Avensis Verso 2.0 D4D 116HP - губи мощност при над 2500 оборота - недостиг на гориво ?

Vasko Popov
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Апр 2016 00:21
Местоположение: Plovdiv

Avensis Verso 2.0 D4D 116HP - губи мощност при над 2500 оборота - недостиг на гориво ?

Мнение от Vasko Popov » 02 Апр 2016 19:31

Здравейте!
Имам следния проблем.
Автомобилът отскоро започна да губи мощност. Предимно става при скорост над 100-120 км/ч и над 2500 оборота. Все едно не стига гориво. Забелязах че губи мощност когато при 120 км отпусна леко педала на газта. После педала все едно го няма. Не реагира на натиск въобще. Като изключа от скорост мога да я изфорсирам но на скорост продължава да губи мощност. Оправя се самичка. Тръгва изведнъж. В града се случи 1...2 пъти но като цяло до 2500 оборота всичко изглежда наред. Това са ми наблюденията. Горивния филтър е нов.
Срещнах подобна тема за RAV 4 с подобни симптоми и съмнения за EGR но не знам дали става въпрос за същото а и там имаше още някакъв шум. При мен няма шумове. Само губи мощност.
Пътувам постоянно и нямам възможност за сервиз. Не ми се иска да ходя при случайни.
Ще съм благодарен на всеки който помогне. Досега не съм имал проблеми с автомобила и като цяло много не съм запознат термини и съкращения. Ако е нещо което се оправя със сваляне и почистване ще се справя. Ако е нещо по сериозно ще чака сервиз.
Благодаря предварително за помоща и търпението.
Последно промяна от Akima на 04 Апр 2016 23:12, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.Добре дошъл.Правопис.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Toyota avensis verso 2 d4d 116 hp губи мощност

Мнение от veso_hds » 02 Апр 2016 20:43

Колега,по този въпрос има изписани десетки страници във форума.Най-вероятната причина са клапаните на гориво-нагнетателната помпа.
Прегледай това:
http://www.toyotabg.eu/search.php?keyw ... %5B0%5D=29
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

единак
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Сеп 2015 06:31
Местоположение: Бургас

Toyota avensis verso 2 d4d 116 hp губи мощност

Мнение от единак » 03 Апр 2016 16:27

Този шум, който си видял в моята тема изобщо не е задължителен и може да е от съвсем друго естество.

Опитай да свалиш и почистиш ЕГР-а. Из нета има много информация как става това, изобщо не е трудно. Опитай с почистване, без да го затапваш, защото може да ти светне лампата на таблото. Или го затапи за проба само, за да се убедиш дали е от него.

Ако след затапването няма промяна в поведението на двигателя, следват клапаните на помпата.

От изчетеното из наши, руски и англоезични форуми, това са двете най-вероятни причини за описаните ефекти - първо ЕГР, после клапани. Следват турбо, датчици и т.н.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 22 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Toyota avensis verso 2 d4d 116 hp губи мощност

Мнение от veso_hds » 03 Апр 2016 19:41

единак написа:.... Следват турбо, датчици и т.н.
И последното което остава е.....резервоара.Ако знаете какво има вътре,по-често ще ги чистите.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Avensis Verso 2.0 D4D 116HP - губи мощност при над 2500 оборота - недостиг на гориво ?

Мнение от Akima » 04 Апр 2016 23:12

Аз също залагам на SCV...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Vasko Popov
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Апр 2016 00:21
Местоположение: Plovdiv

Avensis Verso 2.0 D4D 116HP - губи мощност при над 2500 оборота - недостиг на гориво ?

Мнение от Vasko Popov » 05 Апр 2016 00:05

Благодаря за помоща.
Резервоара го проверих още със смяната на филтъра. Веднъж вече имах проблем с нашите горива така че си имам едно наум. Всичко е чисто и цедката също.
Клапаните на ГНП-то реших да оставя за най-накрая.
Днес я закачихме на компютър. Интересното е че няма записани грешки. Нито за EGR нито за ГНП. Или програмата не ги хваща или наистина няма. Не разбирам от тази материя.
Днес свалих и почистих EGRа. Не можах да я пробвам на по дълъг път но изглежда нормално. Ускорява прилично и не прекъсва след 2500 оборота. Ще видим като тръгна на дълго.
Още веднъж благодаря.

единак
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Сеп 2015 06:31
Местоположение: Бургас

Avensis Verso 2.0 D4D 116HP - губи мощност при над 2500 оборота - недостиг на гориво ?

Мнение от единак » 05 Апр 2016 07:20

Няма да ти запише грешка, защото елементите си отработват. Просто се случва по-бавно :-) Оттам и това "оправя се сама".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта