Avensis T22 2.0 3S-FE - теч на масло близо до капачката за наливане на масло

Двигателист
Мнения: 427
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Avensis T22 2.0 3S-FE - теч на масло близо до капачката за наливане на масло

Мнение от Двигателист » 19 Фев 2016 13:55

Здравейте,
имам лек проблем с теч на масло, който си мислих, че е от гарнитурата на капака на клапаните. Маслото се събира върху дясната двойка на пълнителния колектор, отвън и по някое време прелива и надолу. На практика се пада където е капачката за наливане на масло. Самата е гарнитура е сменяна преди няколко месеца, но не от мен. Вчера сложих оригинално уплътнение, с 4 нови оригинални пръстени за втулките на свещите и затегнах с препоръчания момент. Сложих силикон на 8-те точки, както пише в инструкцията. Странното е, че днес като че ли пак омаслява, макар и в по-малка степен. Капака го огледах за деформация и пукнатини. Бях изчистил доста добре повърхностите. От капачката не е със сигурност.
Въпросът ми е – какво пропускам?
  1. Да няма някоя тапа или някой от болтовете на колектора да е с проходен отвор в главата и течът да е оттам?
  2. Отворите на болтовете, които държат горивната рейка глухи ли са?
Течът е само върху дясната двойка тръби на колектора (по посока на движение) или поне само там виждам.
Просто мястото отзад е доста ограничено при този двигател.

Благодаря Ви.
Последно промяна от Akima на 19 Фев 2016 15:33, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Правопис.Вежливост.Форматиране.

Аватар
nikolov22
Мнения: 704
Регистриран на: 16 Дек 2008 00:34
Местоположение: Варна-Русе

Re: Avensis T22 2.0 3S-FE - теч на масло близо до капачката за наливане на масло

Мнение от nikolov22 » 24 Фев 2016 22:23

Погледни уплътнението на капачката и ако не е от него обезмасли хубаво гарнитурата и капака и главата и леко намажи цялата гарнитура от горе и долу със силикон виктор рейнц или друг хубав
живей на скорост живота е кратък https://www.facebook.com/AnkarRuse?ref=hl

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта