Отопление селика т23

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 12 Ное 2016 00:51

Здравейте колеги значи проблема с отоплението е следния. Когато карам парното на колата си топли здраво както казват ще те запали но когато колата седи на едно място запалена разбира се не духа топло. В какво може да се дължи проблема.

Не знаех темата за този раздел ли е. Съжалявам ако съм объркал.
Japan power :)

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Отопление селика т23

Мнение от mirott » 12 Ное 2016 03:05

Ниско ниво на антифриз, радиатор на парно, водна помпа...почни от първото.

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 12 Ное 2016 04:04

Радиатора го сменях преди 1 месец защото се счупи перката и го спука а проблема го имаше и преди това водна помпа съм сменил преди 15 хиляди километра. Започвам да си мисля че заводско е така.
Japan power :)

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Отопление селика т23

Мнение от Vokil » 12 Ное 2016 14:50

Ако има газово изпарителя може да шунтира парното.
Човек и добре да живее умира .......

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Отопление селика т23

Мнение от spiridoncho » 12 Ное 2016 18:00

А колата с климатроник ли е? Защото и на мен спира да ми духа топло когато се достигне зададената температура в купето :thumbsup: . Все пак клапите са автоматични. За да продължи да ми духа топло трябва да увелича температурата от врътката.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 12 Ное 2016 18:06

Добре де докато карам защо го няма проблема а и на бензин е същата работа.
Japan power :)

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 12 Ное 2016 18:08

Колата е с климатроник да но дори да е студено в колата а аз врътката и докрай да я завъртя пак духа студено. Иначе климатроника работи супер . Карам ли духа топло и си регулира всичко както трябва . Някой колега с такава селика да каже при него как е.
Japan power :)

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Отопление селика т23

Мнение от spiridoncho » 12 Ное 2016 22:03

Ами аз съм със такава Селика. Принципно ми се случва понякога да почне да духа по студено, но го отдавам на факта, че е претоплила и почва да охлажда. При теб обаче има проблем щом почва да духа студено като спреш, а врътката на макс темп. Предполагам, че имаш някъде въздушна възглавница и системата не се е обезвъздушила. @mirott спомена за ниво на антифриза, но ти не съобщаваш за аномалия в нивото. Другия вариант е позапушено радиаторче. Разликата в работа на място и в движение е в налягането и дебита които създава помпата. Затова сигурно имаш топло в движение. Не знам при Toyot-ките как са точно кръговете на парното. Ако в кръга има кранче което спира топлото през радиаторчето може и от там да е проблема. Едно време при ладите правеше яко проблем. Мислех, че при съвременните коли го няма вече и всичко е решено само с клапи, обаче наскоро на едно Ауди доста съвременно (под 15 годишно) беше дефектирало та го сменяха.
Такива аномалии доста трудно се разгадават.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 13 Ное 2016 14:24

Ми със стария радиатор го имаше проблема сега с новия пак същата история трябва да видя маркучите но силно се съмнявам да са запушени защото не се сещам какво може да ги запуши странен проблем е и уж навсякъде всичко е в ред ...
Japan power :)

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Отопление селика т23

Мнение от stefo91 » 14 Ное 2016 12:07

didache написа: Здравейте колеги значи проблема с отоплението е следния. Когато карам парното на колата си топли здраво както казват ще те запали но когато колата седи на едно място запалена разбира се не духа топло. В какво може да се дължи проблема.

Не знаех темата за този раздел ли е. Съжалявам ако съм объркал.


Колега, колко бързо ти загрява колата (на третата чертичка) при температура около 0 градуса и нормално карне? Аз имам Селика TS и моята загрява на 3-тата чертичка за около 10-12 мин при нормало каране и 0 градуса. Пробвал ли си дали ти работи термостата? Какво означава "духа студено" абсолутно студено ли? Сложи климатроника на режим Auto на 30 градуса и въздуха да се върти само в купето без пуснат климатик (A/C) и кажи как е?


Поздрави!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Отопление селика т23

Мнение от mirott » 14 Ное 2016 12:14

didache написа: Добре де докато карам защо го няма проблема а и на бензин е същата работа.
Защото при 800 и при 3000 оборота на мотора водната помпа върти по различен начин. Провери си нивото на антифриза на студена кола в радиатора. Ако е ок, пипни входящия и изходящия маркуч на радиаторчето на парното. Разлика трябва да има минимална-изходящия да е леко по-студен, но малко. Но при всички положения трябва да са много топли и двата. Ако изходящия е студен доста значи е запушено радиаторчето. По-лесно не знам как да ти го обясня...

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 15 Ное 2016 01:12

stefo91 написа:
didache написа: Здравейте колеги значи проблема с отоплението е следния. Когато карам парното на колата си топли здраво както казват ще те запали но когато колата седи на едно място запалена разбира се не духа топло. В какво може да се дължи проблема.

Не знаех темата за този раздел ли е. Съжалявам ако съм объркал.


Колега, колко бързо ти загрява колата (на третата чертичка) при температура около 0 градуса и нормално карне? Аз имам Селика TS и моята загрява на 3-тата чертичка за около 10-12 мин при нормало каране и 0 градуса. Пробвал ли си дали ти работи термостата? Какво означава "духа студено" абсолутно студено ли? Сложи климатроника на режим Auto на 30 градуса и въздуха да се върти само в купето без пуснат климатик (A/C) и кажи как е?
До колегата миррот. И аз мислих че е от антифриза или от радиатора антифриза е 6 радиатора е нов ще видя пак дали е запушен но колата загрява нормално поне според мен.


Поздрави!

Колега време за 3 та чертичка не съм мерил но врътката на макс и на ауто си духа студено пробвах преди 5 мин вън е 4 градуса.
Japan power :)

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 15 Ное 2016 01:17

До колегата миррот маркуча ще го видя но със стария радиатор антифриза беше 6 сега пак е така радиатора го мебих заради счупване на перката и тя го спука ( макар че е един от честите проблеми при бмв) явно го има и тук сигурно съм единствения късметлия с този дефект на перката tooth.gif. Антифриза е червен ако изобщо това има значение. Нивото е както трябва. Водна помпа сменях преди 15 к километра или ще е дефектна или....
Japan power :)

didache
Мнения: 19
Регистриран на: 16 Юни 2015 15:03

Отопление селика т23

Мнение от didache » 15 Ное 2016 01:25

А за термостата дори да е здал багажа не трябва ли след като колата загрее да си задуха топло в каквото и състояние да е той? unsure.gif unsure.gif
Japan power :)

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

Отопление селика т23

Мнение от stefo91 » 15 Ное 2016 09:59

didache написа: А за термостата дори да е здал багажа не трябва ли след като колата загрее да си задуха топло в каквото и състояние да е той? unsure.gif unsure.gif


Да трябва, но е възможно и оттам да се появява някаква анумалия, защото проблема ти е много странен. Възможно е като колата е на место поради някаква причина термостата да отваря и за това да идва студеното. Бих те посъветвал, ако не ти е проблем все пак да го погледнеш за да си сигурен. Не казвам, че това е проблема, но при такива "мистериозни" проблеми понякога решението е там където не очакваш.
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта