Toyota corolla e12 3zz-fe.Лампа налягане на масло

ledze91
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Ное 2016 17:14
Местоположение: София
Автомобил: Corolla e12 hatchback 2 door

Toyota corolla e12 3zz-fe.Лампа налягане на масло

Мнение от ledze91 » 10 Ное 2016 19:39

Първо привет на всички. Днес купихме въпросния автомобил, регистрирахме го понеже е нов внос от Италия. Предишния ден я гледахме, слушахме и всичко беше ок и съдейки по кошниците където си загубихме времето да гледаме по Пловдив, София и Пазарджик тази направо ме грабна и я взехме. Та почвам с дилемата където ме хвърли колата от Кат дървеница до Люлин никакви проблеми, но на пряката тамън да влезна пред блока ми мигна лампата за налягане на маслото(червената лейка) и след това светна след 20метра. Загасих колата и после я запалих и не светеше. Маслото явно е сменено, защото е чисто...двигателят работи мазно чисто и няма никакво чукане, тракане или някакви шумове. Има малко отлагания на капачката на маслото. Сервизни документи има до 65к километра, а в момента е на 183к има някаква лепенка, че е сменено на 143 хил. км и явно преди да я пуснат за продан са наляли някакво масло. Утре ще я обслужим масла, филтри всичко и ако проблема продължава, ще помоля за някакви насоки
Toyota Corolla E12 Hatchback 3 Doors 1.6VVT 3ZZ-FE 2002-ро лето tooth.gif

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Toyota corolla e12 3zz-fe.Лампа налягане на масло

Мнение от mfandakov » 10 Ное 2016 21:17

Аз имах на друга марка кола такъв проблем и след като почистихме филтъра на смукателя в картера,се оправи проблема.

https://www.youtube.com/watch?v=AguI-8r9NO8
worthy.gif

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Toyota corolla e12 3zz-fe.Лампа налягане на масло

Мнение от e 10 » 11 Ное 2016 09:07

При покупка на "италиянка" първата операция трябва да бъде сваляне на картера и щателното му измиване, както и това на масления смукател. Интересни неща могат да се видят w00t.gif . След това някакво евтино масло и филтър, добавка на Бардал за промиване на системата по инструкция, източване на отработеното масло и наливане на такова, с което ще се кара колата и смяна на маслен филтър с истински такъв.
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

ledze91
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Ное 2016 17:14
Местоположение: София
Автомобил: Corolla e12 hatchback 2 door

Toyota corolla e12 3zz-fe.Лампа налягане на масло

Мнение от ledze91 » 11 Ное 2016 18:06

Днед го направихме това, с изключение на сваляне на картера и утре ще ходим да замерят налягането на маслото как е, ако има пак нещо ще сваляме картера и пак ново масло :D. Интересно беше маслото в скоростите беше станало почти черно, не беше много гъсто, но си беше черно. Да ви попитам хора, че не ми е много ясно с королката, помпата за течността на чистачките. Трябва ли да свалям бронята или само предната кора на подкалника?
Toyota Corolla E12 Hatchback 3 Doors 1.6VVT 3ZZ-FE 2002-ро лето tooth.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта