ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Аватар
picha
Мнения: 26
Регистриран на: 29 Дек 2013 16:11
Местоположение: София
Обратна връзка:

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от picha » 20 Мар 2017 16:51

Колега, имам Айго 2013 на 32 000 км. Карам го по равно градско и извънградско. Не ми пипа маслото, а доста ми е "тежък" кракът за този слаб двигател. Не желая да се включвам в дискусията, само казвам каквото знам. Маслото оригинално трябва да е 0W-20, 0W-30 и 5W-30, но не знам в Тойота какво ми слагат при гаранционна смяна. Иначе двигателя събира 3.1 л, а масления филтър около 100 гр.
Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

ПРЕРАЗХОД НА МАСЛО НА ГАРАНЦИОННА ТОЙОТА

Мнение от nowyaris » 22 Мар 2017 09:05

Аз на Яриса съм с трицилиндров,на всяка смяна-3 литра - стои си някъде между минимума и максимума,сменям го на 8-9 хиляди,на 18-24 месеца,понягога е почти на макс,после почти на минимум,после пак по средата между двете смени,обаче винаги щеката вони на бензин,особенно когато жената я е търкаляла 3 месеца в града-така от нова.Явно си влиза бензин при маслото в картера.Отделно дето щеката е така чикиджийски направена,нищо не може да видиш,камо ли точно да отчетеш по нея.Особенно първите 2-3 хиляди от смяната,докато маслото е още сравнително чисто.ТАКА ВЕЧЕ ПОЧТИ 10 ГОДИНИ. Така че ако мога да дам съвет на Колегата-хич да не си го "туря" тоз проблем на сърцето-щом не светва лейката-няма грижа.Сега,ако има някакви други идеи за колата-да се пробва,ама смятам че ще е "кауза пердута".
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], RoSOFT и 41 госта