Тракане и вибрация от двигателя

kally
Мнения: 38
Регистриран на: 15 Юни 2008 22:12
Местоположение: София

Тракане и вибрация от двигателя

Мнение от kally » 25 Сеп 2016 14:21

Здравейте колеги,
при Avensis-а (1CDFTV) зимата , когато беше по-студено и влажно се появи някакво тракане при ниски обороти, когато двигателя е студен. След загряване звука изчезва. Звука се чува откъм страната на ремъците, затова реших ,че е някоя от ролките или лагер . При по-топло време звука е по-слаб. Като цяло звучи като претракване, неритмично .
Според приятели (само по слух и опит с техните коли) предполагат , че това е демпферната шайба на колянови вал. От вчера се почви и нов звук и не знам доколко са свързани - някаква по-силна вибрация и звук, като на метал в пластмаса от вибрирането. Звука се чува само при подаване на газ в движение, няма значение на коя скорост . Особено осезателен е при обороти от 1800-2000. Въпроса е дали това са симптоми на дефектирала вече шайба , която да вкарва и вибрацията в двигателя ? Така или иначе ще я гледа специалист, но някаква първоначална насока ще ми бъде полезна ...
Toyota Avensis 2.0 D4D / 2002 г.
Toyota Yaris 1.4 D4D / 2003 г.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Тракане и вибрация от двигателя

Мнение от Kiki » 25 Сеп 2016 18:50

Тази шайба в първият момент, когато започне да си заминава, издава едно тихо свистене, което се чува само при отворен капак. В следващият момент започва такова чукане за което говориш.
Тади шайба е направени от две отделни, които са заляти с гума, за да няма вибрации. След по-голям пробег, шайбите започват да се разделят и да чукат.
Проверката е лесна-сваляш двата ремъка, палиш за няколко секунди и слушаш дали има свирене или чукане.
Аз я смених на 190к, защото започна да свири.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта