ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от urb » 01 Мар 2017 14:03

Мисля в предишната страница стана ясно каква е колата. А и да се оприличава човека на трол е много крайно. Това е форум. За хвалебствия си има сайт на вносителя. Пък и такъв разход не е проблем според мен.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 01 Мар 2017 14:20

Колега, въобще не ти се подигравам...
Просто си се захванал с процента изгорено масло, което е меко казано неправилно (и твърдо е технически неграмотно)...
Тъй-като последните ти мнения продължават да са прекалено общи и обобщаващи, предлагам да споделиш стандарта за горене на масло...
Или отново си говорим общи приказки?
Ако смяташ да правиш такива неща - моля обади се на първото съдебно заседание - може да пратим някой с камера... Ще са ми много интересни доводите от рода '25 годишния ми голф не гори, докато тойотата ми се струва че гори повече от нормалното' или 'когато проверих маслото, то си бе в норма, ама не ми хареса, че е намаляло с неустановено количество'....
Защото когато нещата достигнат до съд, се говори с конкретни цифри и понятия...
Доколкото виждам за Айго-то не са те подвели - допуска се нуждата от доливане на масло между две смени на масло...
Също така виждам, че едва ли знаеш на твоя двигател какво количество масло е нужно за да се вдигне нивото от МИН на МАКС...
При проверката на маслото след 5х.км си видял, че то е в норма (и то доста далеч от минимума)...
Всичкото останало са празни дрънканици...

Дали автомобила гори масло - ДА!
Дали трябва да гори масло - ДА, в умерени количества.
Дали е добре да се погледне от специализиран сервиз ако започне да има нужда от доливане на масло между ТО - лично аз бих го направил, макар, и че според производителя умерено доливане е допустимо...

Така, че чакам стандарта за горене на масло - така както си писал в своето мнение...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Airfan » 01 Мар 2017 15:47

В крайна сметка и аз съм на мнение, че харчи много като за нов автомобил. За 4-5000 км да спадне до средата на щеката, без оглед на количеството, за мен е много. Също бих бил притеснен и бих искал ремонт. Бих приел да спада до средата между Макс и Мин само ако е кола на 10 години и 200 000+ км. До сега само веднъж съм имал кола, която харчи по описания от колегата начин масло и беше с брутално износени сегмени и несменяно с години масло от предния собственик. Верно по спецификация е 1 л на 1000, но аз не съм виждал кола, която да харчи толкова много и да не е пълна гробница.
Изображение Изображение

Аватар
mfandakov
Мнения: 3356
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 46 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от mfandakov » 01 Мар 2017 16:29

Връзката между малка кубатура и разход на масло е явна,смятате ли че не случайно след скандалите в US шефовете на Фолксваген решиха следното.....

-----,,Публикувано във факти.бг:

Ръководителят на концерна Volkswagen Херберт Дис обяви на всеослушание, че ерата на т.нар. даунсайзинг е приключила. "Стремежът на автомобилните производители към намаляване на обема на двигателите приключи" - бяха точните думи на Дис пред Car Throttle.

Според ръководителя на VW, ако двигателите с вътрешно горене продължат да намаляват обема си, то това ще доведе до увеличаване на изхвърляните вредни вещества в атмосферата. Това не е първото подобно заключение...

Много са на ясно автомобилните производители за всички негативи произтичащи от намаляването на кубатурата и увеличаването на конете.
worthy.gif
Винаги след пропагандата,идват ......танковете.

Аватар
JulianoG
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Фев 2012 04:39
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от JulianoG » 01 Мар 2017 16:47

AYG0 написа:Автомобилът е на 3 години... ...ВИНАГИ е подгряван...
Ключът за палатката май е тук. Подгряване на автомобил на място навърта моточасове като за двоен пробег, особено при каране градско, в задръствания и/или на къси разстояния. Реално този двигател може да има износване като за 200 000 км. по магистрала...
Колегата не казва има ли синкав дим при ускорение, мирише ли от ауспуха на изгоряло масло? Защото може да е нещо елементарно от сорта на запекла гумичка на клапан например. Преди да се съдите, разпитайте в сервиза, проверете газовете, направете измервания. Останалото са празни приказки и безсмислени скандали.
Toyota AYGOИзображение
Lexus GS 450h Изображение
Toyota C-HR Cult HSD Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 01 Мар 2017 17:24

По-горе специално си направих труда да цитирам от книжката точно на Айго, че работата на място повишава разхода на масло...
Airfan, изключвайки проблема с Тойотата (който бе решен гаранционно) съм имал подобен проблем с Опел Астра...
Между смяна на маслото доливах около 2 литра (това, от около 70-80х.км)... А количеството масло по принцип май бе около 3.2л... И какво? На около 120х.км продадох колата на познат...
Който я кара безпроблемно (и без да се увеличи разхода на масло) още няколко години, докато не я тотализира на един завой покрай Търговище... Дотогава колата бе станала на около 280х.км....
На доста автомобили ми се е случвало да 'горят' масло от МАХ до близко до МИНимум между смяна на маслото.. В конкретния случай според мен на колегата дори няма да му се налага да долива между смяна - нивото ще остане над минимума...
Но наистина съм забелязал, че на автомобилите с плитки картери и малко масло (и по-изцедени откъм мощност), разхода като че ли е увеличен... Навярно в старанието си да мажат, разплискват прекалено много масло, част от което се поема от всмукателния колектор през вентилацията и изгаря...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

extory
Мнения: 161
Регистриран на: 08 Сеп 2015 11:51
Местоположение: Пловдив

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от extory » 01 Мар 2017 18:22

