Тойота РАВ 4 2.0 Д4Д Пуши постоянно

IPETROV
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2016 09:38
Местоположение: Sofia

Тойота РАВ 4 2.0 Д4Д Пуши постоянно

Мнение от IPETROV » 02 Ное 2016 10:07

Здравейте ,
От 4 години съм собственик на Тойота РАВ 4 2.0 Д4Д 2002г. къса база .
Като го купих имаше катализатор , и не пушеше въобще колкото и газ да му давам .
След година и половина каране , катализатора се запуши и бях принуден да го махна.
След тази "операция" ми сложиха гърне на негово място , разбира се започна да пуши ,
само когато рязко му подам газ.
От 6-7 месеца , започна да пуши постоянно прозразен пушек и като дам рязко газ отзад
колата , която е зад мен се губи в черен облак ... (дори при висока скорост пуши постоянно и при ускорение изкарва черен облак)
( Само да вметна колата има чип слаган в Италия) .
Карах я къде ли не и отговора беше , заради чипа горивната смес в много богата и не изгаря добре.
Първо я закарах в Тойота запад , закачиха я пълен преглед - отговора беше "няма за какво да ти вземем пари" (което страшно много ме учуди)
След ходене по мъките я закарах при един бивш служител на Тойота гледа я да няма загуби на въздух , запушена дюза и т.н.
каза ми слагай добавки "Протек" и всичко ще е ок ... да ама не ...
Месец по-късно ми препоръчаха отново бивш служител на Тойота , които има собствен сервиз отидох при него .
След няколко часа работа ми се обади и каза ,че е намерил причината и е отстранил проблема ...
Едната дюза имала лек нагар и с добавки и някакви процедури я беше оправил стойност 0.00 и на четирите дюзи.
Запушен ЕГР клапан
Смени масло филтри и т.н.
Сложихме добавка Протек за почистване на дюзи и каза да направя няколко цикъла .
Направих 5-6 цикъла , но подобрението беше съвсем малко .
Отидох при вносителя на Протек и те ми препоръчаха Цетан бустер .
Сложих една добавка и след първия резервоар колата значително намали пушенето , но пак си пушеше постоянно.
По колата слагам само оригинални части (доколкото има такива в България).
Сменил съм турбото , дюзите са ОК , ЕГР е почистен и работи идеално , не харчи грам масло от смяна до смяна (10000км)
Слагам масло от Тойота 5/30 пълна синтетика .
Като цяло колата върви ,харчи и се държи много добре , но това пушене ......

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4918
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 151 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Тойота РАВ 4 2.0 Д4Д Пуши постоянно

Мнение от slowtraveler » 02 Ное 2016 11:02

Защо не разкара чипа?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

IPETROV
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Ное 2016 09:38
Местоположение: Sofia

Тойота РАВ 4 2.0 Д4Д Пуши постоянно

Мнение от IPETROV » 05 Ное 2016 20:33

Обадих се в Адлер Ауто и ми казаха , там където са ти го направили(Някъде в Италия) , там да ти го махнат , ние не можем да направим нищо...(
След като махнах катализатора казах известно време и изпушваше при рязко подаване на газ , което е нормално за дизел без катализатор .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта