Шум от двигател 1CD-FTV (2.0 D-4D)

DnL
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Ное 2016 15:46
Местоположение: София

Шум от двигател 1CD-FTV (2.0 D-4D)

Мнение от DnL » 13 Ное 2016 16:09

Здравейте,

нов съм във форума и за съжаление се регистрирам поради неприятен повод. Карам Тойота Авенсис, произведена 2003 г., двигателят е 1CD-FTV (2.0 D-4D). От около два месеца двигателят е осезаемо по-шумен и чувам странен шум при ускорение. Беше ѝ дошло време за смяна на масло и филтри, затова се надявах след това да има подобрение но уви - шумът остана. Не разбирам от двигатели и знам, че шумове се описват трудно, но в youtube попаднах на клипче, в което е записан същият проблем. - https://www.youtube.com/watch?v=X7vJwSJ8T7g
Двигатеят от клипа не е същият, но звукът и появата му са напълно идентични (става въпрос за шума който се появява при около 1 400 оборота.)
идния месец планирам да ѝ запиша час в сервиз на Тойота, но в София се чака много, а за другаде ми е по-сложно. Така или иначе всяка насока, би ми могла да ми помогне с обяснението на проблема. Честно казано вече очаквам лоши новини.
Моля, ако нямай е имал този проблем да сподели опита си.

Поздрави,
Даниел

landor
Мнения: 58
Регистриран на: 10 Май 2010 22:27

Шум от двигател 1CD-FTV (2.0 D-4D)

Мнение от landor » 14 Дек 2016 18:07

Както обясняваш работата отива на биела.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Шум от двигател 1CD-FTV (2.0 D-4D)

Мнение от мехаННика » 14 Дек 2016 20:39

Направо го спирай този автомобил до установяване на проблема. Може да не дочака другата седмица, ти говориш за другия месец.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта