Авенсис версо 2.0 Д4д проблем в двигателя

ceco-avensis
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2015 08:27
Местоположение: София

Авенсис версо 2.0 Д4д проблем в двигателя

Мнение от ceco-avensis » 28 Ное 2016 23:28

Здравейте колеги!

Автомобилът е 2002г, двигател 116 к.с. 1CD-FTV. Пробег - поне 286 хил. км. Започна да гори извънредно много масло - около 1л на 1000 км. Маслото не е по предписание на Тойота 5W30 пълна синтетика, а 10W40 полусинтетично по препоръка на майстори, защото е стар мотора. Може и това да е допринесло, но в момента ако отворя капачката за маслото направо духа и пръска, а когато я купих от българин преди 10 хил км миналата година не го правеше. Първите 2-3 хил. км нямаше разход на масло, може да е било остатъчен ефект от някаква добавка, а маслото го смених веднага след покупката, заедно с всички филтри. Диагностика беше правена в Тойота, а смяната на съединител, гарнитура капак клапани, тампони и масло в Дунев сервиз. Тогава сложих по техен съвет и добавка Bardahl за почистване на помпа, дюзи и турбо. Колата не е тормозена от жена ми (само тя има книжка, аз не карам) нито с тежки товари, нито с високи скорости - до 140 на магистрала. Гориво е зареждано само от големи бензиностанции - над 90% от ЕКО, повечето пъти авио. Понякога изпушва много на запалване, но не винаги. Набира нормално, не би трябвало да е от проблемно турбо, то е било рециклирано преди по-малко от 2 години. Колата я погледнаха колеги и казват че тракат клапани, дали са заминали сегменти не са сигурни, но ми казаха ако се отваря двигателя, да не сменям само гумички на клапани, а и сегменти и гарнитури. Ще се съчетае и с ангренажен ремък, водна помпа и ролки, защото не са сменяни, предишния собственик каза че имало още 30хил км до смяна. Аз съм от Младост и естествено предпочитам някой майстор от района, но ако трябва може и от цяла София. Приемам съвети къде да отида на диагностика - дали в Тойота или при препоръчвани хора от форума - Механика напр. Също ме интересува някаква приблизителна оценка за цената на този ремонт (споменават ми около 2 хиляди) или да търся друг двигател. Описал съм проблема според възможностите си - както писах не разбирам от автомобили, чел съм малко във форума и са ме консултирали приятели и колеги, които не са професионални механици и то от сервиза на Тойота.
Благодаря за помощта ви предварително!

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис версо 2.0 Д4д проблем в двигателя

Мнение от veso_hds » 29 Ное 2016 14:57

Отиваш при мехаННика и там на място ще се решава какво ще се прави.Можеш да му имаш пълно доверие.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

ceco-avensis
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Сеп 2015 08:27
Местоположение: София

Авенсис версо 2.0 Д4д проблем в двигателя

Мнение от ceco-avensis » 29 Ное 2016 22:10

Ще напиша лично съобщение на мехаННика. Благодаря.

etrima
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Авг 2015 17:01

Авенсис версо 2.0 Д4д проблем в двигателя

Мнение от etrima » 29 Юли 2017 13:14

колега дай си телефона имам същия проблем
Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта