони,но клапани чукат при хлабина по-голяма от предписаната, което няма как да се получи при нормална експлоатация на този мотор.
Аз също не вярвам на описания на шумове и клипчета с лошо аудио и ниска резолюция,но би било хубаво да обясниш от какво точно се получава хлабината при 1ZZ / 3ZZ / 4ZZ моторите.Благодаря предварително.
n1k написа:Днес намерих къде да направят реглаж, говорихме с коЙто ще го направи за въпросните повдигачи които се подменят, това което разбрах е, че не били скъпи и ги имало налични, сигурно няма да са тойотските оригинални, но ще са нови. Та ще могат да се подменят ако е необходимо, иначе гарнитурата на капака на главата тече от известно време, та ще се подмени и тя.
Хубаво щеше да е да споделиш кой във Варна си ангажирал - може да те предпазим от грешка.

Човекът при когото те изпратих доставя оригинални части на целия форум и както виждам е постъпил коректно като ти е обяснил,че няма как да ти регулира клапаните.Аз също имам един по-шумен мотор,но предпочитам да ангажирам мехаННика като имам път към София с тази кола отколкото да си правя експерименти...
memorex написа:Този ефект при студен двигател не е ли свързан с фабричните настройки/впръскването/ на ЕКУ-то с цел намаление емисиите .Вярно че е по- старичка колата но нека който кара бензинов автомобил със същия двигател да сподели.
Заради контрола на емисиите тресе мотора при ~650 rpm,но не издава чукащи звуци и не е шумен - напротив даже утихва по-бързо от аналогични бензинови двигатели.

:thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

n1k
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2013 23:21
Местоположение: гр.Варна

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от n1k » 22 Ное 2015 23:52

Akima написа:Хубаво щеше да е да споделиш кой във Варна си ангажирал - може да те предпазим от грешка.

Човекът при когото те изпратих доставя оригинални части на целия форум и както виждам е постъпил коректно като ти е обяснил,че няма как да ти регулира клапаните.Аз също имам един по-шумен мотор,но предпочитам да ангажирам мехаННика като имам път към София с тази кола отколкото да си правя експерименти...
Да знам, колегата от сервиза които ми препоръчахте ми даде конкретна информация за което съм благодарен, но единкственото място където може да бъде направен реглажа бързо и с оригинални повдигачи е сервиза на дилъра, което, ако има алтернатива в друг сервиз е по-приемливо за мен понеже нямам желание да плащам х2,х3 цени за труд и части било то и оригинални, та затова реших да търся друг сервиз. Друг е въпроса колко са компетентни и коректни техниците и продавачите при дилъра.

А за въопросния сервиз немога да ви кажа как се казва понеже незнам, просто се оказа близък мой познат който има не голям сервиз и си работи сам.
Да има риск, но за момента съм склонен на този вариант.

Ще ви кажа, предишните два сервиза който я гледаха, ми говориха за тракащи бутала, ризи на цилиндри, но не се сетиха да кажат абе вземи си регулирай клапаните първо, виж биелните лагери, няма да ги казвам кой са, но са уж сериозни сервизи, дето правят много по скъпи от моя автомобил. Не упреквам никого, може и в еидн момент да се окажат прави, което не ми се иска, но не ми харесва, че никои от тях не каза да проверя първо по-лесните неща.

Ще ви кажа како ще излезе след реглажа

Н
Последно промяна от Akima на 23 Ное 2015 22:42, променено общо 1 път.
Причина: Съкратен цитат на последователни мнения.

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от saho » 26 Ное 2015 11:28

Колега, ако колата ти е 2007 година да не би да е от всмукателния колектор? !!!!!!!!!!
Както каза и механика, клапаните имат склонност към намаляване на хлабината с времето и километрите, а не обратното. Премерете хлабините - това е лесно, но...
Мотора би се разтропал когато достигне работна температура, а не студен!
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

n1k
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2013 23:21
Местоположение: гр.Варна

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от n1k » 29 Ное 2015 00:13

saho написа:Колега, ако колата ти е 2007 година да не би да е от всмукателния колектор? !!!!!!!!!!
Както каза и механика, клапаните имат склонност към намаляване на хлабината с времето и километрите, а не обратното. Премерете хлабините - това е лесно, но...
Мотора би се разтропал когато достигне работна температура, а не студен!
Благодаря за мнението колега, ще може ли да ми поясните какво да проверя във връзка със всмукателния колектор?

Все още не съм проверил хабините на клапаните.
Но новото което забелязвам откакто карам с 5W40, вече над 3 седмици е, че тракането спира в рамките на 400-500 метра от потеглянето със студен двигател.
За разлика от преди, когато бях с 5W30 на 7К масло, тракаше по 2-3 минути докато загрее (загряваше и по-бавно).
Сега имам чувството, че като цяло колата е по тиха. Също и ако потегля на климатик, което ми се налага заради изпотяването на стъклата през зимата, тракането е още по-кратко. Съответно, сега започва да се чува при още по-ниски температури от преди, когато тракаше и на 14-15 градуса, а сега ако външната температурата е под 10 градуса.
Незнам каква е логиката в цялата картина и има ли нещо логично изобщо, само казвам какво констатирам.. ако някой се сети за нещо ще съм благодарен.
А иначе хлабините на клапаните ще ги проверим до десетина дни и ще ви кажа какво е излязло.

Поздрави
Н

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от saho » 30 Ное 2015 09:15

За колектора има клипове може да видиш. Първо определете дали шума е от мотора или от периферията.
Каква е марката на маслото и от къде го вземаш? /може лично съобщение/
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

n1k
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2013 23:21
Местоположение: гр.Варна

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от n1k » 18 Дек 2015 01:19

Здравейте колеги,

Проблема с тракането се разерши в неочаквана за мен посока :)

Преди няколко дни при извънградско шофиране забелязах, че има известно приплъзване при превключване на предавките на автоматика, даже по-скоро си риташе направо, та отидох на диагностика и се оказа че има износени фрикционни дискове на някои предавки, смениха ми ги и проблема с приплъзването изчезна, а също изчезна и тракането.

Поздрави
Н

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Avensis T25 1.8 VVTi 2007 - Тракане при студен двигател

Мнение от saho » 20 Дек 2015 08:52

Браво. Това е железен мотор /както казах/ :whistle:
Закономерно няма почти нищо на пазара бензин, а ако има цената е нормално съобразена с качеството punk.gif
Весели празници!!!
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 46 госта