Corolla E11 4E-FE ниво LUNA 2000 - Смяна на двигател - РЕШЕН

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Corolla E11 4E-FE ниво LUNA 2000 - Смяна на двигател - РЕШЕН

Мнение от nikdel » 04 Дек 2015 09:59

Колата е 2000 TOYOTA COROLLA (EE111L-DLMNKW) LUNA UKP EUR LB LHD 4EFE MTM 5

На път за работа изведнъж съединителя взе да издава ужасни тракащи звуци при натискане. Иначе колата вървеше нормално. Реших, че му е дошло времето и отидох до най-близкия сервиз, готов че е за смяна. Майсторите я чуха и казаха - вероятно счупена пружина на притискателя. И аз реших, че е нещо такова.
Отворили я но не открили нищо нередно, но въпреки това сменили съединителя и ми се обадиха , че тракането е останало. Решихме да отворят картера и да видят положението от долу защото се съмняваха в центровите шайби на коляновия вал.
На другия ден ме викат да видя какво е положението. Намерили шайбите в картера. Без тях при натискане на съединителя, коляновия вал се мести по оста и е фрезовал блока и петата на основния лагер. Сега даже и да се сложат нови шайби те пак ще паднат, защото има нещо като фаска.
Казаха ми - нов блок с нови основни и биелни лагери или нов двигател.
С основни ремонти не искам да се занимавам. По-добре да намеря донор цял двигател, въпреки че и това е риск.
Колата е 2000 TOYOTA COROLLA (EE111L-DLMNKW) LUNA UKP EUR LB LHD 4EFE MTM 5
Понеже намерих двигател 4EFE от корола Е10 от човек от форума, питането ми е дали ще стане на моята. Принципно двигателя е същия, но гледам че е с дистрибутор докато моята е с две бобини. Също така дали ще има същите места за датчици,сензори,закрепване на климатика и пр.
Още се двоумя дали да влизам в това приключение или да търся нова кола.
Лошото е че имам вкарани пари и чувства в тази.
Ето и снимка https://drive.google.com/file/d/0ByyQWj ... sp=sharing
Последно промяна от Akima на 13 Дек 2015 20:38, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.РЕШЕН.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Смяна на съединител с неочакван край

Мнение от Vokil » 05 Дек 2015 17:19

Сменете само долницата така повечето датчици ще си останат на оригиналната глава.
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на съединител с неочакван край

Мнение от nikdel » 07 Дек 2015 09:56

И това е вариант, но намерих същия цял двигател и утре отивам да го взимам.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Аватар
nikdel
Мнения: 129
Регистриран на: 11 Юли 2011 20:16
Местоположение: Пловдив

Re: Смяна на съединител с неочакван край

Мнение от nikdel » 12 Дек 2015 06:32

Всичко приключи успешно. Назад съм с 1000 лв. за двигател, съединител,работа и дребни ремонти по окачването. Сигурно не съм слушал тази година, та ми се сервира такъв подарък за Коледа.
Все пак има и бонуси. Двигателя го взех оборудван в комплект със скоростна кутия и вече имам резервни компресор, колектори с дросел, стартер, динамо, бобини и пр.
Двигателя изглежда и звучи добре за сега. Предстои ми разработване laugh.gif . Дори го усещам, че е по-добър. При движение, като пусна педала на газта, по-добре му усещам спирачния ефект на компресията.
Corolla Liftback 2000г. 4Е-FE GAZ

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта