Завишен разход на гориво

e 10
Мнения: 676
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 3 пъти

Завишен разход на гориво

Мнение от e 10 » 01 Ное 2016 15:38

stefo91 написа:
Най-здравите са колега! Доказано е от не 1 или 2 проучвания, стига да са Made in Japan, а не в Англия, Турция и къде ли още не. Не е ли произведена в Япония, Тойотата е като всички останали коли!
Споко! Аз имам Корола Е10 1994 г. с J отпред и знам за какво става дума. Постът ми целеше да не се изражда фенщината във фанатизъм offtopic.gif !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Завишен разход на гориво

Мнение от stefo91 » 01 Ное 2016 15:45

e 10 написа:
stefo91 написа:
Най-здравите са колега! Доказано е от не 1 или 2 проучвания, стига да са Made in Japan, а не в Англия, Турция и къде ли още не. Не е ли произведена в Япония, Тойотата е като всички останали коли!
Споко! Аз имам Корола Е10 1994 г. с J отпред и знам за какво става дума. Постът ми целеше да не се изражда фенщината във фанатизъм offtopic.gif !
Браво супер ти е старата Корола E10! :thumbsup:
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Georgy
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Апр 2015 12:04
Местоположение: София

Завишен разход на гориво

Мнение от Georgy » 02 Ное 2016 00:25

Здравейте колеги тойотаджии, постоянно пишете че Тойота е най-здравия автомобил! Не разбирам искате да си го внушите или да убедите останалите които не са направила тази грешка. Казват че като изречеш една лъжа три пъти се превръща в истина,ама... Всичко е на късмет карал съм все употребявани коли без история,но ТОЙОТАТА ми взе акъла,няма майстори за нея,защото не се чупи smile.gif . Когато споделих част от
патилата си, ми казаха тук че съм изтеглил късата клечка и ще намразя марката. А да питате се какъв модел е, ами Рав 4 2010 година дизел. Според мен има неубиваеми агрегати и усъвършенствани с определен срок на годност smile.gif, автомобили преди и след деветдесетте години, механични и компютизирани.
Късмет колеги, много безаварийни километри.
Rav 4 2010, 2.2 D-4d

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Завишен разход на гориво

Мнение от slowtraveler » 02 Ное 2016 09:27

Колега, значи смяташ, че шестгодишен автомобил не може да бъде убит принудително???
Просто си изтеглил късата клечка... Като междувременно преди покупката колата навярно е давала признаци, и най-вероятно е имала инцидент.
Това, че е 2010 нищо не значи... По твоята логика трябва да съм разочарован от Пежо, а не вината да е на служители, които правиха оглед в друг град на един Боксер 2011г, който го купихме..
Като още при пристигането ми направи впечатление, че колата е удряна. Впоследствие ремонтирахме/възстановявахме ел-инсталация, а двигателя все още не можем да го вкараме в пътя - тече масло заради спукан капак на главата.. Марката ли е виновна или експлоатантите? Здравите марки обикновено понасят по-добре немърливо отношение, но механичното трошене винаги има последствия..
А РАВ 2009г дизел имахме - бе железен. В момента колегата даде колата на щерка си, и отново няма никакви проблеми... Само ТО и нищо повече (е, и вече и козметични ремонти на ламарини от одрасквания)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Завишен разход на гориво

Мнение от stefo91 » 02 Ное 2016 11:08

Georgy написа: Здравейте колеги тойотаджии, постоянно пишете че Тойота е най-здравия автомобил! Не разбирам искате да си го внушите или да убедите останалите които не са направила тази грешка. Казват че като изречеш една лъжа три пъти се превръща в истина,ама... Всичко е на късмет карал съм все употребявани коли без история,но ТОЙОТАТА ми взе акъла,няма майстори за нея,защото не се чупи smile.gif . Когато споделих част от
патилата си, ми казаха тук че съм изтеглил късата клечка и ще намразя марката. А да питате се какъв модел е, ами Рав 4 2010 година дизел. Според мен има неубиваеми агрегати и усъвършенствани с определен срок на годност smile.gif, автомобили преди и след деветдесетте години, механични и компютизирани.
Късмет колеги, много безаварийни километри.

Колега работата е там, че и Тойотите се чупят, но вероятността да се счупи е по малка в сравнение с другите коли. Нищо не си всушаваме! Доказано е с проучвания, че Тойота е най-здравата марка. Единствено в някои проучвания излиза, че Хонда правят по-здрави двигатели, но като цяло Тойотите са най-здрави и това не е внушение, измислица или лъжа. Както бях написал по-горе, има голямо значение какво е преживяла колата преди да я купиш и кой я е карал, но ако искаш здрава и надеждна кола вземи си Тойота без удари и със сервизна история и ти обещавам, че никога няма да имаш ядове! Ако купиш кола на 6 години без сервизна история това е гаранция, че има нещо гнило (сервизното обслужване е до 5 години), или твоята кола е смазана от каране (може и на 500 000 км да е) или е претърпяла тотал щета, което означава че много части по нея вече не са орегинални което обяснява всичко останало. Съгурен съм, че колата ти е била на значително по-ниска цена в сравнение с други като нея, ако е била на същата цена значи са те прекарали здраво. Последно един съвет от мен - като копуваш кола винаги вземай такава с сервизна история, и си отваряй широко очите за удари и за неоригинални части (най-добре я карай в оторизиран сервиз преди покупката). Пак не е пълна гаранцията, че няма да се минеш, но тогава вероятността е почети 0%. Такова нещо като късмет при покупка на коля няма (това не е 6 от 47), просто трябва да гледаш внимателно и да не избираш най-евтината кола спрямо другите коли.

Поздрави и на теб и безаварийно шофиране! :thumbsup:
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта