Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

st1ni78
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Мар 2013 11:26
Местоположение: Добрич

Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от st1ni78 » 11 Дек 2015 10:15

Здравейте,колеги,
имам проблем със запекли подгревни свещи,от 4,2 не излизат.
Ако се скъсат казаха сваляне на глава,чета,че има вариант и за вадене с екстрактор ,но в Добрич откъдето съм не знам дали някой се занимава.

За Варна ми дадоха номера на Венко Василев,ако някои от колегите от Варна могат да дадат някакви отзиви за него,ще съм много благодарен.
Последно промяна от Akima на 20 Дек 2015 17:38, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Запекли свещи на corolla verso 2.0d4d 116k,s,

Мнение от Рошко » 11 Дек 2015 10:47

Според мен е най-добре да закараш колата в някакъв официален, реномиран сервиз - там хората си носят гаранция за такива неща и си берат гайлето. Тук в Пловдив приятел го "игра този мач" в Стефанов Моторс - свещите бяха запекли - пак 2 от 4, закара си колата в Стефанов, естествено свещите си се скъсаха като стой та гледай, но вместо "Ами то така се случи, запекли бяха - скъсаха се", хората си поеха отговорността и си се справиха с проблема - как - тяхна си работа. Фактът е, че нямаше глупави извинения и оправдания. Хората си носят отговорността и си държат на реномето!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Запекли свещи на corolla verso 2.0d4d 116k,s,

Мнение от slowtraveler » 11 Дек 2015 11:40

Във Варна вадихме свещ в началото на годината, но забравих как се казваше човека... Май бе Свилен (Владиславово).... Не съм сигурен дали не бях споделял тук за патилата... Стана без вадене на глава...
Човека има опит и доста си игра, но с подръчни материали. В смисъл, че няма точно пригоден екстрактор, а самоделен набор от шпилки и скоби...
Относно официалния сервиз - колата бе Фиат (сервиза е и на Опел) и се обърнахме първо точно към тях за смяна на свещите...
Върнаха ни я със скъсана свещ. Обяснението - 'Пробвахме да я развием тя затегна и скърца(скърцането е след скъсването, когато централния електрод започва да се усуква в тялото), и за да не я скъсаме ви връщаме автомобила така - карайте си го... А ако искате - на ваш риск може да пробваме да я развием'...
На въпроса ми какво правят ако я скъсат? Ами сваляме глава, даваме я на външна фирма, шлайф, гарнитури, и обратно сглобяваме...
Теглих им една майна и действах самостоятелно... Пробата веднага показа, че свещта е скъсана...
Човека си дойде на място... Искаше само да има ток за дрелката...
Процедурата - разпробиване на средната част, нарязване на резба, завиване на шпилка (тънка, яка)... И опит за издърпване със скоба (втулка, върху която се затяга гайка, за да издърпа шпилката...
Свещта излезе на 3-4 парчета. Веднъж се счупи и шпилката, защото скобата не я водеше точно вертикално...
Но резултата бе положителен - в смисъл сменихме свещите, новите ги сложихме с високотемпературна смазка - дано не затегнат отново...


П.С. ето я темата: http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f ... 89#p281198
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

st1ni78
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Мар 2013 11:26
Местоположение: Добрич

Re: Запекли свещи на corolla verso 2.0d4d 116k,s,

Мнение от st1ni78 » 11 Дек 2015 15:53

Благодаря Ви за отговорите колеги.Ще попитам в МОТОТОМ Добрич,да видим какво ще кажат,дано не се стига до сваляне на главата.

st1ni78
Мнения: 15
Регистриран на: 17 Мар 2013 11:26
Местоположение: Добрич

Re: Запекли свещи на corolla verso 2.0d4d 116k,s,

Мнение от st1ni78 » 11 Дек 2015 15:56

Колегата от Варна ако намериш номера на този маистор които е свалил вашите свещи би ли ми го дал.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Запекли свещи на corolla verso 2.0d4d 116k,s,

Мнение от slowtraveler » 11 Дек 2015 16:22

Имаш ЛС...
Мисля в другата тема споделих, че останах със смесени чувства от работата на човека... В смисъл - упорит и що годе внимателен, и в края на краищата свърши работа...
Но нямаше достатъчно добри инструменти, и според мен едната шпилка се скъса заради неправилна работа с неудобната скоба (не я държеше стабилно, при което натягането на шпилката бе свързано с циклично и огъване, което в края на краищата я скъса).....
А скъсаната шпилка се разпробива много трудно (по-твърда е от корпуса на свещта и свредлото бяга)- точно там свредлото изплю и леко нарани леглото в главата (но за щастие на място, където няма проблем)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

stanboo
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Яну 2016 18:11
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Toyota Corolla Verso 2.0 d4d

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от stanboo » 22 Яну 2016 19:23

Ето и моето премеждие със смяна на свещи на 2.0 d4d.Колата ми палеше нормално,дори и при минусови температури,но ми светнаха лампите - двигател,тракшън оф ....Закарах я на диагностика в Тойота Венци Габрово и там ми казаха ,че 3 от свещите са изгорели и след опит да ги развият веднага не поддават.Не гарантират ,че ще ги развият без скъсване и в този случай следва сваляне на глава и т.н. ,което ще ми струва над 2000 лв.Чух се с няколко познати майстори и един от тях ме посъветва да сваля декоративния капак на двигателя и да пръскам няколко дни със спрей WD40 или подобен около свещите,като активно си карам през това време.Пръсках 5 дни по 2 пъти на ден и минах около 600 км и след като я закарах в сервиз се развиха без абсолютно никакви проблеми. :thumbsup:

