Carbon Cleaner - водородно почистване на двигател - мнения ?

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
izhelev
Регистриран: 28 май 2017 14:05

Мнениеот izhelev » 04 сеп 2017 10:45

За P0420 е изписано достатъчно - дава го като проблем в каталитичната система. Имаш ли катализатор? Отиди да проверят дали коректно работят Ламбда сондите, може някоя от тях да е за смяна. Провери също и детонационния датчик.
Колкото до газовата - трябва ти добър газаджия, често се оказва , че газовата уредба монтирана навън вече е с изтекъл живот - остарял софтуеър, нужда отново да се правят настройки. Ако знаеш марката на газовата, виж дали имат официален представител тук.
Subaru Legacy 1999 2.5 4EAT ---> Toyota Verso 1.8 CVT 2010

pashata
Регистриран: 25 мар 2015 18:21

Мнениеот pashata » 04 сеп 2017 23:17

Виж датчика не съм го проверил.
За софтуера го имам / поне последния в интернет /, позволява ми настройки ( чета и правя каквото пише в сайта на производителя), естествено съм го инсталирал по-пътя с помощ от хакери. Марката на газовата имат официален представител в София и Пловдив , НО ПРИ ТЕЗИ ИЗМЕКЯРИ - НАШИТЕ БЪЛГАРСКИ , НЯМА ДА СТЪПЯ ПОВЕЧЕ. Стигна се до там, след мое запитване, до директора за източна европа на марката газова, защо българския представител на оторизираната фирма в България НЕ ОТГОВАРЯТ МНОГОКРАТНО НА МОИ ЗАПИТВАНИЯ, самия директор ги запита какво става, не са ли добре здравословно!!!!!!!!!
И о ЧУДО...... получих оферта то Българския представител.
Само, че.....при посещението ми в сервиза, само дето не бях обвинен в избухването на някои от световните войни, но и беше ми леко завишена офертата и сума стана тази за която купих колата - Тойота Корола Версо.
Затова търся повече информация, за момента се справям, но ме дразни като светват трите ЛАМБИ. Трия грешките, правя настройки, но......
Това сами проблемите. Иначе японеца, макар и Турска сглобка си е Японец.

! Съобщение от: slowtraveler
Моля цитирайте само нужното. Излишните обширни цитати правят темата трудно читаема...

MartoMihaylov
Регистриран: 13 сеп 2017 19:36

Мнениеот MartoMihaylov » 13 сеп 2017 20:47

Здравейте нов съм във форума и го разглеждам в момента. Лично съм присъствал на такова почистване, машинката отделя нещо като браунов газ. Лично съм и свидетел как протекоха черни води от ауспуха на бензинов автомобил каран на газ. Не ми хареса само некомпетентността на оператора. При въпрос какво точно се отделя в машината той не успя да ми отговори. И другият ми въпрос е как разбира каква да е концентрацията на отделената газ и колко време да бъде почистването, той ми отговори следното - понеже машината се върже към ел системата на автомобила по волтажа отделян от алтернатора маши ата определяла колко е замърсен един двигател, при което човек който разбира от двигатели би се изсмял на този отговор. Аз поне не намирам логика в това.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 14 сеп 2017 00:18

Добре де - чистата логика показва, че ако се вкара водород, на изхода ще има водна пара, която ако кондензира би потекла като вода...
Да си измиеш ауспуха с вода - може, ама каква е ползата?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Върни се в “Двигатели”