Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

ceco_antimov
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Авг 2016 10:33
Местоположение: Попово

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от ceco_antimov » 08 Ное 2016 10:12

Здравейте, от около 4 месеца карам въпросната кола на която сложих обикновена италианска уредба.колата не пада под 10 /100 извън града(на газ), сменил съм термостат, правих центровка с около 15-20 градуса предварение, нови свещи,гумички на клапани също-след тяхната смяна все още не съм сменил маслото ,но и това ще стане. Сега съм с малко по гъсто 15-40. Имате ли идея какво е добре да погледна още тъй като двигатела ми се струва много муден в ниските и особено под 2500/об. Благодаря

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от Vokil » 12 Ное 2016 14:48

Често се случва разпределителните валове да не са правилно зацепени въпреки че белезите идват. Има една пружина в разцепената зъбчатка която трябва да е натегната при зацепването.
Човек и добре да живее умира .......

ceco_antimov
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Авг 2016 10:33
Местоположение: Попово

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от ceco_antimov » 16 Ное 2016 12:22

Оказа се ,че са ми дали въздушен филтър за Авенсис 1 ,който е с по 5 мм по тесен в двете посоки.3 месеца карам с него -като знам че е сменен и "отметнат".... а колата все по -лошо работи ,освен че цъкаше нещо, взе и да става по -шумна с всеки ден.Вече имам какъвто трябва филтър worthy.gif ,сега е по-добра в ниските обороти, взе да изчиства работата си ,надявам се и разхода да падне.
Благодаря

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от Vokil » 19 Ное 2016 11:40

Колега провери ли си зацепването на газоразпределението? Защото филтъра звучи несериозно :)
Човек и добре да живее умира .......

ceco_antimov
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Авг 2016 10:33
Местоположение: Попово

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от ceco_antimov » 21 Ное 2016 16:57

В интерес на истината не съм проверил зацепването ,но и не сме пипали там въобще.Д а,възможен е и твоя вариант,но сега вече автомобила покрива очакванията ми за търсене и разход - на газ паднана 8,5 л/100 което говори че е ок.шумът намаля ,смених пак маслото с филтъра и сега за разлика от преди не се налага да натискам до ламарината за да се случи нещо

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от Vokil » 21 Ное 2016 20:21

Няма как да сте сменяли "гумички" на клапани и да не сте пипали зацепването освен ако случая не е като в ония виц за гинеколога "основния ремонт през ауспуха" :D
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
max-2
Мнения: 1788
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от max-2 » 22 Ное 2016 08:41

Махни, махни. :)
Аз като сменях моите гумички на клапаните, въпреки голямото старание и изпипване, имах наличие на много лафаджии покрай мен и обърках с 90 градуса зацепването на входящия вал. Въртеше все едно върти само стартера-никаква компресия. Кой да погледне, че има по два белега на колелетата и на двата разпределителни вала. Иначе номера с болта на раздвижното двойно зъбно колело го бях направил, чел бях така да се каже, та след правилно зацепване на валовете всичко заспа и разхода на масло е нищожен. :thumbsup:
Carina E 4AFE LB 1992

ceco_antimov
Мнения: 12
Регистриран на: 16 Авг 2016 10:33
Местоположение: Попово

Carina 1.6 4a-FE LB - шумен мотор и висок разход на газ

Мнение от ceco_antimov » 23 Ное 2016 11:41

Vokil написа: Няма как да сте сменяли "гумички" на клапани и да не сте пипали зацепването освен ако случая не е като в ония виц за гинеколога "основния ремонт през ауспуха" :D
- съгласен съм с теб , колега-няма как да не е пипано там! Карината сега вече върви по-добре от предишната ми кола (пасат 1.8 моно) ; имам доверие на майстора , падна разхода , изчисти се работата на двг, много по-реално реагира на подаването на газ. Със предишния филтър - под 2500 об - нямаше никва реакция. доволен съм

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: rumenmitev и 59 госта