Аватар
georgi.mehana
Мнения: 68
Регистриран на: 08 Юли 2014 21:26
Местоположение: Пловдив

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от georgi.mehana » 23 Яну 2016 15:18

Това е стар номер. Радвам се, че в твоя случай е бил успешен. При мен на стария дизел съотношението при ваденето на свещите след пръскането преди години беше 2/2. Отървал си се от доста главоболия. biggrin.gif
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от slowtraveler » 23 Яну 2016 15:22

При нас не бе успешен опита...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

omniteh
Мнения: 3
Регистриран на: 29 Яну 2016 18:26

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от omniteh » 29 Яну 2016 18:41

Здравейте,
Не ви съветвам да се обръщате към фирмени сервизи! Там винаги искат сваляне на главата... досещайте се защо! ;) Единствено в сервиз Балкан стар имат обучени хора и инструменти... но за Мерцедес! :D
Човекът за Варна и регион, който посещава сервизи и извършва тази услуга-вадене на скъсани свещи, кожуси на електроди, електроди и шпилки е Венко Василев! Познавам го лично, колега ми е, справя се отлично! :)
За региoн София аз предлагам тази мобилна услуга!

memorex

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от memorex » 29 Яну 2016 19:29

Тези свещи ако се отвият профилактично овреме ,дори и да са добре и се намаже резбата с медна смазка ще се избегнат въпросните главоболия.Това е защото на нов двигател явно не ги мажат на някой автомобили/ повечето / и не е като на волво и някой други умни производители дето такива проблеми са избегнати конструктивно и с акъл .

P.S copper slip grease - медна грес

Аватар
Akima
Мнения: 7130
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 64 пъти

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от Akima » 29 Яну 2016 19:38

omniteh написа:Здравейте,
Не ви съветвам да се обръщате към фирмени сервизи! Там винаги искат сваляне на главата... досещайте се защо! ;) Единствено в сервиз Балкан стар имат обучени хора и инструменти... но за Мерцедес! :D
Човекът за Варна и регион, който посещава сервизи и извършва тази услуга-вадене на скъсани свещи, кожуси на електроди, електроди и шпилки е Венко Василев! Познавам го лично, колега ми е, справя се отлично! :)
За региoн София аз предлагам тази мобилна услуга!
Добре дошъл.
Одобрих ви мнението,защото ми беше интересно,но такава отявлена реклама не е за тук.
Ако желаете да помогнете с практически съвети моля направете го.
Ако искате да представите бизнеса си моля пишете в съответния раздел Сервизи/Магазини и разбира се посочете каква е отстъпката за потребители на TBG.


Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от TATI » 29 Яну 2016 19:47

omniteh написа:Здравейте,
Не ви съветвам да се обръщате към фирмени сервизи! Там винаги искат сваляне на главата... досещайте се защо! ;) Единствено в сервиз Балкан стар имат обучени хора и инструменти... но за Мерцедес! :D
Човекът за Варна и регион, който посещава сервизи и извършва тази услуга-вадене на скъсани свещи, кожуси на електроди, електроди и шпилки е Венко Василев! Познавам го лично, колега ми е, справя се отлично! :)
За региoн София аз предлагам тази мобилна услуга!
Хубава реклама като за първо мнение, но не се прави така!
Аз пък препоръчвам фирмените сервизи, защото те си имат точно нужния инструмент. Виждал съм го с очите си в доста сервизи на съответни марки и в много редки случаи се сваля глава.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 152 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от slowtraveler » 29 Яну 2016 20:35

omniteh написа:Здравейте,
Не ви съветвам да се обръщате към фирмени сервизи! Там винаги искат сваляне на главата... досещайте се защо! ;) Единствено в сервиз Балкан стар имат обучени хора и инструменти... но за Мерцедес! :D
Човекът за Варна и регион, който посещава сервизи и извършва тази услуга-вадене на скъсани свещи, кожуси на електроди, електроди и шпилки е Венко Василев! Познавам го лично, колега ми е, справя се отлично! :)
За региoн София аз предлагам тази мобилна услуга!
Имате ли точните инструменти за ВСЕКИ двигател, че толкова убедено рекламирате услугата си?
Точно от работата на Венко останах със смесени чувства...
Знам колко струва точния инструмент за точната глава... Знам и как се работи...
Обаче като видях 'инструмента' на 'специалиста' - мислех си че ще трябва да сменям главата - нещата бяха изключително аджамийски...
Та като рекламираш услугата би ли дал подробности - какви приспособления имаш за водене на свредлото. И как действа скобата ти? И за кои двигатели са приспособленията...
Защото проблемите при повечето майстори са заради 'универсалните' инструменти - водене на свредлото 'на ръка' (което при нас доведе до нараняване на главата, долу до челото, но за щастие не на прекалено важно място - засега нямаме проблеми)... И универсална скоба без да е водена точно - води се пак на ръка (при нас това доведе до скъсана шпилка на скобата, което пък налагаше доста по-трудното разпробиване и на шпилката, вече завита в остатъците на свещта...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kaman4e
Мнения: 28
Регистриран на: 23 Юни 2015 10:50
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Вадене на подгревни свещи - Corolla Verso E121 2.0 D4D

Мнение от kaman4e » 08 Мар 2016 09:10

Здравейте колеги,
Някой може ли да ми каже сервиз в Пловдив с екстрактор за вадене на скъсана подгревна свещ.

При мен се скъса новата свещ при поставянето ;(

Благодаря предварително и хубав ден!
Toyota Corolla Verso 2.0 D4D 90hp 2003г-EX

Toyota Auris 2016 бензин,MT
+
Toyota Corolla XI 1.6 Valvematic ,50th Anniversary CVT 2018

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта