Питане за двигател на селика

djsnipa
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2016 15:18
Местоположение: София

Питане за двигател на селика

Мнение от djsnipa » 26 Авг 2016 15:22

Здравейте колеги, реших да си взема една селика 2000 година, но четох из форумите, че имали пробле с горенето на масло заради семеринги. Намерих една количка, за която пише, че преди 10 000км е минала основен ремонт на двигателя и като се обадих, момчето ми каза, че точно това е направил. Сменил е семеринги, бутала ако не се лъжа и гумички.
Та питането ми е след ремонт има ли го все още този проблем с маслото ? И като цяло двигателя как е ?
Благодаря

djsnipa
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2016 15:18
Местоположение: София

Питане за двигател на селика

Мнение от djsnipa » 29 Авг 2016 18:12

Не очаквах такъв "бум" от отговори. Явно във форума на Тойота има много компетентни и отзивчиви хора :)

Аватар
ufer
Мнения: 2599
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Питане за двигател на селика

Мнение от ufer » 30 Авг 2016 13:34

Ако дадеш малко повече информация, може да получиш и отговори. От мен няколко въпроса: Сменяни ли са наистина бутала и ако да, правен ли е шлайф на цилиндрите? Ако са сменяни гумички, правено ли е нещо по клапаните и главата?
Ако са сменяни само сегменти (и аз съм го правил) без шлайф, тогава е въпрос на късмет, защото не винаги новите сегменти са достатъчни да се спре харчът на масло, защото цилиндрите може да са овални или елиптични, както и буталата също да са неравномерно износени. Трябва да имаш много късмет! Може би най-точен отговор ще получиш сам, ако момчето ти даде колата за 1 седмица, направиш идеално нивото на маслото и покараш поне 1000 км. След това замерваш маслото и допълваш внимателно с милилитри. Отговорът ще дойде сам дали е добър ремонтът, или не. Има обаче едно малко условие - момчето да не е слагало някакви добавки в маслото за временна заблуда... Тук няма универсален отговор, всичко е конкретно!

djsnipa
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2016 15:18
Местоположение: София

Питане за двигател на селика

Мнение от djsnipa » 01 Сеп 2016 16:34

Благодаря за изчерпателния отговор. Според мен никой не би си дал колата на непознат за 1 седмица. Ако изникне някакъв проблем най-вероятно ще ми тегли една ... и ще каже, че аз съм я повредил и, че колата е била в идеално състояние. Ще се обадя и ще го попитам тези неща, но той по телефона може да ми каже всичко :)

djsnipa
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2016 15:18
Местоположение: София

Питане за двигател на селика

Мнение от djsnipa » 01 Сеп 2016 17:36

Чух се с колегата. Каза, че си правил колата за него (което беше ясно :D ) Каза, че си има сервиз и не е шлайфал нищо. От ремонта насм е минал 10 000 км и колата била изгорила около 500гр масло за тези 10 000. Според мен е нормално всяка кола да харчи по малко масло, но нека по-компетентните да кажат. Колегата каза, че е сменил буталата, гумички и сегменти като цилиндрите си били ОК. Все пак ако имате някой понзат от Ямобол ( защото там е Тойотата), който да е по-запознатм моля, да ме свържете с него :)

Аватар
ufer
Мнения: 2599
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 17 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Питане за двигател на селика

Мнение от ufer » 02 Сеп 2016 08:51

Възможно е да е така, както казва, но може и да послъгва. Правилно си се ориентирал - търси човек в Ямбол, който разбира, а ако се решиш да я купиш, се моли да имаш и малко късмет. Съжалявам, но с друго не мога да помогна, нямам и човек в Ямбол.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 19 госта