Хубаво де , какво значение има празният ход за горенето на масло , малко не ми е ясно. И аз подгрявам докато превключи на газ 2-3 минути, а нямам абсолютно никакъв разход на масло. Винаги го докарвам до средата при смяна и го следя от време на време но там си и стои до следващата смяна. Колата ми е на 120х.км по километраж :D
П.С. На предишната ми кола(японска)пишеше в книжката ,че продължително каране с високи обороти демек магистрала с по-голяма скорост би довела до разход на масло.
Ex Toyota Avensis Estate 2006 1.8 GI Fobos
Subaru Legacy 2.5 Wagon 2012 .. blue pearl , GI AEB

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 01 Мар 2017 20:06

extory написа: Хубаво де , какво значение има празният ход за горенето на масло , малко не ми е ясно.
Питай японците - цитата е от книжката :) И за високи обороти същото пишат - презастраховат се срещу такъв тип претенции... tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Airfan » 01 Мар 2017 23:26

@slowtraveler - адски дразнещо ще е за мен да се налага да доливам масло между смените и е напълно недопустимо. Имал съм автомобил, на който километража показваше половин милион и имаше само ревизия на главата и не пипаше масло. Каквото и да си говорим - не е нормално, дразнещо е и аз бих разкарал подобен автомобил.
Изображение Изображение

Iliyа Damyanov
Мнения: 384
Регистриран на: 05 Апр 2016 15:10
Местоположение: Мюнхен

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Iliyа Damyanov » 01 Мар 2017 23:53

Airfan написа: @slowtraveler - адски дразнещо ще е за мен да се налага да доливам масло между смените и е напълно недопустимо. Имал съм автомобил, на който километража показваше половин милион и имаше само ревизия на главата и не пипаше масло. Каквото и да си говорим - не е нормално, дразнещо е и аз бих разкарал подобен автомобил.

Всеки двигател пипа (папка) масло.

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от peterhr » 02 Мар 2017 09:15

Това последното е абсолютно вярно. Само, че някои двигатели пипат повече от други. И това НЕ зависи от марката, а от екипа, който е "проектирал" конкретния двигател.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4896
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 149 пъти
Получена  благодарност: 138 пъти

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от slowtraveler » 02 Мар 2017 10:19

Напълно съм съгласен с peterhr, и Iliyа Damyanov..
Airfan, в никакъв случай не твърдя, че е удоволствие да доливаш масло между смените..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stefo91
Мнения: 354
Регистриран на: 06 Фев 2012 00:39
Местоположение: Вършец
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от stefo91 » 02 Мар 2017 11:09

Не знам дали колегата може да заведе иск за това, но и според мен не е нормално на нова кола карана и подържана както трябва да гори по 1 литър на 10 000 км. Старият Форд Ескорд 1988г. на 450 000 км. гореше точно толкова (ама то повече течеше от гарнитурите отколкото го гореше). Моята Селика на 14 години и 180 000 км. с произведеният в Япония 2ZZ-GE двигател с блок на Ямаха не го пита за 15 000 км. (не мърда) въпреки че е с "напържен" високооборотен двигател. За мен това не е нормално, друг е въпроса дали производителите си оставят вратички като дават за "ДОПУСТИМ" разход от 1л на 1000 км. Въпреки, че колегите могат да ме обвинят отново във фанатизам към нещата произведени в Япония ще кажа, че всички Айго се правят в Чехия на една платформа със Citroën C1 и Peugeot 107/108 - така че това не е никаква Тойота и може би този разход си е съвсем нормален даже и нисък за тази "качествена Тойота"! wink.gif
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Airfan » 02 Мар 2017 11:24

Iliyа Damyanov написа:Всеки двигател пипа (папка) масло.
Факт, но е достатъчно малко, че да не го забележиш на щеката.
Изображение Изображение

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от Georgepetrov137 » 02 Мар 2017 11:36

Колега, прочети моята тема http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=23&t=29481 и мисли внимателно как ще процедираш, за да не попаднеш в моето положение да изръсиш куп пари за ремонт малко след отпадане на гаранцията. Изисквай от сервиза замерване на разхода - това става след смяна на маслото и запечатване на щеката, има си процедура. След това замери разхода на 2500, 5000 и 7000 км, защото може до 3-4 хл км да не ти гори и после изведнъж да почне рязко да намалява. Ако имаш проблемни сегменти, разходът ще се увеличава все повече и все по-бързо след поредната смяна. При мен беше стигнал вече до почти 1л/1000 и след ремонта вече не гори, но нали това е целта докато е гаранционна да ги убедиш, че колата се нуждае от ремонт. Предполагам, че вече си в удължената гаранция след 2-рата година и тогава нещата се усложняват повече. Темата ми е интересна и ще я следя. Пожелавам ти успех!
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Юлиан70 и 25 госта